Dzięki Nim jesteśmy dumni z Polski - powiedział podczas gali T. Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej"

  

- To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów. Spowodowali też, że z Polski możemy być dumni. Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Wśród wielu rzeczy, za które należy Im się ta nagroda, być może ta jest najbliższa sercu. Przywrócili nam dumę z Polski - stwierdził Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", wygłaszając laudację na cześć laureatów nagrody 25 lecia Gazety Polskiej - śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Był taki wielki rodak, który kiedyś w Sejmie powiedział "a to nam się porobiło". Myślę, że nieco nieskromnie naszą uroczystość można tak zacząć: "tacy laureaci", "tacy ludzie pośród nas"

- mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- Mam zaszczyt wygłosić laudację na cześć naszych dwóch laureatów. Śp. prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Przywódcy obozu patriotycznego w Polsce

- podkreślił redaktor Sakiewicz.

- Stulecie polskiej niepodległości. Tak Pan Bóg zrządził. Obchodzimy 25-lecie reaktywowania "Gazety Polskiej". Tytułu, który wychodzi 191 lat. Nie wyobrażaliśmy sobie, że mogą być inny laureaci. Kto bardziej odcisnął piętno na historii Polski? Jaki człowiek w ostatnich latach, jacy ludzie, jak nie nasi laureaci? Potrafili pomiędzy kompromisem a twardą walką, pomiędzy koniecznością dogadywania się, a nawet bezwzględnym ryzykiem własnego życia, czego jeden z nich doświadczył, że zapłacił własnym życiem, walczyć o Polskę

- dodał Tomasz Sakiewicz.

- Polska się zmieniła, Polska jest zupełnie inna. Gdyby nie decydujący wpływ śp. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, ta Polska by nie mogła się zmienić. To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów. Spowodowali też, że z Polski możemy być dumni. Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Wśród wielu rzeczy, za których należy Im się ta nagroda, być może ta jest najbliższa sercu. Przywrócili nam dumę z Polski

- podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

 

Prezes #PiS J. #Kaczyński oraz Śp. Prezydent L. Kaczyński zostali laureatami Nagrody 25-lecia Gazety Polskiej. pic.twitter.com/Nv7KDCsszK

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 6 lutego 2018

 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowacka wściekła się bo PiS „zawłaszczył rząd i parlament”. Cóż... Wystarczyło wygrać wybory

  

Barbara Nowacka najwyraźniej idzie w ślady Ryszarda Petru i Katarzyny Lubnauer... przynajmniej jeśli chodzi o poziom autokompromitacji. Dziś podczas regionalnej konwencji Koalicji Obywatelskiej oburzała się, że PiS „zawłaszczył rząd i parlament”. Coż... wypadałoby, żeby polityk zabiegający o głosy wyborców wiedział, że po wygranych wyborach parlamentarnych normalną koleją rzeczy jest właśnie formowanie rządu.

W sobotę we Wrocławiu odbywa się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej. Biorą w niej udział oprócz Nowackiej również m.in. przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz kandydat KO na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk.

Nowacka wyraźnie poruszona grzmiała, że PiS od 2015 r. „zawłaszczył rząd, parlament, szkoły, sądy, prawa kobiet, demokrację.

- Dziś mówimy dość – samorządów nie zawłaszczycie – deklarowała Nowacka.

Dalej było jeszcze lepiej. Nowacka przekonywała, że „dla PiS liczy się władza, a dla Koalicji Obywatelskiej – człowiek”.

- Samorząd jest najbliżej człowieka, a program Koalicji Obywatelskiej dla samorządów był dyskutowany w gminach i powiatach. To program wspólny, równy i sprawiedliwy – twierdziła Nowacka.

Nie da się ukryć, że z tym zawłaszczaniem rządu i parlamentu Barbarę Nowacką nieco za bardzo poniosło. Przydałoby się, żeby polityk zdawał sobie sprawę z funkcjonowania mechanizmów wyborczych i zasad demokratycznych wyborów. Po ich wygraniu naturalne jest, że zwycięska partia formuje rząd. Barbara Nowacka mogłaby się udać na szybkie korepetycje do Grzegorza Schetyny, który poszedł jeszcze dalej i formowanie rządu planuje już teraz, choć do wygranych wyborów, raczej daleko – tak przynajmniej wskazują najnowsze sondaże.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna już formuje rząd. Zapomniał o szczególe... Przydałoby się najpierw wygrać wybory
 
 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl