Alarm pogodowy we Włoszech

pixabay.com

  

Włoska obrona cywilna ogłosiła stan alarmu w całym kraju w związku z falą niepogody, w tym śnieżyc, mrozów i burz, jakie niesie syberyjski front lodowatego powietrza o nazwie Buran. Służby apelują, by nie wyruszać w drogę do najbardziej zagrożonych rejonów.

W stanie gotowości są drogowcy, ponieważ według podawanych komunikatów opady śniegu wystąpią łącznie na odcinkach autostrad długości 1500 kilometrów i na setkach kilometrów innych dróg.

Alert pogodowy dotyczy między innymi regionów Abruzja, Marche, Emilia-Romania, Umbria, Molise, Sardynii oraz stołecznego Lacjum.

Pierwszą oznaką nadejścia Burana nad Włochy były ośnieżone plaże nadmorskie w kurortach w rejonie Wenecji: Bibione, Caorle i Jesolo.

Na "nadzwyczajne zjawiska pogodowe", jak określono śnieg, począwszy od nocy z niedzieli na poniedziałek przygotowują się również władze Rzymu, które gromadzą zapasy soli, pługi śnieżne i łopaty do odśnieżania. W Wiecznym Mieście śnieg spadł ostatnio sześć lat temu.

W wielu miastach i miejscowościach, wśród nich w Ankonie i Maceracie w Marche w poniedziałek i wtorek zamknięte będą szkoły.

W specjalnym komunikacie obrona cywilna zaapelowała do kierowców, aby wyruszali w podróż tylko wtedy, jeśli jest to konieczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tomasz Sakiewicz w "Minęła 20": premier Morawiecki sprawił wizerunkowe lanie opozycji

  

- Premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, przejął narrację i zaskoczył kompletnie nieprzygotowaną opozycję - powiedział w programie Michała Rachonia "Minęła 20" redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

- Szef rządu sprawił wizerunkowe lanie opozycji - podkreślił Tomasz Sakiewicz.

- PiS był przygotowany na każdy scenariusz opozycji, tymczasem opozycja nie była przygotowana na scenariusz, na który zdecydował się Mateusz Morawiecki - dodał.

Według naczelnego "GP" manewr zastosowany przez premiera i rząd PiS bardzo pomoże Mateuszowi Morawieckiemu w Unii Europejskiej. Pokaże bowiem, że jego gabinet jest wyjątkowo stabilny na tle innych rządów w Europie. [polecam:https://niezalezna.pl/250012-premier-nie-zamierza-chowac-glowy-w-piasek-przyjdzie-na-debate-ws-wotum-nieufnosci-dla-rzadu]

- Zobaczmy, jaka jest w Europie sytuacja. W Niemczech mamy odchodzącą Angelę Merkel, we Francji - Macrona, który może wkrótce zostać wyniesiony przez tłumy oburzone jego polityką. Mamy prawdopodobny upadek rządu w Belgii i szereg niestabilnych gabinetów w Europie

- zauważył Tomasz Sakiewicz. Podkreślił, że w dzisiejszym wystąpieniu w Sejmie szef polskiego rządu zwrócił się zarówno do elektoratu socjalnego, jak i do bardziej liberalnego gospodarczo i miejskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl