Świetne wieści z USA

Piszę te słowa w Waszyngtonie podczas corocznej konferencji rządzących w Stanach Zjednoczonych Republikanów – Conservative Political Action Conference. Przemawiali na niej prezydent Trump i wiceprezydent Pence. Jako Polaka i reprezentanta Polski w strukturach międzynarodowych bardziej niż zapowiedzi stworzenia 2,5 mln nowych miejsc pracy czy obniżki podatków interesowały mnie oświadczenia dotyczące polityki zagranicznej. I miałem satysfakcję: to było to, co Rzeczpospolita chciała usłyszeć.

Stwierdzenie, że USA były, są i będą liderem wolnego świata oznacza koniec obaw przed rzekomym zresztą izolacjonizmem ekipy 45. prezydenta USA. To sygnał dla Rosji jednoznaczny, a także dla Chin. Zaprezentowana na CPAC duma z faktu, że USA podczas obecnej prezydentury ustaliły największy budżet na zbrojenia od czasów Reagana, jest kolejną polisą ubezpieczeniową dla Polski i naszego regionu. A przyjęta entuzjastycznie przez kilka tysięcy działaczy partii zapowiedź „Zbudujemy mur!” przeciwdziałający nielegalnej imigracji z Meksyku współgra z polskim sprzeciwem wobec chęci UE podzielenia się z nami kosztami błędnej polityki imigracyjnej. Z Waszyngtonu poszedł w świat komunikat najlepszy z możliwych dla IV RP.
 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Rosyjski Himmler

Co by było, gdyby podczas mundialu w Niemczech w 2006 r. mecze jednej z grup odbywały się na stadionie w mieście o wdzięcznej nazwie Himmlerstadt albo Göringsberg? Zapewne jak Polska długa i szeroka rozległyby się głosy oburzenia i popłynęły petycje, aby Polskę z mistrzostw wycofać.

Upamiętnianie masowych morderców nie powinno się spotykać z aprobatą czy obojętnością, powinno być natychmiast jednoznacznie piętnowane, prawda? A jakoś nie słychać sprzeciwu, że niektóre mecze rozgrywane są w Kaliningradzie, nazwanym tak w czasach ZSRS na cześć Michaiła Kalinina. Ten wyglądający jak „miły dziadzio w okularach” bolszewik to wielokrotny masowy morderca. Współodpowiedzialny m.in. za zbrodnię katyńską. Chciałbym, żeby Polacy o tym wiedzieli i o tym pamiętali. Podobnie komentatorzy TVP. A miasto to za czasów I Rzeczypospolitej nazywało się Królewiec.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl