„Nikt nie poczuł się tymi przesłuchaniami usatysfakcjonowany”. Poseł Zubowski o zeznaniach funkcjonariuszy ABW

/ twitter.com/KancelariaSejmu

  

– Nie uzyskaliśmy informacji na temat powodów, dla których sprawą nie zajęły się urzędy skarbowe i dlaczego też niektóre – wydawałoby się oczywiste – możliwości popełnienia przestępstwa, które nasuwały się przy badaniu tej sprawy – nie zostały dalej pociągnięte – powiedział portalowi Niezalezna.pl poseł PiS, Wojciech Zubowski, członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Podczas trwającego od godz. 10:00 posiedzenia komisji śledczej ds. Amber Gold, przesłuchiwano dwóch funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy pracowali przy sprawie Amber Gold. 

Podczas dzisiejszego przesłuchania posłowie zasiadający w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold mieli prawo oczekiwać, że osoby, które były naczelnikami gdańskiej delegatury ABW i bezpośrednio nadzorowały oficerów, rzucą nowe światło na sposób postępowania i prowadzenia sprawy. Niestety, przedstawione nam dane w żadnym wypadku nie pozwoliły, żeby ktokolwiek poczuł się tymi przesłuchaniami usatysfakcjonowany – powiedział po przesłuchaniu świadków portalowi Niezalezna.pl poseł Wojciech Zubowski z PiS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Michał Tusk powodował paraliż i niemoc służb ws. Amber Gold? Wassermann nie ma wątpliwości

Poseł PiS podkreślił, że "jeden ze świadków zeznał, że postępowanie ws. chociażby założenia podsłuchu, które przecież trwało kilka tygodni, było prowadzone niesamowicie szybko".

A wtedy przecież, jak wynika z materiału dowodowego, każdy dzień mógł mieć znaczenie – zauważył polityk.

Wojciech Zubowski wskazał, że podczas przesłuchania dowiedzieliśmy się też m.in., że ABW nie zajmowało się tą sprawą, ponieważ "ABW nie zajmuje się oszustwami na rzecz osób prywatnych".

Nie uzyskaliśmy informacji na temat powodów, dla których sprawą nie zajęły się urzędy skarbowe i dlaczego też niektóre – wydawałoby się oczywiste – możliwości popełnienia przestępstwa, które nasuwały się przy badaniu tej sprawy – nie zostały dalej pociągnięte – zaznaczył nasz rozmówca.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

To oni pomogą Patrykowi Jakiemu w walce o zwycięstwo w stolicy! Znamy skład sztabu

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy. Szefem sztabu został dotychczasowy rzecznik komisji weryfikacyjnej, Oliwer Kubicki. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, będzie szefem komitetu poparcia.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować i jestem dumny z tego, że zaproszenie do sztabu przyjął pan marszałek (Senatu) Stanisław Karczewski, który będzie szefem komitetu mojego poparcia (...) To dla mnie duże wyróżnienie – powiedział Jaki podczas konferencji prasowej w Łazienkach Królewskich.

Szefem sztabu wyborczego - jak poinformował - został Oliwer Kubicki. Jaki przekazał też, że Kubicki tym samym zrezygnował ze swojej dotychczasowej funkcji rzecznika komisji weryfikacyjnej.

Jest to człowiek o największych zdolnościach organizacyjnych wśród ludzi, których znam – zapewnił.

Jego zastępcami został burmistrz Bemowa Michał Grodzki (ma odpowiadać za sprawy infrastrukturalne i seniorów) oraz burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (ma zajmować się m.in. sprawami związanymi ze żłobkami i przedszkolami).

Rzecznikiem prasowym sztabu wyborczego będzie Jacek Ozdoba. Jaki podkreślił, że to jeden z najaktywniejszych radnych w stolicy.

Funkcję skarbnika ma pełnić radny Ursynowa Michał Szpądrowski; ma też zajmować się bezpieczeństwem.

Ponadto w skład sztabu weszli: radna Katarzyna Kostyra (sprawy związane z kobietami i z dziećmi) oraz Katarzyna Wanat (będzie pełnomocnikiem ds. kontaktu z młodzieżą), Błażej Poboży (ma być odpowiedzialny za sprawy programowe, za kontakty ze światem akademickim oraz oświatę), a także członek komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki oraz radny Oskar Hejka (kontakty z biznesem).

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl