W poniedziałek polscy żołnierze wyruszą na Sycylię

/ mat. BLMW / http://blmw.wp.mil.pl/plik/image/Wyposazenie/An-28B1R/1.jpg

  

W poniedziałek w południe na lotnisku 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach odbędzie się pożegnanie żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego EU SOPHIA, wyruszających na Sycylię. W uroczystości weźmie udział m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Główne zadania PKW EU SOPHIA to działania zmierzające do ograniczenia nielegalnego przemytu ludzi i towarów do Europy oraz wspieranie morskich sił bezpieczeństwa Libii w szkoleniu i realizacji działań na rzecz ograniczenia nielegalnej imigracji. Zadania mandatowe operacji EU SOPHIA, kontyngent będzie wykonywał z bazy NATO Sigonella, położonej na Sycylii, 15 km na zachód od Katanii.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej RP realizuje zadanie sformowania Polskiego Kontyngentu Wojskowego, w ramach operacji wojskowej Unii Europejskiej EUNAVFOR MED. PKW EU SOPHIA, wystawiony w większości przez BLMW, liczy 100 żołnierzy. W skład PKW wchodzą także żołnierze z: Komponentu Wojsk Specjalnych, 10. Brygady Logistycznej, 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia, 3. Flotylli Okrętów, Żandarmerii Wojskowej i 6. Ośrodka Radioelektronicznego.

Podstawowym środkiem kontyngentu będzie samolot patrolowo-rozpoznawczy M28B 1R Bryza z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Misja Unii Europejskiej została ustanowiona w maju 2015 roku, w celu rozbijania przemytu migrantów i handlu ludźmi w centralnej części Morza Śródziemnego. We wrześniu 2015 roku, dwa miesiące po oficjalnym rozpoczęciu, otrzymała nazwę „Sophia”. W lipcu 2017 roku Rada UE przedłużyła mandat operacji EUNAVFOR MED SOPHIA do 31 grudnia 2018 roku. W rejonie Morza Śródziemnego prowadzona jest także operacja NATO SEA GUARDIAN, w ramach której Sojusz Północnoatlantycki ściśle współpracuje z siłami prowadzącymi operację EU SOPHIA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BLMW
Tagi

Wczytuję komentarze...

Poręba: "Liczymy na sukces w Łodzi"

Tomasz Poręba / screen Telewizja Republika

  

Nie oglądamy się na sondaże, jesteśmy na finiszu bardzo intensywnego objazdu całej Polski i liczymy, że to przełoży się nasz sukces wyborczy, również Łodzi - powiedział dziś szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Poręba był pytany na briefingu prasowym o to, jak wielkie znaczenie wizerunkowe dla PiS ma wynik wyborów w Warszawie oraz o to, że - jak wynika z sondaży - większość mieszkańców Łodzi chce głosować na obecną prezydent Hannę Zdanowską, popieraną przez Koalicję Obywatelską.

- Liczymy na zwycięstwo w wielkich miastach, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy. Nasz kandydat prowadzi tutaj intensywną, dobrą kampanię wyborczą. Liczę, że ona przełoży się na sukces PiS właśnie tutaj w stolicy Polski

 - powiedział Poręba.

Odnosząc się do sytuacji w Łodzi zaznaczył, że pamięta sondaże, które nie dawały kandydatom PiS żadnych szans, a potem wynik wyborów był inny.

- My jednak będziemy powtarzać bardzo konsekwentnie, że na sondaże się po prostu nie oglądamy, prowadzimy swoją kampanię wyborczą, rozmawiamy z Polakami, jeździmy po całej Polsce. Jesteśmy na finiszu gigantycznego, bardzo intensywnego objazdu całej Polski w ostatnich miesiącach i liczymy, że to się przełoży nasz sukces wyborczy, również Łodzi

 - powiedział.

Jak dodał, decyzję należy zostawić mieszkańcom Łodzi, którzy mają pełne spektrum informacji.

- Absolutnie otrzymali pełne informacje związane z naszym programem wyborczym i programem wyborczym naszej konkurencji, jeżeli chodzi o Łódź

 - powiedział Poręba.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl