Wspomóc komunikację publiczną

  

Połowa mieszkańców największych polskich aglomeracji nie ma jak dojechać do centrum komunikacją publiczną – wynika z raportu Krajowego Instytutu Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Najgorzej jest we Wrocławiu, tam zaledwie 36 proc. mieszkańców ma przystanek w zasięgu „pieszej dostępności”.

Na Górnym Śląsku i w Poznaniu, gdzie jest pod tym względem najlepiej, wskaźnik ten sięga ledwie 60 proc. Tak więc co drugi Polak mieszkający w jednej z 16 polskich aglomeracji jest skazany na samochód. Nie dziwi zatem, że większość miast jest tak zakorkowana. Nawet w największych ośrodkach wielu Polaków jest wykluczonych z dostępu do komunikacji zbiorowej. Poprawa jej jakości i dostępności powinna się stać wiodącym tematem zbliżających się wyborów samorządowych. W końcu sprawne przemieszczanie się jest w interesie każdego, od prawa do lewa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl