Wojskowi chemicy pomagają cywilom

/ flickr.com

  

W dniach 2-3 lutego żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń (COAS) po raz kolejny wsparli podmioty pozamilitarnych ogniw układu obronnego w realizacji zadań w sytuacji zagrożenia skażeniami.

Jak informuje oficjalny portal Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zagrożenie spowodowały pojemniki z nieznaną substancją odnalezione w Jędrzejowie (województwo świętokrzyskie). Rodzaj zagrożenia i ograniczone możliwości cywilnych służb ratowniczych skłoniły wojewodę do wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie wsparcia w likwidacji zagrożenia przez specjalistyczne jednostki Sił Zbrojnych RP.

Do realizacji zadań związanych z zaistniałą sytuacją skierowano siły wydzielone z jednostek podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, które na czas wykonywania przedmiotowego zadania zostały przekazane w podporządkowanie Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. W rejon odnalezienia niezidentyfikowanej substancji wyruszyli żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń oraz z 2. Rejonowej Bazy Logistycznej z Warszawy (Skład Komorowo) — czytamy na portalu DG RSZ.

Po interwencji zagrożenie skażeniem zostało zneutralizowane. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, COAS
Tagi

Wczytuję komentarze...

Rolnicy zablokowali autostradę A2. Minister rolnictwa rozmawia z protestującymi

Jan Krzysztof Ardanowski / TVP Info/print screen

  

Na autostradzie A2 na odcinku Łódź – Warszawa, na wysokości Brwinowa, trwa dziś protest rolników - droga jest zablokowana. – Przyjechałem do was z propozycją porozumienia – powiedział do demonstrujących minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Organizatorem protestu jest Unia Warzywno-Ziemniaczana.

Jak powiedział minister rolnictwa, przyjechał do protestujących na autostradzie A2 rolników na prośbę premiera Mateusza Morawickiego.

Jednym z postulatów protestujących jest wypłata odszkodowań za straty związane z chorobą afrykańskiego pomoru świń (ASF). Minister mówił, że w miejscowości Parczew "na 20 gospodarstw poszkodowanych przez ASF już 16 dostało odszkodowania".

"Nie wypłacono tylko czterem gospodarstwo, dlatego, że w prokuraturze prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w sprawie przestrzegania warunków weterynaryjnych"

- powiedział Ardanowski.

Dodał, że postępowanie prokuratorskie jest prowadzone w przypadku sześciu gospodarstw.

"Mam (wasze) postulaty, mam tyle czasu ile chcecie, możemy rozmawiać tutaj lub w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Brwinowie - proponował minister. Protestujący nie chcą zejść z drogi. Jak mówią, „rozmowy można prowadzić tutaj”.

Na wszystkie pytania i wątpliwości mogę rozmawiać – stwierdził minister. Poinformował, że o godzinie 11 rozpoczyna się w Sejmie posiedzenie komisji rolnictwa, na której szczegółowo będzie omówiona sprawa afrykańskiego pomoru świń.

Jestem rolnikiem, a nie urzędnikiem, jestem rolnikiem, który został ministrem rolnictwa po to, by te problemy rozwiązać

- dodał. - Prowadzę rozmowy ze wszystkimi grupami rolników, którzy chcą rozmawiać - zapewnił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl