"DJ", czyli taniec w dżungli. RECENZJA

/ mat.pras.

  

Co się dzieje, gdy dziewczyna z dobrego domu trafia na Ibizę? Nic dobrego. Polsko-brytyjski film „DJ” z Mają Hirsch w roli głównej to gorzka opowieść o tym, że spełnianie swoich marzeń to wycieczka przez pole minowe. W tym wypadku wybuchy będą w rytmie techno.

DJ Mini (Maja Hirsch) to uzdolniona muzycznie dziewczyna i wnuczka słynnego dyrygenta, w którego wcielił się Daniel Olbrychski. Próbując zrobić karierę w świecie muzyki klubowej, wciąż wpada w pułapki. Filmowa podróż po świecie tej specyficznej branży muzycznej to wycieczka przez gniazdo żmij, dżunglę i dom wariatów w jednym. Mini ma wybór – albo jest uczciwa, albo osiąga to, czego pragnie. W tym filmowym obrazie w rzeczywistości pogodzenie tych dwóch postaw jest jak próba połączenia wody z ogniem.

Reżyser Alek Kort traktuje klubowy świat równie powierzchownie jak swoich bohaterów. Jakby bał się wejść głębiej w emocje, jakby nie chciał zadawać niewygodnych pytań. Z jednej strony chce pokazać świat niebezpieczny, ale sam zachowuje przy tym wzmożoną ostrożność, która sprawia, że nic w tej historii nie jest potraktowane poważnie. Zamysł był dobry. Twórcy filmu w finale chcą dać swojej bohaterce to, czego pragnie ona na samym początku, kierując ją jednak na zupełnie inne tory i każąc jej płacić wysoką cenę. Pomysł znakomity. Ale jego realizacja przypomina jednak wodzenie palcem po mapie, a nie prawdziwą eksplorację. U Korta bohaterowie nie są z krwi i kości. Każe jedynie tańczyć im na parkiecie, a poczucie niedosytu widza próbuje zagłuszyć podkręconymi basami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS złożyło poprawkę do nowelizacji ustawy o SN. Chodzi o umorzenie części postępowań wobec sędziów

Łukasz Schreiber / sejm.gov.pl (screenshot)

  

Umorzenie postępowań ws. ustalenia istnienia stosunku służbowego wobec sędziów, którzy powrócą do sprawowania urzędu w SN, gdyż ich służba uznana zostaje za nieprzerwaną - przewiduje poprawka do projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym wniesiona przez klub PiS.

Umorzenie postępowań ws. ustalenia istnienia stosunku służbowego wobec sędziów, którzy powrócą do sprawowania urzędu w SN, gdyż ich służba uznana zostaje za nieprzerwaną - przewiduje poprawka do projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym wniesiona przez klub PiS.

Dzisiaj rano posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o SN, który zakłada umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia powrotu do pełnienia urzędu.

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu, po czym posłowie niezwłocznie przeszli do drugiego czytania. Przed rozpoczęciem drugiego czytania projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym przedstawiciel wnioskodawców poseł PiS Łukasz Schreiber wniósł projekt poprawki.

Jak mówił poseł Schreiber, poprawka przewiduje dodanie do art. 4 ustępu drugiego.

- Ta poprawka ma na celu uzupełnienie przepisu art. 4 dotyczącego umorzenia z mocy prawa postępowań związanych z przejściem w stan spoczynku sędziów, którzy mocą projektowanej ustawy zostają przywróceni do pełnienia urzędu na poprzednio zajmowanym stanowisku o regulację dot. umorzenia również postępowań ws. ustalenia istnienia stosunku służbowego sędziego w stanie czynnym

- podkreślił Schreiber.

Jak dodał, "celem poprawki jest wyłączenie możliwości kontynuowania postępowań nakierowanych na ustalenie statusu sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku, a których powrót do stanu czynnego przewiduje projektowana ustawa, z jednoczesnym uznaniem czynnej służby za nieprzerwaną" - zaznaczył poseł PiS. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl