Polityk PiS o twitterowym wpisie HGW: To świadczy o braku rozsądku i jest niesmaczne

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz „pochwaliła się” na Twitterze, jak skuteczny jest działający przy warszawskim ratuszu pełnomocnik ds. lokatorów. Pan Zygmunt miał zostać eksmitowany, lecz uratowano go. – Dotknięcie konkretnie tego obszaru przez Hannę Gronkiewicz-Waltz świadczy o braku rozsądku. Przy tych dziesiątkach tysięcy osób skrzywdzonych jest to niesmaczne – podkreślił w rozmowie z Niezalezna.pl stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości, Cezary Jurkiewicz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapomniała zapewne, jak na bruk wyrzucani byli z kamienic np. Powstańcy Warszawscy. Chodzi m.in. o 93-letnią Danutę Orłowską eksmitowaną z ul. Dobrej 11.

Czytam, że #HGW chwali się na TT, jak Ratusz uratował od eksmisji Pana Zygmunta???????????????????????????????? pic.twitter.com/g5NhmjTEM2

— PikuśPOL ???????? ????‏ (@pikus_pol) 27 stycznia 2018


Inna kobieta, 93-letnia pani Abramowicz była eksmitowana z kamienicy przy Noakowskiego 16 już po przejęciu jej m.in. przez Waltza.

Janusz Walędzik, ps. Czarny, miał niespełna 14 lat, kiedy dołączył do Powstania Warszawskiego. Jest zmuszony do  życia w szokujących warunkach. Jednak jeszcze bardziej szokujący jest bezduszny sposób, w jaki mieli potraktować go stołeczni urzędnicy, do których zwrócił się o pomoc – pisaliśmy w sierpniu 2017 roku.

HGW tymczasem pochwaliła się, że uratowała pana Zygmunta.

Internauci po tym wpisie nie zostawili na HGW suchej nitki. 

50 tysięcy warszawiaków, których pozwoliła Pani wyrzucić z domów w ramach 'czyszczenia wkładki mięsnej' patrzy z zazdrością

– komentowało na Twitterze stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

O ten wpis i postawę HGW zapytaliśmy radnego PiS Cezarego Jurkiewicza.

Myślę, że od czasu, gdy pani prezydent wynajęła agencję, która pracuje nad jej PR-em, nie panuje co się wokół niej dzieje. Dotknięcie konkretnie tego obszaru przez Hannę Gronkiewicz-Waltz świadczy o braku rozsądku. Wydaje mi się, że ludzie są zmęczeni pojawianiem się pani prezydent w temacie reprywatyzacji, kiedy twierdzi, że pomaga ludziom. Przy tych dziesiątkach tysięcy osób skrzywdzonych jest to niesmaczne
– powiedział nam radny Prawa i Sprawiedliwości Cezary Jurkiewicz.

Polityk przypomniał, do czego zostali powołani samorządowcy. Według naszego rozmówcy takie wpisy HGW szkodzą ogólnemu dobru.

My jesteśmy od tego, by służyć ludziom. Patrząc pod tym kątem, pani prezydent robi krzywdę nie tylko Platformie, ale tez i sobie. Teoretycznie mógłbym powiedzieć – tak, niech to robi dalej, ale w ten sposób Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmiesza rzeczywistość mediów społecznościowych. Ludzie nie będą poważnie traktować treści, które pojawiają się w tej przestrzeni i to jest szkodliwe dla wszystkich
– dodał Cezary Jurkiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najbardziej kreatywne targi w Polsce. Wystartował Made in Wrocław

/ twitter.com/PortalWroclawpl

  

Ponad 20 lokalnych startupów oraz kilkanaście międzynarodowych firm działających we Wrocławiu zaprezentowało swoje produkty i rozwiązania podczas wrocławskich targów Made in Wrocław, które odbywają się dziś w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Made in Wrocław to połączenie konferencji biznesowych oraz targów, których uczestnicy mają okazję zaprezentować produkty i technologie powstające w stolicy Dolnego Śląska.

W wystąpieniu inaugurującym tegoroczne targi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreślił, że w Stolicy Dolnego Śląska zatrudnionych jest najwięcej w Polsce osób w sektorze badawczo rozwojowym i IT. „Według danych ABSL w centrach IT i R&D pracuje u nas 26,5 tys. osób. Takich centrów IT i R&D jest 110, również najwięcej w kraju” – mówił.

Dodał, że Wrocław drugi raz z rzędu zajął wysokie, drugie miejsce w rankingu aktywności startupów.

Tym samym jesteśmy startupowym hubem nie tylko w skali Polski, ale także wśród krajów Europy Środkowo–Wschodniej. Chcemy to kontynuować, dlatego też miasto aktywnie angażuje się w budowanie ekosystemu startupowego

– mówił prezydent Wrocławia.

- We Wrocławiu chyba najszybciej w Polsce zrozumieliśmy, że innowacji, gospodarki opartej na wiedzy nie da się budować bez integracji nauki i biznesu – dodał.

Podczas briefingu dla mediów prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz poinformowała, że w ostatnim rankingu firmy doradczej Deloitte prezentującym 50 najszybciej rozwijających się firm z dziedziny nowych technologii w Europie Środkowej, aż 18 firm pochodzi z Polski. - Aż pięć z tych firm działa we Wrocławiu. To oznacza, że jesteśmy bardzo ważnym centrum rozwoju technologii w Europie Środkowej – oceniła.

We Wrocławiu mamy fantastycznych ludzi, a to właśnie ludzie są najważniejsi, bez nich tak innowacyjne produkty nie mogłyby we Wrocławiu powstać

- dodał wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Swoją ofertę zaprezentowały globalne firmy działające we Wrocławiu, w tym 3M, GlobalLogic, LG, UTC Aerospace Systems czy Volvo. Podczas targów można było zapoznać się też z produktami 21 lokalnych startupów.

Pierwszą edycję Made in Wrocław Urząd Miejski oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zorganizowały w grudniu 2017 r. Wówczas wydarzenie odwiedziło ok. 4 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl