Resort środowiska ma nową sekretarz stanu

/ twitter.com/Ministersto Środowiska

  

Premier Mateusz Morawiecki powołał Małgorzatę Joannę Golińską na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska - poinformował resort w komunikacie. Jak dodano, nominację wręczył szef MŚ Henryk Kowalczyk.

Jak czytamy w przekazanym komunikacie, Golińska, urodzona w 1980 r. w Szczecinku, jest absolwentką Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (specjalizacja Gospodarka leśna). Ukończyła także studia podyplomowe "Integracja europejska-agrobiznes i obszary wiejskie" na tej samej uczelni.

Pracowała w Nadleśnictwie Szczecinek jako podleśniczy, pełniła obowiązki leśniczego szkółkarza oraz odpowiadała za sprawy związane z nasiennictwem leśnym. W 2011 roku została powołana na stanowisko leśniczego. W latach 2010-2015 była radną Rady Miasta Szczecinek, pracowała w Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego oraz w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Samorządności.

Od 2015 roku jest posłanką na Sejm. Pracowała w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w tym podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Była członkiem sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, w tym podkomisji stałej ds. finansów samorządowych oraz ds. ustroju samorządu terytorialnego oraz Komisji Obrony Narodowej.

Jest członkiem Rady Fundacji Solidarności Międzynarodowej oraz delegatem Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Włoch „dobrym przyjacielem Izraela”

Zdjęcie ilustracyjne / Zachi Evenor CC BY-SA 2.0

  

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał dziś włoskiego wicepremiera i szefa MSW Matteo Salviniego „dobrym przyjacielem Izraela”. Z uznaniem jego rząd przyjął słowa Salviniego, który określił członków radykalnego ugrupowania Hezbollah jako „islamskich terrorystów”.

Włoskie media informują, że w czasie spotkania w Jerozolimie z liderem prawicowej Ligi Netanjahu powiedział, że siły pokojowe UNIFIL w Libanie, którego dowódcą jest od sierpnia br. Włoch Stefano Del Col, „powinny powstrzymać Hezbollah przed podejmowaniem aktów agresji przeciwko Izraelowi”.

Zwracając się do Salviniego, który w czasie swej wizyty widział tunele zbudowane przez Hezbollah na granicy Libanu i Izraela, szef izraelskiego rządu zauważył: - Miał pan okazję osobiście zobaczyć tunele terroru.

- To jest czysty akt agresji Hezbollahu przeciwko nam i przeciwko normom wspólnoty międzynarodowej - dodał premier Netanjahu. Podkreślił, że UNIFIL, w którym Włochy mają swego dowódcę, „powinien działać skuteczniej”.

Matteo Salvini zwrócił uwagę, że z premierem Izraela rozmawiał m.in. o walce z nielegalną imigracją. Netanjahu „pochwalił nas za to, co zrobiliśmy” - dodał szef MSW, który zaostrzył politykę wobec migrantów.

Salvini, zapytany o to, czy Włochy przeniosą swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy, odparł: - Wiecie, co myślę. Krok po kroku. Jest rząd, muszę wysłuchać także partnerów - dodał.

Szef włoskiego MSW oświadczył, że wszelkie przejawy antysemityzmu i negacjonizmu „będą zwalczane w każdej formie”. O taką deklarację apelowała do niego włoska wspólnota żydowska.

Mówiąc o współpracy gospodarczej, wicepremier ujawnił, że jest hipoteza gazociągu z Izraela na południe Włoch.

Media odnotowują, że w czasie swej wizyty w Izraelu polityk włoskiej prawicy nie spotka się z prezydentem Reuwenem Riwlinem. Szef państwa wytłumaczył to napiętym kalendarzem. Przypomina się też, że niektóre wypowiedzi Salviniego na temat migrantów wywołują protesty włoskiej społeczności żydowskiej, zarzucającej mu nietolerancję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl