Strzelania z BWP-ów w Wędrzynie

/ mat. 12. SDZ. / http://12sdz.wp.mil.pl/pl/4_1796.html

  

Na poligonie w Wędrzynie odbyły się manewry strzeleckie załóg Bojowych Wozów Piechoty z 1. Batalionu zmechanizowanego z Lęborka.

Celem wtorkowych zajęć było przede wszystkim doskonalenie umiejętności prowadzenia celnego ognia do celów ukazujących się i ruchomych z przystanków, a ponadto doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań ogniowych. Każda załoga miała za zadanie określenie odległości do celów czy nanoszenie poprawek podczas strzelania, aby skutecznie razić cel. Zadania postawione tego dnia żołnierzom z batalionu zmechanizowanego nie były dla nich nowością. Strzelania z BWP-1, o różnych poziomach trudności, realizowane są cyklicznie - czytamy na portalu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Wyniki uzyskane przez żołnierzy mojego batalionu potwierdziły, że załogi bojowych wozów piechoty są dobrze wyszkolone. Posługiwanie się bronią będącą na wyposażeniu batalionu stanowi dla nich chleb powszedni. Każdy żołnierz doskonale zna czynności, jakie ma do wykonania w wozie: od momentu pobrania amunicji, aż do czasu rozładowania broni po zakończeniu strzelania. Ciągłe szkolenie prowadzi do zgrania załogi, aby bez problemów wykonać każde otrzymane zadanie

- podsumował zajęcia dowódca batalionu ppłk Roman Owczarek, cytowany przez oficjalny portal 12. SDZ. 

W 2018 r. "niebieskie berety" z Lęborka czeka mnóstwo wyzwań. Szkolenia, treningi, ćwiczenia w kraju, jak i za granicą – to tylko niektóre z zaplanowanych przedsięwzięć. Szereg zajęć programowych zaplanowanych podczas szkolenia poligonowego nie pozwala żołnierzom się nudzić. Każdy dzień służby jest dokładnie zaplanowany, ale dzięki temu żołnierze z 1Lbz nieustannie zdobywają doświadczenie i wiedzę - czytamy. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12. SDZ.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl