Prawda prosto w oczy opozycji. „Jan Bury przez 14 lat w KRS. To jest symbol tej instytucji”

/ print screen TVP Info

  

Przez czternaście lat Jan Bury był w KRS-ie jako wasz przedstawiciel. I to jest symbol KRS-u – stwierdził na antenie TVP Info Dominik Tarczyński. Poseł PiS odpowiedział w ten sposób na zarzuty Piotra Misiło z Nowoczesnej dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości.

Jak pisał portal niezalezna.pl, dziś na antenie TVP Info politycy odnieśli się do wyroku uniewinniającego w sprawie sędziego Mirosława Topyły.

CZYTAJ WIĘCEJ: Politycy w "Woronicza 17" o wyroku ws. sędziego Topyły. "Nikomu się aż takie roztargnienie nie zdarza"

Komentowali również kandydatury do Krajowej Rady Sądownictwa, które w czwartek ogłosiło Centrum Informacyjne Sejmu.

Rząd PiS stworzył system oligarchiczny w sądownictwie

– grzmiał polityk PO Andrzej Halicki.

Nawet już nie związany z samorządem sędziowskim czy prawniczym, tylko z tym, przed czym przestrzegaliście - władzą jednego ośrodka, czyli Ministerstwa Sprawiedliwości i Zbigniewa Ziobry osobiście

- stwierdził.

Głos zabrał również Piotr Misiło z Nowoczesnej, który przekonywał, że „to prawo (o KRS) nie powinno obowiązywać, bo złamało konstytucję przynajmniej w kilku punktach”. Odniósł się także do sprawy sędziego Topyły, przyłapanego na stacji benzynowej kiedy brał z łady 50 zł należące do starszej kobiety i którego Sąd Najwyższy uniewinnił motywując to tym, że sędzia popełnił swój czyn z powodu „dużego stopnia roztargnienie”. Poseł Nowoczesnej stwierdził, że „może być w życiu różnie” i że „sąd też czasami bywa roztargniony”.

To, że sąd wydał taką decyzję, to nie znaczy, że należy niezgodnie z prawem powoływać sędziów KRS

 - mówił Misiło.

Politykom opozycji, i bezpośrednio posłowi Nowoczesnej odpowiedział poseł PiS Dominik Tarczyński, który zwrócił uwagę na to, symbolem czego dotychczas był KRS.

Chciałbym powiedzieć jednym zdaniem co jest symbolem KRS-u. Czternaście lat Jana Burego w KRS-ie jako waszego przedstawiciela. I teraz ciekawy jestem, gdzie są sztabki złota. Przez czternaście lat był w KRS-ie. Teraz chce pan mówić o partyjnych sądach? To jest symbol i na tym zakończę

- stwierdził.

CZYTAJ WIĘCEJ: Podejrzany Bury nadal „na straży niezawisłości sędziów”. I polityczny żarcik rzecznika

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy inauguracja kampanii wyborczej PiS?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W niedzielę spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu, a na początku września lider ugrupowania Jarosław Kaczyński zainauguruje kampanię wyborczą PiS - poinformował w mediach społecznościowych szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Morawieckiego, z którego wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Z kolei druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

- Nawet w wakacje nie zwalniamy tempa. W niedzielę spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu a (z) początkiem września inauguracja kampanii PiS przez Jarosława Kaczyńskiego 

- poinformował na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba, który pokieruje sztabem wyborczym tego ugrupowania. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl