Rosyjski bogacz przed sądem. To bliski przyjaciel Putina

/ kremlin.ru

  

W Madrycie rozpoczął się proces Władisława Reznika, bliskiego przyjaciela Putina, ściśle związanego z Kremlem rosyjskiego deputowanego oraz 17 innych osób podejrzanych przez hiszpański wymiar sprawiedliwości o pranie pieniędzy i związki z rosyjską mafią.

Rosyjski portal RBK zalicza Reznika do kręgu najbliższego otoczenia Władimira Putina. Polityk jest członkiem władz putinowskiej partii Jedna Rosja. W niższej izbie rosyjskiego parlamentu zasiada od 1999 roku. W poprzedniej kadencji w Dumie był wiceprzewodniczącym Komisji ds. rynków finansowych.

Jeszcze w maju 2016 roku hiszpański Sąd Krajowy wydał międzynarodowy nakaz aresztowania Reznika. Wówczas odrzucał on wszelkie oskarżenia pod swoim adresem i zaskarżył nakaz aresztowania. Hiszpański sąd uwzględnił jego apelację. Uznał, że złożył on już zeznania za pośrednictwem łącza telewizyjnego, wyznaczył pełnomocnika w Hiszpanii i zajmuje wysokie stanowisko w Rosji.

Teraz jednak sprawa nabrała tempa. Reznik i 17 innych oskarżonych, w tym pięciu Hiszpanów, byli wśród ludzi objętych prowadzonym od długiego czasu śledztwem dotyczącym działań rosyjskiej mafii na terytorium Hiszpanii i innych krajów Europy Zachodniej. Dochodzenie to dotyczy grup przestępczych znanych jako Tambowska i Małyszewska.

Cała sprawa sięga jeszcze roku 2008 roku, gdy hiszpańska policja przeprowadziła operację „Trojka”, aresztując 20 Rosjan podejrzanych o udział w mafii. Pranie pieniędzy przez rosyjskich gangsterów w Hiszpanii rozpoczęło się na początku lat 90., gdy bogaci Rosjanie zaczęli kupować luksusowe wille w Costa del Sol i na Balearach.

Hiszpańscy prokuratorzy uważają, że ponad 50 mln euro zostało wypranych przez gangi Tambowski i Małyszewski. Prokuratorzy domagają się wyroków 5,5 lat więzienia dla większości podejrzanych i grzywien w wysokości do 100 mln euro.

Akt oskarżenia jest oparty częściowo na przechwyconych rozmowach telefonicznych pomiędzy oskarżonymi a szefami obydwu gangów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Łatwiej zostać żołnierzem WOT

zdjęcie ilustracyjne / mon.gov.pl

  

"Do listy spraw urzędowych jakie można załatwić przez Internet dołączono możliwość złożenia wniosku o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. - "Osoby aplikujące tą drogą będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej".

Jak przypomniano "dotychczas osoby, które chciały służyć w Wojskach Obrony Terytorialnej musiały, w pierwszej kolejności,  zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU), aby tam złożyć papierowy wniosek o powołanie do służby".

[polecam:http://niezalezna.pl/249448-zobacz-zdjecia-z-przysiegi-zolnierzy-wot]


"Teraz osobista wizyta w WKU nie jest już potrzebna, wystarczy skorzystać z platformy ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl" - podkreślono w komunikacie MON.

Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony”.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 17 tysięcy żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl