Abp Jędraszewski: Świat chce nas wprowadzić w szarą strefę

/ fot. Archidiecezja Krakowska

– Chciałbym podziękować wam za trud wychowawczy, bo wasz wysiłek jest przedłużeniem misji zbawczej, jaką pełnił prawie 2000 lat temu na palestyńskiej ziemi nasz Pan – Jezus Chrystus – mówił abp Marek Jędraszewski podczas mszy św. w parafii św. Brata Alberta w Krakowie. Eucharystia rozpoczęła święto patronalne Szkoły Podstawowej im. bł. Laury Vicuña.

W swojej homilii metropolita odniósł się do Ewangelii, opisując bezczelne zachowanie uczonych w piśmie, którzy przekręcali sens zbawczej wizji Chrystusa. Zaznaczył, że podobnie dzieje się w dzisiejszym świecie, w którym wypromowane przez media autorytety, przewracają porządek naszego myślenia na temat tego, co jest dobre, a co złe. Taka sytuacja ma miejsce, kiedy kobieta decyduje się zabić swoje nienarodzone dziecko, jak również wtedy, kiedy ulegamy filozofii gender.

Dzisiejszy świat chce nas wprowadzić w szarą strefę, gdzie wszystko jest płynne i dowolne, gdzie nie ma prawdy, a jest postprawda, gdzie każdy może sam decydować, jak żyć i orzekać o tym, co jest dobre, a co złe. Nakłania się ludzi, by stawiali siebie w miejsce Pana Boga 
– podsumował hierarcha.

Arcybiskup zwrócił uwagę na fakt, że kluczem do właściwego wychowania dzieci i młodzieży jest trzymanie się Chrystusowej Ewangelii i troska o własne sumienie. Polega ona na tym, aby odważnie iść za jego głosem. Przypomniał również nauczanie Jana Pawła II, który mówił, że wolność człowieka nierozerwalnie związana jest z posłuszeństwem sumieniu.

Metropolita wskazał na postać patronki szkoły – bł. Laury Vicuña, która miała odwagę upominać żyjącą w grzechu własną mamę.

Mimo, że żyła w odległej od nas ziemi, stała się patronką waszej szkoły. Niech będzie dla was nieustanną inspiracją, która wskazuje, że dla zbawienia, oraz dobrego i szlachetnego życia, trzeba umieć poświęcić wszystko, tworząc tym samym cywilizację miłości, do której wzywa nas św. Jan Paweł II Wielki 
– mówił.

Na zakończenie homilii, arcybiskup prosił dzieci i młodzież, aby za sprawą swojej patronki, stawały się bardziej mądre, szlachetne i kochające.

Uczniowie odmawiali nowennę w intencji ks. arcybiskupa, a w procesji z darami zanieśli liściki z życzeniami i zapewnieniami o modlitwie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w szkole, wręczono nagrody p. Dominice Malik, ks. proboszczowi Wiesławowi Macuda oraz dwóm uczennicom. Metropolita podziękował wychowankom salezjańskiej szkoły za modlitwę w jego intencji i poprosił o kolejną, tym razem za dzieci, które po południu odwiedzi w szpitalu w Prokocimiu.

Błogosławiona Laura Vicuña przyszła na świat pod koniec XIX wieku w Chile. Zafascynowana postacią Dominika Savio, przyjęła za swoje hasło młodego świętego – „lepiej umrzeć niż zgrzeszyć” i prosiła matkę, by odeszła od bogatego mężczyzny, z którym związała się po śmierci męża. Za zgodą spowiednika, postanowiła oddać swoje życie w intencji nawrócenia matki. Jej ofiara została przyjęta. Laura zachorowała, a chwilę przed śmiercią wyjawiła matce swoje postanowienie. Spowodowało to jej nawrócenie i zerwanie z grzechem cudzołóstwa. Jan Paweł II beatyfikował Laurę w 1988 roku.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Archidiecezja Krakowska, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Toruń gości najbogatszych przedsiębiorców Polonii

/ FB/Światowa Gospodarcza Konferencja Polonii

  

Polska potrzebuje kapitału Polonii? Polonijni przedsiębiorcy chcą inwestować w naszym kraju? Doskonałą okazją, by się o tym przekonać, będzie XX Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii organizowana przez Fundację Polonia. W tym roku odbywa się ona w ten weekend w Toruniu, a my w niedzielę zapraszamy was na transmisję z tego wydarzenia.

Światowe Konferencje Gospodarcze Polonii to największe spotkania skupiające gospodarczą Polonię z odległych krajów świata, to miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania kontaktów, które corocznie owocują licznymi inicjatywami i projektami.

– Liczymy, że projekty realizowane przez Fundację Polonia będą kolejnym krokiem służącym gospodarce i społeczeństwu, Polakom na całym Świecie, polskiej tradycji i kulturze oraz, co tak istotne, wizerunkowi naszej ojczyzny na arenie międzynarodowej – podkreślają organizatorzy.

Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem: „Zmieniajmy Polskę, korzystajmy z potencjału Polonii, osiągajmy sukces poprzez partnerstwo”. Wśród gości konferecji nie zabraknie:
- przedstawicieli biznesu (m.in. Wiesław Żółtowski, właściciel amerykańskiej United Import Export Corp, Bożena Rainczuk, właściciel niemieckiej Cooperation-East, Józef Tobola, prezes czeskiego CEO – CAPITAL FUND a.s., Jolanta Boulboulle-Kaczorowska, właściciel JBK Cabinet d’Avocats z Belgii, Barbara Zurawska, właściciel francuskiej LA MAISON DES VINS)
- przedstawicieli nauki (prof.dr hab. Wiesław L.Nowiński z University of Washington, Piotr Psyllos, wynalazca, programista i elektronik, zdobywca 17 nagród w dziedzinie wynalazczości, dr Marek Ciesielczyk, politolog z Uniwersytetu w Monachium, Stanisław Szczepaniak, twórca ponad 150 odkryć)
- przedstawicieli lokalnego biznesu (Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, Marcin Karasiński, wiceprezes Kujawsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej) oraz samorządu (Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Barbara Królikowska-Ziemkiewicz, radna miasta Torunia)

Zapraszamy do naszego studia w niedzielę od godz. 12.30:

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl