"DJ", czyli taniec w dżungli. RECENZJA

/ mat.pras.

Co się dzieje, gdy dziewczyna z dobrego domu trafia na Ibizę? Nic dobrego. Polsko-brytyjski film „DJ” z Mają Hirsch w roli głównej to gorzka opowieść o tym, że spełnianie swoich marzeń to wycieczka przez pole minowe. W tym wypadku wybuchy będą w rytmie techno.

DJ Mini (Maja Hirsch) to uzdolniona muzycznie dziewczyna i wnuczka słynnego dyrygenta, w którego wcielił się Daniel Olbrychski. Próbując zrobić karierę w świecie muzyki klubowej, wciąż wpada w pułapki. Filmowa podróż po świecie tej specyficznej branży muzycznej to wycieczka przez gniazdo żmij, dżunglę i dom wariatów w jednym. Mini ma wybór – albo jest uczciwa, albo osiąga to, czego pragnie. W tym filmowym obrazie w rzeczywistości pogodzenie tych dwóch postaw jest jak próba połączenia wody z ogniem.

Reżyser Alek Kort traktuje klubowy świat równie powierzchownie jak swoich bohaterów. Jakby bał się wejść głębiej w emocje, jakby nie chciał zadawać niewygodnych pytań. Z jednej strony chce pokazać świat niebezpieczny, ale sam zachowuje przy tym wzmożoną ostrożność, która sprawia, że nic w tej historii nie jest potraktowane poważnie. Zamysł był dobry. Twórcy filmu w finale chcą dać swojej bohaterce to, czego pragnie ona na samym początku, kierując ją jednak na zupełnie inne tory i każąc jej płacić wysoką cenę. Pomysł znakomity. Ale jego realizacja przypomina jednak wodzenie palcem po mapie, a nie prawdziwą eksplorację. U Korta bohaterowie nie są z krwi i kości. Każe jedynie tańczyć im na parkiecie, a poczucie niedosytu widza próbuje zagłuszyć podkręconymi basami.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 200 tys. uciekinierów z syryjskiego miasta

Miasto Afrin przed wybuchem wojny w Syrii / By Bertramz - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8402499

Ponad 200 tys. osób, które uciekły z miasta Afrin w położonej na północy Syrii enklawie o tej samej nazwie, nie ma dachu nad głową, ani dostępu do żywności i wody - poinformował dziś przedstawiciel dotychczasowej administracji Afrinu, Hewi Mustafa.

Według niego, osoby z dziećmi, które uciekły z miasta śpią pod drzewami lub w samochodach.

Dziś Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) zaapelował o umożliwienie organizacjom humanitarnym większego dostępu do ludności cywilnej w Afrinie podkreślając, że "wiarygodność Tureckiego Czerwonego Półksiężyca (...) jest bliska zeru" po tureckiej operacji wojskowej w tym mieście.

W niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował o zajęciu przez wojska tureckie i sprzymierzone z nim syryjskie milicje miasta Afrin, które do tej pory było w rękach Kurdów.

Władze Turcji argumentują, że ofensywa, której nadano kryptonim "Gałązka oliwna", ma na celu ochronę granic Turcji, "zneutralizowanie" kurdyjskich bojowników w Afrinie i uwolnienie tamtejszej ludności od "ucisku i opresji". Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) odpierają zarzuty o terroryzm i oskarżają Turcję o ataki na cywilów.

CZYTAJ TEŻ: Turcja rozpoczęła operację przeciwko siłom kurdyjskim

Ankara uznaje YPG za organizację terrorystyczną, która należy do zdelegalizowanej w Turcji separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl