Wojskowi chemicy pomagają cywilom

/ flickr.com

  

W dniach 2-3 lutego żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń (COAS) po raz kolejny wsparli podmioty pozamilitarnych ogniw układu obronnego w realizacji zadań w sytuacji zagrożenia skażeniami.

Jak informuje oficjalny portal Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zagrożenie spowodowały pojemniki z nieznaną substancją odnalezione w Jędrzejowie (województwo świętokrzyskie). Rodzaj zagrożenia i ograniczone możliwości cywilnych służb ratowniczych skłoniły wojewodę do wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie wsparcia w likwidacji zagrożenia przez specjalistyczne jednostki Sił Zbrojnych RP.

Do realizacji zadań związanych z zaistniałą sytuacją skierowano siły wydzielone z jednostek podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, które na czas wykonywania przedmiotowego zadania zostały przekazane w podporządkowanie Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. W rejon odnalezienia niezidentyfikowanej substancji wyruszyli żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń oraz z 2. Rejonowej Bazy Logistycznej z Warszawy (Skład Komorowo) — czytamy na portalu DG RSZ.

Po interwencji zagrożenie skażeniem zostało zneutralizowane. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, COAS

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin nie będzie zadowolony! Unia Europejska nie odpuszcza ws. aneksji Krymu i przedłuża sankcje

/ fot Witwicki A/Gazeta Polska

  

Przedstawiciele państw członkowskich UE przedłużyli dziś o rok sankcje, nałożone w związku z nielegalną aneksją Krymu przez Rosję - poinformowała Rada Unii Europejskiej. Sankcje obejmują zakaz importu produktów z Krymu i Sewastopola do UE oraz zakaz inwestowania na półwyspie, który oznacza, że obywatele i firmy z UE nie mogą kupować tam nieruchomości, finansować firm krymskich i świadczyć związanych z tym usług.

Restrykcje dotyczą też usług turystycznych; statki turystyczne z UE nie mogą zawijać do portów na półwyspie, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych.

Sankcje zakazują też eksportu na Krym niektórych dóbr i technologii w sektorze transportu, telekomunikacji, energii, wydobycia ropy, gazu i minerałów. Zakazane są także techniczne wsparcie, pośrednictwo i usługi budowlane oraz inżynieryjne dotyczące tych sektorów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rosja odpowie za działania na Ukrainie. USA przedłużają sankcje

Przedłużone dziś restrykcje będą obowiązywać do 23 czerwca 2019 r. Po czterech latach od bezprawnej aneksji Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol przez Rosję "28" powtórzyła, że nie uznaje tych działań i nadal potępia to pogwałcenie prawa międzynarodowego.

W mocy pozostają też inne sankcje związane z rosyjską agresją na Ukrainie. Na czarnej liście osób z zamrożonymi aktywami, które dodatkowo nie mają prawa wjechać do państw unijnych jest 155 osób: rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 38 firm i organizacji. Z powodu kryzysu ukraińskiego obowiązują też sankcje gospodarcze wobec konkretnych sektorów rosyjskiej gospodarki.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl