Dzięki Nim jesteśmy dumni z Polski - powiedział podczas gali T. Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej"

  

- To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów. Spowodowali też, że z Polski możemy być dumni. Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Wśród wielu rzeczy, za które należy Im się ta nagroda, być może ta jest najbliższa sercu. Przywrócili nam dumę z Polski - stwierdził Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", wygłaszając laudację na cześć laureatów nagrody 25 lecia Gazety Polskiej - śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Był taki wielki rodak, który kiedyś w Sejmie powiedział "a to nam się porobiło". Myślę, że nieco nieskromnie naszą uroczystość można tak zacząć: "tacy laureaci", "tacy ludzie pośród nas"

- mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- Mam zaszczyt wygłosić laudację na cześć naszych dwóch laureatów. Śp. prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Przywódcy obozu patriotycznego w Polsce

- podkreślił redaktor Sakiewicz.

- Stulecie polskiej niepodległości. Tak Pan Bóg zrządził. Obchodzimy 25-lecie reaktywowania "Gazety Polskiej". Tytułu, który wychodzi 191 lat. Nie wyobrażaliśmy sobie, że mogą być inny laureaci. Kto bardziej odcisnął piętno na historii Polski? Jaki człowiek w ostatnich latach, jacy ludzie, jak nie nasi laureaci? Potrafili pomiędzy kompromisem a twardą walką, pomiędzy koniecznością dogadywania się, a nawet bezwzględnym ryzykiem własnego życia, czego jeden z nich doświadczył, że zapłacił własnym życiem, walczyć o Polskę

- dodał Tomasz Sakiewicz.

- Polska się zmieniła, Polska jest zupełnie inna. Gdyby nie decydujący wpływ śp. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, ta Polska by nie mogła się zmienić. To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów. Spowodowali też, że z Polski możemy być dumni. Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Wśród wielu rzeczy, za których należy Im się ta nagroda, być może ta jest najbliższa sercu. Przywrócili nam dumę z Polski

- podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

 

Prezes #PiS J. #Kaczyński oraz Śp. Prezydent L. Kaczyński zostali laureatami Nagrody 25-lecia Gazety Polskiej. pic.twitter.com/Nv7KDCsszK

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 6 lutego 2018

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Włoch „dobrym przyjacielem Izraela”

Zdjęcie ilustracyjne / Zachi Evenor CC BY-SA 2.0

  

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał dziś włoskiego wicepremiera i szefa MSW Matteo Salviniego „dobrym przyjacielem Izraela”. Z uznaniem jego rząd przyjął słowa Salviniego, który określił członków radykalnego ugrupowania Hezbollah jako „islamskich terrorystów”.

Włoskie media informują, że w czasie spotkania w Jerozolimie z liderem prawicowej Ligi Netanjahu powiedział, że siły pokojowe UNIFIL w Libanie, którego dowódcą jest od sierpnia br. Włoch Stefano Del Col, „powinny powstrzymać Hezbollah przed podejmowaniem aktów agresji przeciwko Izraelowi”.

Zwracając się do Salviniego, który w czasie swej wizyty widział tunele zbudowane przez Hezbollah na granicy Libanu i Izraela, szef izraelskiego rządu zauważył: - Miał pan okazję osobiście zobaczyć tunele terroru.

- To jest czysty akt agresji Hezbollahu przeciwko nam i przeciwko normom wspólnoty międzynarodowej - dodał premier Netanjahu. Podkreślił, że UNIFIL, w którym Włochy mają swego dowódcę, „powinien działać skuteczniej”.

Matteo Salvini zwrócił uwagę, że z premierem Izraela rozmawiał m.in. o walce z nielegalną imigracją. Netanjahu „pochwalił nas za to, co zrobiliśmy” - dodał szef MSW, który zaostrzył politykę wobec migrantów.

Salvini, zapytany o to, czy Włochy przeniosą swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy, odparł: - Wiecie, co myślę. Krok po kroku. Jest rząd, muszę wysłuchać także partnerów - dodał.

Szef włoskiego MSW oświadczył, że wszelkie przejawy antysemityzmu i negacjonizmu „będą zwalczane w każdej formie”. O taką deklarację apelowała do niego włoska wspólnota żydowska.

Mówiąc o współpracy gospodarczej, wicepremier ujawnił, że jest hipoteza gazociągu z Izraela na południe Włoch.

Media odnotowują, że w czasie swej wizyty w Izraelu polityk włoskiej prawicy nie spotka się z prezydentem Reuwenem Riwlinem. Szef państwa wytłumaczył to napiętym kalendarzem. Przypomina się też, że niektóre wypowiedzi Salviniego na temat migrantów wywołują protesty włoskiej społeczności żydowskiej, zarzucającej mu nietolerancję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl