„To bardzo ważna deklaracja”. Minister Kempa dla niezalezna.pl po oświadczeniu premiera

Beata Kempa / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Libanie. Obiecał przekazanie 10 mln dolarów na budowę domów modułowych dla syryjskich uchodźców w Libanie. – To bardzo ważna deklaracja. Pomoc rozwojowa i pomoc w uzyskaniu dachu nad głową daje gwarancje pozostania na miejscu bez konieczności szukania tzw. lepszego życia w innych krajach w tym Europy – skomentowała dla portalu niezalezna.pl minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa.

Szef rządu jako główny cel wizyty w Libanie wymienił poznanie specyfiki i ulokowanie odpowiednich środków na pomoc dla uchodźców, którzy przebywają na miejscu.

Zadeklarowaliśmy, że będziemy uczestniczyć w budowie domów dla syryjskich uchodźców. Mam nadzieję, że polskie firmy zaangażują się w ich budowę i wykończenie – powiedział Morawiecki po rozmowie z premierem Libanu Saadem Haririm.

 

Już dziś niektóre polskie organizacje pozarządowe realizują programy pomocowe w odbudowie zburzonych domów np. w Syrii lub pomagają w uzyskaniu dachu nad głową.  Zatem będzie tu potrzebna współpraca obu krajów w tym zakresie

– przekazała nam minister Kempa.

Zapytana o planowane dalsze działania w tej kwestii zaznaczyła, że „na pewno będą kontynuowane dotychczasowe dobre projekty i przede wszystkim pomoc rozwojowa”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prokuratura szuka świadków wypadku

/ podlaska.policja.gov.pl

  

Kutnowska prokuratura poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 12 października w miejscowości Janów w gm. Bedlno. W wyniku potrącenia przez samochód śmierć poniosła 35-letnia kobieta.

Jak wynika z poczynionych przez śledczych ustaleń, do potrącenia kobiety w Janowie doszło w miniony piątek, 12 paźdzernika, w godzinach wieczornych w Janowie (gm. Bedlno).

-  Kierowca pojazdu nie udzielił pokrzywdzonej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Oględziny miejsca zdarzenia i zwłok wskazują, iż 35 - latka mogła zostać potrącona przez kierowcę, który poruszał się białym Volkswagenem Caddy

- informuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Śledczy badają dokładne okoliczności zdarzenia. Prokuratura zwraca się do wszystkich osób, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy zdarzenia z apelem o kontakt z kutnowską Komendą Powiatową Policji lub Prokuraturą Rejonową w Kutnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lodz.po.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl