Ale kotłuje się w Platformie! Adamowicz z wyborów się nie wycofuje, a PO ma już innego kandydata

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Paweł Adamowicz nic sobie nie robi ze sprzeciwu Platformy, ani nawet z apelu Lecha Wałęsy. Mimo wszystko będzie kandydował w nadchodzących wyborach na prezydenta Gdańska. - Decyzja, którą prezydent Adamowicz ogłosił mieszkańcom, jest ostateczna - powiedziała rzeczniczka prasowa gdańskiego włodarza. A Platforma znalazła już innego kandydata na to stanowisko...

Lech Wałęsa po spotkaniu z szefem PO Grzegorzem Schetyną zaapelował do Adamowicza, by nie kandydował po raz kolejny na prezydenta Gdańska.

Apeluję do mojego przyjaciela Pawła Adamowicza, by jednak podporządkował się sugestiom i aby słuchał swojej partii i nie robił rozłamu. Jest moim przyjacielem i będę go wspierał, ale niech nie robi podobnych układów, bo to nie służy porozumieniu 

- mówił Wałęsa na konferencji prasowej.

Według Wałęsy, liczba kadencji prezydentów miast, podobnie jak prezydenta kraju, powinna być ograniczona do dwóch.

Nie powinno być więcej jak dwie kadencje; będę o to apelował, walczył

- oświadczył.

Tym razem nie poprę Adamowicza, bo opowiadam się za dwoma kadencjami 

- zadeklarował Wałęsa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Gdańska ugnie się? Już nawet Wałęsa mówi do Adamowicza: „nie kandyduj”

Adamowicz wobec wszystkich sprzeciwów pozostaje jednak nieugięty.

Prezydent nie zmienia zdania

- oświadczyła rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek 

Decyzja, którą prezydent Adamowicz ogłosił mieszkańcom w niedzielę, jest ostateczna 

- podkreśliła w wypowiedzi dla PAP.

Lider PO Grzegorz Schetyna po spotkaniu z Wałęsą podkreślał, że kandydatura, z którą Platforma pójdzie do wyborów prezydenckich w stolicy Pomorza, "będzie kandydaturą koalicyjną, wspólną, akceptowaną powszechnie i taką, która da gwarancję Gdańskowi na dalszy rozwój i zwycięstwo wyborcze".

Z rozmów PAP z politykami z władz Platformy wynika, że kandydatem PO na prezydenta Gdańska najprawdopodobniej zostanie europoseł i syn Lecha Wałęsy - Jarosław Wałęsa.

Myślę, że Jarek będzie naszym kandydatem 

- powiedział jeden z bliskich współpracowników Schetyny.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podlasie: ponad 9 tys. ludzi bez prądu po wieczornych burzach

/ Felix Mittermeier

  

Wciąż 9,3 tys. odbiorców pozostaje w Podlaskiem bez prądu po burzach, jakie przeszły przez region w czwartek wieczorem. Strażacy interweniowali ponad 200 razy.

Po przejściu burz w czwartek wieczorem bez prądu pozostawało 46 tys. odbiorców z Podlasia. W piątek rano liczba ta spadła do 9,3 tys. odbiorców w rejonach energetycznych: Białystok Teren, Bielsk Podlaski i Łomża - poinformował rzecznik PGE Dystrybucja SA Adam Rafalski.

Podlascy strażacy interweniowali 230 razy w związku z burzami i silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń dotyczyło powalonych drzew lub gałęzi na drogach - poinformował mł. br. Andrzej Hołubowicz z całodobowego stanowiska kierowania komendy wojewódzkiej PSP w Białymstoku. Strażacy wyjeżdżali też do uszkodzonych budynków mieszkalnych i gospodarczych - takich interwencji było ponad 20, z czego siedem dotyczyło zerwanych dachów.

Hołubowicz powiedział, że nikt w tych zdarzeniach nie został poszkodowany.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl