Politrucy wracają do rosyjskiej armii

/ By RIA Novosti archive, image #543 / Alpert / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15579366

Rosyjska armia planuje utworzyć zarząd, którego oficerowie mają odpowiadać za moralny i ideologiczny klimat w wojsku. Funkcja kierownika politycznego (w skrócie politruk), zajmującego się ideologiczną i wychowawczą pracą w armii, istniała już w ZSRS w latach 1918-1991.

Nowy zarząd wojskowo-polityczny, jak poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Aleksandr Kańszyn, będzie obejmować wszystkie rodzaje sił zbrojnych Rosji i będzie "umiejętnie wykorzystywać energię wojskowych do wzmocnienia zdolności obronnych kraju i zwiększenia gotowości bojowej".

"W warunkach światowej rywalizacji informacyjno-psychologicznej ogromnie wzrasta rola moralno-politycznej zgodności wojska i społeczeństwa. Dlatego konieczna jest zasadnicza rekonstrukcja i znaczne wzmocnienie całej struktury w siłach zbrojnych, która będzie organizować, realizować i odpowiadać za moralno-ideologiczną składową w rosyjskiej armii"

- oświadczył.

Kańszyn dodał, że zarząd ma powstać na bazie istniejących obecnie struktur wychowawczych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odwołano ponad 100 lotów z Heathrow

pixabay.com

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano w sobotę z powodu warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź utrudniają transport w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano w sobotę z powodu warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź utrudniają transport w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

W tym czasie odbyły się jednak regularne rejsy do Nowego Jorku i Chicago wyczarterowane przez brytyjską linię lotniczą British Airways (BA).

Na wschodzie Anglii i Szkocji w sobotę zapanowały surowe warunki meteorologiczne, które mają utrzymać się do końca tygodnia i które obejmą też Walię i centrum kraju.

Brytyjskie służby meteorologiczne (Met Office) wydały ostrzeżenia "bursztynowe", które sugerują możliwe "zagrożenie życia" na obszarach północno-zachodniej Anglii, hrabstwa Yorkshire na północy kraju, Midlands w centrum, Londynu na południowym wschodzie kraju.

Ostrzeżenia będą obowiązywać również w niedzielę, kiedy spodziewane są dalsze śnieżyce.

"Jest prawdopodobne, że dojdzie do opóźnień w podróżach drogowych i że część pojazdów utknie po drodze; koleje i transport lotniczy przewidują opóźnienia i odwołania" - powiedział przedstawiciel Met Office.

Rzecznik British Airways wskazał, że ze względu na warunki meteorologiczne trzeba przez startem odladzać samoloty dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl