Operator Biełsatu pobity przez milicjantów

/ belsat.eu/printscreen

O pobiciu operatora Andreja Kozieła poinformowała dziś wieczorem na swoim portalu telewizja Biełsat, powołując się na Wolhę Czajczyc, żonę Kozieła, również reporterkę stacji. Milicja zarzuca dziennikarzowi niepodporządkowanie się funkcjonariuszom.

Andruś zadzwonił i zdążył powiedzieć tylko, że został pobity przez czterech milicjantów. Wcześniej prowadził przy pomocy telefonu komórkowego transmisję liczenia głosów w lokalu wyborczym okręgu nr 27

– powiedziała Wolha Czajczyc.

Jak wyjaśniła, Kozieł przebywał w lokalu legalnie, mimo to został z niego siłą wyprowadzony przez funkcjonariuszy.

Kozieł zdążył tylko poinformować, że milicjanci rozbili mu głowę do krwi o drzwi lokalu, a następnie zabrali na komisariat.

Wszystko wskazuje na to, że zostanie sporządzony protokół z niepodporządkowania się funkcjonariuszom milicji

– powiedział Alaksiej Minczonak, oficjalny przedstawiciel Biełsatu na Białrousi, który wraz z Czajczyc znajduje się na komisariacie.

Na Białorusi zakończyły się dziś wybory do władz lokalnych. Według oficjalnych danych frekwencja była wysoka i o godzinie 18 wynosiła ponad 70 proc. Pierwsze wstępne wyniki wyborów Centralna Komisja Wyborcza (CKW) poda dopiero w poniedziałek. Główny dzień wyborów - w niedzielę - poprzedziło pięć dni głosowania przedterminowego, w którym – według oficjalnych statystyk – wzięło udział prawie 35 proc. uprawnionych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl