Senator ostro podsumował totalną opozycję: Oni próbują wykastrować zbiorową świadomość Polaków

Udostępnij

- To jest skandal, co robi PO, ponieważ próbuje w jakiś sposób wykastrować zbiorową świadomość Polaków – mówi w rozmowie z naszą reporterką senator PiS Jan Maria Jackowski. Chodzi o działania Platformy dotyczące prób blokowania budowy na pl. Piłsudskiego pomnika ofiar tragedii smoleńskiej.

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim. Tymczasem jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła stanowisko, w którym nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego.
 
Szef klubu radnych PO Jarosław Szostakowski powiedział nawet, że gdy PiS przegra wybory parlamentarne, pomnika smoleńskiego „nie będzie na Placu Piłsudskiego”. Słowa te zostały zrozumiane przez część polityków jako zapowiedź rozbiórki monumentu.

- To jest skandal, co robi PO, ponieważ próbuje w jakiś sposób wykastrować zbiorową świadomość Polaków [...] Stosując wszelkie możliwe metody obstrukcji, aby nie dopuścić do powstania pomnika ofiar tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęli też wybitni parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, wszystkich opcji politycznych i bardzo różnych środowisk społecznych, wojskowych, ludzie kultury, więc można powiedzieć, że zginęła w tej tragedii szeroko rozumiana elita państwa polskiego. Blokowanie możliwości powstania pomnika jest po prostu skandaliczne i przypomina mi działania swego czasu w Chinach były tzw. rewolucja kulturalna. Wówczas ze świadomości zbiorowej próbowano wyeliminować zjawiska, postacie, czy elementy historii, które nie odpowiadały do linii politycznej i tak zachowuje się dziś PO – mówi w rozmowie z naszą reporterką senator PiS Jan Maria Jackowski.
 

Pytany o reakcję wyborców Platformy oraz samych działaczy partyjnych na takie działania partii senator Jackowski zwraca uwagę, że granie na emocjach wyborców, zwłaszcza w takiej sprawie jest nie na miejscu.

- Myślę, że nawet sympatycy i szeregowi członkowie PO wstydzą się takiej postawy liderów wobec pomnika, który ma upamiętniać także ich kolegów partyjnych – podkreśla senator Jackowski.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Tak było w zeszłym roku. Teraz też bądźcie z nami! Zapraszamy na piknik patriotyczny

Tak było w zeszłym roku / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” 15 sierpnia o godz. 18.30 na plac Teatralny w Warszawie. Wstęp wolny!

Na scenie pojawią się: Krzysztof Cugowski, Jerzy Grunwald, Dariusz „Maleo” Malejonek czy Dariusz Kowalski. W programie koncertu, który wraz z Anną Popek poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności i umiłowaniu ojczyzny oraz te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił św. Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Codziennej” Darek „Maleo” Malejonek. Artysta wykona utwór Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego” oraz autorską piosenkę „Pytanie” inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego. „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” i „Legiony” to natomiast utwory, które zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Podczas ostatniego festynu rodzinnego, który odbył się na pl. Teatralnym 3 maja, publiczność nie dała muzykowi zejść ze sceny bez bisu. 

3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada to nasze największe święta narodowe. Każdy Polak powinien je szanować i obchodzić z właściwym podejściem. A śpiewanie jest najlepszym i ponadpolitycznym sposobem świętowania

– powiedział „Codziennej” Krzysztof Cugowski.

Dziś, 14 sierpnia 2018 r., do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony jest śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by na plac Teatralny udać się z numerem „Codziennej” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik będzie także rozdawany bezpłatnie podczas festynu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury.

Koncert medialnie wspierają: Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, TVP2, Radio dla Ciebie, Telewizja Republika, tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl.

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl