Papież apeluje o miłość i szacunek dla chorych

/ Papież Franciszek / fot. ACKI/ pixabay.com

  

Papież Franciszek w obchodzony dziś Światowy Dzień Chorego zaapelował o otoczenie miłością osób chorych i szacunek dla ich godności oraz o służbę w obronie życia. Dwa przesłania ze słowami papieża zamieszczono na jego oficjalnym profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex ukazały się słowa Franciszka:

Oby osoby chore były w swojej niemocy zawsze otaczane miłością i szanowane w swej nienaruszalnej godności.

W drugiej wiadomości papież podkreślił:

Służyć ludzkiemu życiu to służyć Bogu i każdemu życiu, od tego w łonie matki, po to starcze, cierpiące i chore.

Papieski profil na Twitterze, redagowany w 9 wersjach językowych, obserwuje ponad 45 milionów użytkowników tego portalu.

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Obchodzony jest 11 lutego od 1993 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poręba: "Liczymy na sukces w Łodzi"

Tomasz Poręba / screen Telewizja Republika

  

Nie oglądamy się na sondaże, jesteśmy na finiszu bardzo intensywnego objazdu całej Polski i liczymy, że to przełoży się nasz sukces wyborczy, również Łodzi - powiedział dziś szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Poręba był pytany na briefingu prasowym o to, jak wielkie znaczenie wizerunkowe dla PiS ma wynik wyborów w Warszawie oraz o to, że - jak wynika z sondaży - większość mieszkańców Łodzi chce głosować na obecną prezydent Hannę Zdanowską, popieraną przez Koalicję Obywatelską.

- Liczymy na zwycięstwo w wielkich miastach, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy. Nasz kandydat prowadzi tutaj intensywną, dobrą kampanię wyborczą. Liczę, że ona przełoży się na sukces PiS właśnie tutaj w stolicy Polski

 - powiedział Poręba.

Odnosząc się do sytuacji w Łodzi zaznaczył, że pamięta sondaże, które nie dawały kandydatom PiS żadnych szans, a potem wynik wyborów był inny.

- My jednak będziemy powtarzać bardzo konsekwentnie, że na sondaże się po prostu nie oglądamy, prowadzimy swoją kampanię wyborczą, rozmawiamy z Polakami, jeździmy po całej Polsce. Jesteśmy na finiszu gigantycznego, bardzo intensywnego objazdu całej Polski w ostatnich miesiącach i liczymy, że to się przełoży nasz sukces wyborczy, również Łodzi

 - powiedział.

Jak dodał, decyzję należy zostawić mieszkańcom Łodzi, którzy mają pełne spektrum informacji.

- Absolutnie otrzymali pełne informacje związane z naszym programem wyborczym i programem wyborczym naszej konkurencji, jeżeli chodzi o Łódź

 - powiedział Poręba.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl