"Newsweekowi" spodobał się antypolski film? Tygodnik Lisa zamieścił na Twitterze haniebny wpis

/ pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Na pełen kłamstw i oszczerstw film wyprodukowany przez Ruderman Family Foundation spadła dziś należyta fala krytyki i oburzenia ze stron zarówno środowisk polskich, jak i żydowskich. Tymczasem wydaje się, że w redakcji Newsweeka sprawa wygląda nieco inaczej. Tygodnik Lisa popełnił dziś na Twitterze haniebny tweet. "Ten komentarz jest poniżej krytyki" - piszą internauci.

W sieci pojawił się oszczerczy, kłamliwy film "I will go to jail" wyprodukowany przez bostońską Ruderman Family Foundation, znaną ze wspierania amerykańskich Demokratów i ataków na Donalda Trumpa. Na nagraniu wzywa się rząd USA do zerwania stosunków z Polską i szkaluje się polski naród, m.in. przez powtarzanie, że Holokaust był "polski". 

Film wywołał falę oburzenia. Jonny Daniels uznał przekaz filmu "I will go to jail" "całkowity brak zrozumienia i fałszywy obraz tego, co się tu w Polsce naprawdę dzieje". Poseł PiS Dominik Tarczyński stwierdził, że film jest sposobem na uderzenie w Donalda Trumpa, ambasada Izraela jego treść opisała jako "niezgodną z prawdą i uderzająca w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec". Oburzenie wyraziły również środowiska żydowskie w Polsce.

W związku z upublicznieniem antypolskiego filmu uruchomiliśmy akcję, w której zachęcaliśmy naszych Czytelników do blokowania nagrania w serwisach społecznościowych. Akcja przyniosła sukces - film zniknął z kont Ruderman Family Foundation na YouTube i Facebooku dziś wieczorem czasu polskiego.

Tymczasem znalazło się w Polsce środowisko, któremu - jak się wydaje - film się spodobał. Na Twitterze Newsweek zamieścił bowiem haniebny wpis:

(fot. Twitter)

Internauci bez ogródek skomentowali ten wpis na profilu tygodnika Tomasza Lisa:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kielce czekają na ostatnie protokoły

Kielce / By Ferdziu [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

  

Do tej pory na 14 powiatów dotarły do nas protokoły z ośmiu; spodziewamy się, że do godz. 13 dostaniemy pozostałe protokoły – przekazała dziś wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Wyborczej (WKW) w Kielcach Edyta Bucka.

Jak dodała Bucka, możliwe, że dane ze wszystkich obwodów w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego będą upublicznione około godz. 14.

W poniedziałek wieczorem dotychczasowy marszałek Adam Jarubas (PSL) opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym napisał, że "tym razem wyborcy zdecydowali się powierzyć odpowiedzialność za region innej formacji ( gratuluję!)".

- Wierzę w to, że będziemy mogli dalej z mieszkańcami działać dla naszego regionu – dodał Jarubas.

Według przedstawionego w poniedziałek sondażu Ipsos tzw. late poll: w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc.; Koalicja Obywatelska 26,7 proc.; PSL - 13,6 proc.; SLD-Lewica Razem 6,6 proc.; Kukiz'15 - 5,9 proc.; a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl