Senator ostro podsumował totalną opozycję: Oni próbują wykastrować zbiorową świadomość Polaków

Udostępnij

- To jest skandal, co robi PO, ponieważ próbuje w jakiś sposób wykastrować zbiorową świadomość Polaków – mówi w rozmowie z naszą reporterką senator PiS Jan Maria Jackowski. Chodzi o działania Platformy dotyczące prób blokowania budowy na pl. Piłsudskiego pomnika ofiar tragedii smoleńskiej.

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim. Tymczasem jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła stanowisko, w którym nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego.
 
Szef klubu radnych PO Jarosław Szostakowski powiedział nawet, że gdy PiS przegra wybory parlamentarne, pomnika smoleńskiego „nie będzie na Placu Piłsudskiego”. Słowa te zostały zrozumiane przez część polityków jako zapowiedź rozbiórki monumentu.

- To jest skandal, co robi PO, ponieważ próbuje w jakiś sposób wykastrować zbiorową świadomość Polaków [...] Stosując wszelkie możliwe metody obstrukcji, aby nie dopuścić do powstania pomnika ofiar tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęli też wybitni parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, wszystkich opcji politycznych i bardzo różnych środowisk społecznych, wojskowych, ludzie kultury, więc można powiedzieć, że zginęła w tej tragedii szeroko rozumiana elita państwa polskiego. Blokowanie możliwości powstania pomnika jest po prostu skandaliczne i przypomina mi działania swego czasu w Chinach były tzw. rewolucja kulturalna. Wówczas ze świadomości zbiorowej próbowano wyeliminować zjawiska, postacie, czy elementy historii, które nie odpowiadały do linii politycznej i tak zachowuje się dziś PO – mówi w rozmowie z naszą reporterką senator PiS Jan Maria Jackowski.
 

Pytany o reakcję wyborców Platformy oraz samych działaczy partyjnych na takie działania partii senator Jackowski zwraca uwagę, że granie na emocjach wyborców, zwłaszcza w takiej sprawie jest nie na miejscu.

- Myślę, że nawet sympatycy i szeregowi członkowie PO wstydzą się takiej postawy liderów wobec pomnika, który ma upamiętniać także ich kolegów partyjnych – podkreśla senator Jackowski.

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Antysemityzm? Na pewno nie w Polsce. Dotarliśmy do sensacyjnych danych

/ restorandocaracores

  

Redakcja portalu Niezalezna.pl dotarła do nieoficjalnych informacji, które wywracają do góry nogami myślenie o Polsce, jako kraju antysemickim. Totalna opozycja została zatem pozbawiona kolejnego argumentu w walce z obozem rządzącym. Okazuje się bowiem, że liczba spraw, w których ofiarami były osoby pochodzenia żydowskiego, spada od 2015 roku i to bardzo systematycznie.

Jak nieoficjalnie ustaliła redakcja portalu Niezalezna.pl Prokurator Krajowy otrzymał zapytanie odnośnie do postępowań karnych dotyczących spraw związanych z antysemityzmem.

Z informacji uzyskanej od źródła portalu niezalezna.pl wynika, że od 2015 r. ta liczba wciąż maleje - z 208 zarejestrowanych w 2015 r., czyli 13,4 procent ogółu postępowań dotyczących przestępstw z nienawiści, do 160 spraw w 2016 roku oraz 112 spraw (ok. 6.5% ogółu postępowań tej kategorii) odnotowanych w roku 2017.  

Dane, do jakich udało nam się dotrzeć, potwierdzają inne - z listopada ubiegłego roku. To właśnie wtedy Europejska Agencja Praw Podstawowych ogłosiła raport za rok 2016, w którym stwierdziła, że w Polsce gwałtowanie spada liczba incydentów na tle antysemickim. 

Według niej, w 2015 r. w Polsce zanotowano 167 antysemickich incydentów, natomiast rok później już tylko 101.

Takie dane plasują Polskę ponad Niemcami, gdzie rocznie incydentów jest 1468, Wielką Brytanią (1308), Austrią (477) i Holandia (428).  

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl