Nietypowo pożegnali Pjongczang. Australijczycy zorganizowali zawody... surfingowe

/ twitter.com/Olympics

  

Pięcioro reprezentantów Australii, mających za sobą starty w zimowych igrzyskach, postanowiło w nietypowy sposób pożegnać się z Koreą. Uwielbiający ciepło i wodę sportowcy z antypodów, niezrażeni niską temperaturą, zorganizowali w Gangneung zawody... surfingowe.

Temperatura powietrza wynosiła 2, a wody w Morzu Japońskim 4 stopnie Celsjusza.

Warunki pogodowe nie pozwoliły na założenie bikini, ale kombinezon z neoprenu był wystarczający. To było miłe ściganie. Zapamiętam Pjongczang do końca życia, nie tylko z powodu zawodów surfingowych, ale przede wszystkim zimna i tego jak grubo musieliśmy być ubrani podczas olimpijskiej rywalizacji – powiedziała Danielle Scott, narciarka specjalizująca się w skokach akrobatycznych.

27-letnia wicemistrzyni świata z 2017 z Sierra Nevada w igrzyskach w Pjongczangu zajęła 12. miejsce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Banda "Ziela" rozbita przez CBŚP

zdjęcie ilustracyjne / / cbsp.policja.pl

  

Niemal 200 funkcjonariuszy zaangażowano w zatrzymanie 13 osób z tzw. grupy "Ziela", której członkowie są podejrzani o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Według prokuratury to zorganizowana grupa przestępcza, która naraziła skarb państwa na stratę około 42 mln zł.

Działania prowadziło CBŚP wspólnie z poznańską Prokuraturą Krajową, zabezpieczając m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową, a także odzyskując samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział prawie 200 funkcjonariuszy CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce.

Śledztwo w tej sprawie trwało wiele miesięcy. Według prokuratury grupa miała działać w latach 2015–2016 w woj. lubuskim, a jej członkowie mogli sprzedawać kokainę, marihuanę i amfetaminę. Według wstępnych ustaleń członkowie grupy mieli kupować także poza Polską wyroby akcyzowe i zajmować się handlem alkoholem. Według śledczych w tym okresie grupa mogła wprowadzić na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu do palenia, co mogło spowodować straty dla skarbu państwa około 42 mln złotych.

W poznańskim oddziale prokuratury jeden z zatrzymanych o pseudonimie "Zielu" usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Pozostałym zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl