Pospieszalski w mocnych słowach o odwołaniu Czarneckiego: Towarzycho znalazło czas by „zamordować” człowieka za opinię

/ Telewizja Republika/printscreen

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska przewodniczącego Parlamentu Europejskiego było jednym z tematów dzisiejszego programu "Polityczna Kawa" Tomasza Sakiewicza. - Mamy PE, który mógłby zacząć rozwiązywać naprawdę ważne kwestie. Nagle się okazuje, że całe to towarzycho znajduje czas, aby „zamordować” człowieka za to, że powiedział to, co myśli - ocenił w rozmowie jeden z gości programu Jan Pospieszalski.

W programie "Polityczna Kawa" Tomasza Sakiewicza gośćmi byli: eurodeputowany Ryszard Czarnecki, dziennikarz i publicysta Jan Pospieszalski, oraz satyryk, twórca „Kabaretu Pod Egidą” Jan Pietrzak.

Goście rozmawiali na temat sukcesu gali 25-lecia "Gazety Polskiej", awantury wokół obrony dobrego imienia Polski. Ale szczególne emocje wzbudził temat odwołania Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

7 lutego w PE głosowano nad wnioskiem części europarlamentarzystów o odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa. Czarnecki został odwołany.

Eurodeputowany w Telewizji Republika wspomniał o tym, że przewodniczący nagle podjął decyzję, że w głosowaniu nie będą brane pod uwagę głosy osób, które wstrzymały się od głosu.

Nawet konferencja przewodniczących stwierdziła, że będzie stosować artykuł, który mówi o odwołaniu większością 2/3 głosujących - po czym przewodniczący stwierdził, że osoby, które się wstrzymają nie będą liczone do forum

- mówił Czarnecki.

Dosadnie działanie Parlamentu Europejskiego ocenił Jan Pospieszalski.

Maile rozsyłane z instrukcjami pokazują jak bardzo im się pali grunt pod nogami

– zauważył Pospieszalski. 

Wydaje mi się, że to jest smutkiem i goryczą. Mamy PE, który mógłby zacząć rozwiązywać naprawdę ważne kwestie. Mamy problem z imigrantami, mamy Brexit i wiele innych poważnych problemów i nagle się okazuje, że całe to towarzycho znajduje czas i ogromną wolę, aby „zamordować” człowieka za to, że powiedział to co myśli na temat bardzo nieprzyzwoitej osoby. To jest absurd – tak naprawdę dziecinada

  – dodał.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prawie 400 kg kokainy w... ambasadzie Rosji

/ 3839153; pixabay.com / Creative Commons CC0

Pięciu domniemanych członków szajki narkotykowej zostało zatrzymanych w związku ze znalezieniem przed ponad rokiem prawie 400 kg kokainy w ambasadzie Rosji w Buenos Aires.

Argentyńska minister bezpieczeństwa Patricia Bullrich ujawniła, że rosyjski ambasador w Argentynie zawiadomił władze o tym znalezisku w grudniu 2016 roku.

Dało to początek trwającej 14 miesięcy wspólnej operacji argentyńskich i rosyjskich śledczych. 389 kg kokainy w 12 walizkach było schowane w jednym z budynków przedstawicielstwa dyplomatycznego Rosji. Narkotyk miał najprawdopodobniej zostać przewieziony do Rosji w bagażu dyplomatycznym.

Śledczy zastąpili kokainę zwykłą mąką i zainstalowali w walizkach nadajniki GPS. Teraz nastąpiły zatrzymania w Argentynie i w Rosji. Wśród zatrzymanych jest - jak podała strona argentyńska - „rosyjski funkcjonariusz” oraz argentyński policjant.

Jeden z podejrzanych w tej sprawie jest nadal poszukiwany. Prawdopodobnie znajduje się w Niemczech – wynika z ustaleń śledczych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl