"Newsweekowi" spodobał się antypolski film? Tygodnik Lisa zamieścił na Twitterze haniebny wpis

/ pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Na pełen kłamstw i oszczerstw film wyprodukowany przez Ruderman Family Foundation spadła dziś należyta fala krytyki i oburzenia ze stron zarówno środowisk polskich, jak i żydowskich. Tymczasem wydaje się, że w redakcji Newsweeka sprawa wygląda nieco inaczej. Tygodnik Lisa popełnił dziś na Twitterze haniebny tweet. "Ten komentarz jest poniżej krytyki" - piszą internauci.

W sieci pojawił się oszczerczy, kłamliwy film "I will go to jail" wyprodukowany przez bostońską Ruderman Family Foundation, znaną ze wspierania amerykańskich Demokratów i ataków na Donalda Trumpa. Na nagraniu wzywa się rząd USA do zerwania stosunków z Polską i szkaluje się polski naród, m.in. przez powtarzanie, że Holokaust był "polski". 

Film wywołał falę oburzenia. Jonny Daniels uznał przekaz filmu "I will go to jail" "całkowity brak zrozumienia i fałszywy obraz tego, co się tu w Polsce naprawdę dzieje". Poseł PiS Dominik Tarczyński stwierdził, że film jest sposobem na uderzenie w Donalda Trumpa, ambasada Izraela jego treść opisała jako "niezgodną z prawdą i uderzająca w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec". Oburzenie wyraziły również środowiska żydowskie w Polsce.

W związku z upublicznieniem antypolskiego filmu uruchomiliśmy akcję, w której zachęcaliśmy naszych Czytelników do blokowania nagrania w serwisach społecznościowych. Akcja przyniosła sukces - film zniknął z kont Ruderman Family Foundation na YouTube i Facebooku dziś wieczorem czasu polskiego.

Tymczasem znalazło się w Polsce środowisko, któremu - jak się wydaje - film się spodobał. Na Twitterze Newsweek zamieścił bowiem haniebny wpis:

(fot. Twitter)

Internauci bez ogródek skomentowali ten wpis na profilu tygodnika Tomasza Lisa:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy PiS zainauguruje kampanię wyborczą

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

– Inauguracja kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się w pierwszych dniach września, prawdopodobnie w Warszawie – zapowiedział szef sztabu wyborczego PiS, Tomasz Poręba. Europoseł dodał, że wtedy planowana jest też prezentacja hasła kampanii wyborczej.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba pytany był w Polsat News o datę zapowiadanej na wrzesień inauguracji kampanii wyborczej PiS.

To będą pierwsze dni września. To będzie duża konwencja, podczas której narzucimy - myślę - temat tej kampanii – powiedział.

Dodał, że prawdopodobnie wtedy zostanie zaprezentowane hasło kampanii wyborczej.

Na pytanie o to, w jakim mieście odbędzie się inauguracja, Tomasz Poręba odparł:

Myślę, że będzie w Warszawie.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl