Dzięki Nim jesteśmy dumni z Polski - powiedział podczas gali T. Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej"

  

- To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów. Spowodowali też, że z Polski możemy być dumni. Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Wśród wielu rzeczy, za które należy Im się ta nagroda, być może ta jest najbliższa sercu. Przywrócili nam dumę z Polski - stwierdził Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", wygłaszając laudację na cześć laureatów nagrody 25 lecia Gazety Polskiej - śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Był taki wielki rodak, który kiedyś w Sejmie powiedział "a to nam się porobiło". Myślę, że nieco nieskromnie naszą uroczystość można tak zacząć: "tacy laureaci", "tacy ludzie pośród nas"

- mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- Mam zaszczyt wygłosić laudację na cześć naszych dwóch laureatów. Śp. prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Przywódcy obozu patriotycznego w Polsce

- podkreślił redaktor Sakiewicz.

- Stulecie polskiej niepodległości. Tak Pan Bóg zrządził. Obchodzimy 25-lecie reaktywowania "Gazety Polskiej". Tytułu, który wychodzi 191 lat. Nie wyobrażaliśmy sobie, że mogą być inny laureaci. Kto bardziej odcisnął piętno na historii Polski? Jaki człowiek w ostatnich latach, jacy ludzie, jak nie nasi laureaci? Potrafili pomiędzy kompromisem a twardą walką, pomiędzy koniecznością dogadywania się, a nawet bezwzględnym ryzykiem własnego życia, czego jeden z nich doświadczył, że zapłacił własnym życiem, walczyć o Polskę

- dodał Tomasz Sakiewicz.

- Polska się zmieniła, Polska jest zupełnie inna. Gdyby nie decydujący wpływ śp. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, ta Polska by nie mogła się zmienić. To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów. Spowodowali też, że z Polski możemy być dumni. Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Wśród wielu rzeczy, za których należy Im się ta nagroda, być może ta jest najbliższa sercu. Przywrócili nam dumę z Polski

- podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

 

Prezes #PiS J. #Kaczyński oraz Śp. Prezydent L. Kaczyński zostali laureatami Nagrody 25-lecia Gazety Polskiej. pic.twitter.com/Nv7KDCsszK

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 6 lutego 2018

 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Olga Krzyżanowska nie żyje

/ By Artur Andrzej [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Zmarła Olga Krzyżanowska - działaczka opozycyjna w czasach PRL, po 1989 r. poseł, wicemarszałek Sejmu, senator. O jej śmierci poinformował dziś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na jednym z portali społecznościowych.

„Zmarła profesor Olga Krzyżanowska. Osoba niezwykłej kultury, intelektu i zasług. Córka legendarnego dowódcy wileńskiej brygady AK, sama w czasie II wojny światowej była harcerką Szarych Szeregów. Odznaczona Krzyżem Walecznych. W 1980 wstąpiła do +Solidarności+. Lekarka i wicemarszałek Sejmu, senator, ale przede wszystkim wspaniały człowiek. Będzie nam Jej brakowało!”

– napisał prezydent Gdańska.

Krzyżanowska urodziła się 10 września 1929 r. w Warszawie. Była córką podpułkownika Aleksandra Krzyżanowskiego (ps. Wilk) – dowódcy Armii Krajowej na Wileńszczyźnie. Jako nastolatka należała do Szarych Szeregów, a za swoją działalność została odznaczona Krzyżem Walecznych.

Po ukończeniu w 1952 r. Akademii Medycznej w Gdańsku, pracowała m.in. w szpitalach w Pucku i Gdańsku. W 1980 r. wstąpiła do „Solidarności”.

Od 1989 r. do 2001 była posłem na Sejm: reprezentowała w nim Komitet Obywatelski, Unię Demokratyczną a następnie Unię Wolności. Przez dwie kadencje była wicemarszałkiem Sejmu. W 2001 r. została wybrana do Senatu, w którym reprezentowała Blok Senat 2001.

Działała m.in. w Kongresie Kobiet, a w 2010 r. należała do komitetu poparcia, starającego się wówczas o prezydenturę Bronisława Komorowskiego. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl