Świetne wieści z USA

Piszę te słowa w Waszyngtonie podczas corocznej konferencji rządzących w Stanach Zjednoczonych Republikanów – Conservative Political Action Conference. Przemawiali na niej prezydent Trump i wiceprezydent Pence. Jako Polaka i reprezentanta Polski w strukturach międzynarodowych bardziej niż zapowiedzi stworzenia 2,5 mln nowych miejsc pracy czy obniżki podatków interesowały mnie oświadczenia dotyczące polityki zagranicznej. I miałem satysfakcję: to było to, co Rzeczpospolita chciała usłyszeć.

Stwierdzenie, że USA były, są i będą liderem wolnego świata oznacza koniec obaw przed rzekomym zresztą izolacjonizmem ekipy 45. prezydenta USA. To sygnał dla Rosji jednoznaczny, a także dla Chin. Zaprezentowana na CPAC duma z faktu, że USA podczas obecnej prezydentury ustaliły największy budżet na zbrojenia od czasów Reagana, jest kolejną polisą ubezpieczeniową dla Polski i naszego regionu. A przyjęta entuzjastycznie przez kilka tysięcy działaczy partii zapowiedź „Zbudujemy mur!” przeciwdziałający nielegalnej imigracji z Meksyku współgra z polskim sprzeciwem wobec chęci UE podzielenia się z nami kosztami błędnej polityki imigracyjnej. Z Waszyngtonu poszedł w świat komunikat najlepszy z możliwych dla IV RP.
 

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Totalnych to dopiero zaboli

Fala hejtu zalała internet po słowach Marcina Mastalerka, byłego rzecznika PiS-u, który stwierdził, że w 100-lecie niepodległości samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT powinny być biało-czerwone. Śmichy-chichy zalały portale wyznawców totalnej opozycji, a wulgarne propozycje, co jeszcze można wymalować w barwy narodowe, nie nadają się do zacytowania, ale pokazują, na jakim poziomie trwa tam dyskusja.

Wprawdzie Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u, zaprzeczył, by zaczęto realizować ten pomysł, ale poinformował, że zamównione nowe boeingi, które przylecą do Polski latem, będą miały specjalne malowanie nawiązujące do polskich barw narodowych. Za to jest jeszcze gorsza informacja dla tych wszystkich, którzy marzyli, żeby przemalować samoloty LOT-u w barwy niemieckiej Lufthansy. Już wkrótce na polskich samolotach w 100-lecie odzyskania niepodległości pojawi się okolicznościowe logo „Niepodległa”, imitujące odręczne pismo marszałka Józefa Piłsudskiego. Już widzę to obrzydzenie na twarzach „totalnych”, kiedy będą musieli polecieć do Brukseli z kolejnym donosem samolotem w biało-czerwonych barwach. Doradzę im, że zawsze mogą skorzystać ze specjalnych torebek chorobowych.
 

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl