Polityk PiS o twitterowym wpisie HGW: To świadczy o braku rozsądku i jest niesmaczne

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz „pochwaliła się” na Twitterze, jak skuteczny jest działający przy warszawskim ratuszu pełnomocnik ds. lokatorów. Pan Zygmunt miał zostać eksmitowany, lecz uratowano go. – Dotknięcie konkretnie tego obszaru przez Hannę Gronkiewicz-Waltz świadczy o braku rozsądku. Przy tych dziesiątkach tysięcy osób skrzywdzonych jest to niesmaczne – podkreślił w rozmowie z Niezalezna.pl stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości, Cezary Jurkiewicz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapomniała zapewne, jak na bruk wyrzucani byli z kamienic np. Powstańcy Warszawscy. Chodzi m.in. o 93-letnią Danutę Orłowską eksmitowaną z ul. Dobrej 11.

Czytam, że #HGW chwali się na TT, jak Ratusz uratował od eksmisji Pana Zygmunta???????????????????????????????? pic.twitter.com/g5NhmjTEM2

— PikuśPOL ???????? ????‏ (@pikus_pol) 27 stycznia 2018


Inna kobieta, 93-letnia pani Abramowicz była eksmitowana z kamienicy przy Noakowskiego 16 już po przejęciu jej m.in. przez Waltza.

Janusz Walędzik, ps. Czarny, miał niespełna 14 lat, kiedy dołączył do Powstania Warszawskiego. Jest zmuszony do  życia w szokujących warunkach. Jednak jeszcze bardziej szokujący jest bezduszny sposób, w jaki mieli potraktować go stołeczni urzędnicy, do których zwrócił się o pomoc – pisaliśmy w sierpniu 2017 roku.

HGW tymczasem pochwaliła się, że uratowała pana Zygmunta.

Internauci po tym wpisie nie zostawili na HGW suchej nitki. 

50 tysięcy warszawiaków, których pozwoliła Pani wyrzucić z domów w ramach 'czyszczenia wkładki mięsnej' patrzy z zazdrością

– komentowało na Twitterze stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

O ten wpis i postawę HGW zapytaliśmy radnego PiS Cezarego Jurkiewicza.

Myślę, że od czasu, gdy pani prezydent wynajęła agencję, która pracuje nad jej PR-em, nie panuje co się wokół niej dzieje. Dotknięcie konkretnie tego obszaru przez Hannę Gronkiewicz-Waltz świadczy o braku rozsądku. Wydaje mi się, że ludzie są zmęczeni pojawianiem się pani prezydent w temacie reprywatyzacji, kiedy twierdzi, że pomaga ludziom. Przy tych dziesiątkach tysięcy osób skrzywdzonych jest to niesmaczne
– powiedział nam radny Prawa i Sprawiedliwości Cezary Jurkiewicz.

Polityk przypomniał, do czego zostali powołani samorządowcy. Według naszego rozmówcy takie wpisy HGW szkodzą ogólnemu dobru.

My jesteśmy od tego, by służyć ludziom. Patrząc pod tym kątem, pani prezydent robi krzywdę nie tylko Platformie, ale tez i sobie. Teoretycznie mógłbym powiedzieć – tak, niech to robi dalej, ale w ten sposób Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmiesza rzeczywistość mediów społecznościowych. Ludzie nie będą poważnie traktować treści, które pojawiają się w tej przestrzeni i to jest szkodliwe dla wszystkich
– dodał Cezary Jurkiewicz.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl