Politrucy wracają do rosyjskiej armii

/ By RIA Novosti archive, image #543 / Alpert / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15579366

  

Rosyjska armia planuje utworzyć zarząd, którego oficerowie mają odpowiadać za moralny i ideologiczny klimat w wojsku. Funkcja kierownika politycznego (w skrócie politruk), zajmującego się ideologiczną i wychowawczą pracą w armii, istniała już w ZSRS w latach 1918-1991.

Nowy zarząd wojskowo-polityczny, jak poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Aleksandr Kańszyn, będzie obejmować wszystkie rodzaje sił zbrojnych Rosji i będzie "umiejętnie wykorzystywać energię wojskowych do wzmocnienia zdolności obronnych kraju i zwiększenia gotowości bojowej".

"W warunkach światowej rywalizacji informacyjno-psychologicznej ogromnie wzrasta rola moralno-politycznej zgodności wojska i społeczeństwa. Dlatego konieczna jest zasadnicza rekonstrukcja i znaczne wzmocnienie całej struktury w siłach zbrojnych, która będzie organizować, realizować i odpowiadać za moralno-ideologiczną składową w rosyjskiej armii"

- oświadczył.

Kańszyn dodał, że zarząd ma powstać na bazie istniejących obecnie struktur wychowawczych.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy piloci na manewrach Kondor-18

/ mat. 1. SLT / http://1slt.wp.mil.pl/pl/125_189.html

  

Od 11 czerwca jednostki wojskowe 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego uczestniczą w ćwiczeniu taktycznym z wojskami dowódcy 1. SLT pod kryptonimem "Kondor-18".

Część główna ćwiczenia rozpoczęła się 11 czerwca. Tego dnia jednostki wojskowe 1. SLT przystąpiły do realizacji pierwszego etapu ćwiczenia. Zgodnie z rozkazem bojowym dowódcy 1. SLT, na tle przyjętej sytuacji taktycznej, rozpoczęli działania przygotowujące ludzi i sprzęt bojowy do wykonania manewru lotniczego. Drugi etap ćwiczenia polegał na właściwym zorganizowaniu przemieszczenia do miejsc operacyjnego przeznaczenia - czytamy na oficjalnym portalu 1. Skrzydła.

W ćwiczeniu biorą także udział, powołani do odbycia szkolenia, żołnierze rezerwy. Wykonują oni zadania związane głównie z zabezpieczeniem ochrony jednostek podczas prowadzonych działań oraz wsparciem niektórych elementów dowodzenia - podaje 1. SLT. 

Oprócz wielu przedsięwzięć aplikacyjnych, symulujących realne sytuacje, w ramach ćwiczenia Kondor-18, piloci wykonywali także zadania bojowe podczas równolegle prowadzonych ćwiczeń Saber Struje-18 na Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach i Baltops-18 na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Tak szeroko zakrojone działania to dobra okazja do wymiany doświadczeń oraz doskonalenia procedur w ramach współdziałania armii państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. 

Źródło: 1. SLT

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl