Trwa spotkanie szefa MSZ z sekretarzem generalnym NATO

/ flickr/Statsministerens kontor/CC BY-ND 2.0

Spotkanie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem rozpoczęło się w Brukseli.

Rozmowy w kwaterze głównej NATO mają dotyczyć m.in. przygotowań do szczytu NATO w Brukseli w lipcu, wzmocnionej wysuniętej obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na jego wschodniej flance, a także starań rządu w Warszawie o umieszczenie w Polsce jednego z nowych dowództw NATO.

Jest to kolejne spotkanie ministra z rządu Mateusza Morawieckiego z szefem NATO. W ubiegły poniedziałek ze Stoltenbergiem rozmawiał nowy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który potwierdził zainteresowanie Polski przyjęciem nowego dowództwa.

Wcześniej prof. Czaputowicz wziął udział w posiedzeniu unijnych ministrów spraw zagranicznych, które było poświęcone m.in. sytuacji w Libii oraz na Bliskim Wschodzie. W kuluarach obrad spotkał się z ministrami spraw zagranicznych Słowenii, Rumunii, Szwecji, Holandii i Austrii. 

Wczoraj wieczorem szef polskiego MSZ spotkał się też z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem, z którym rozmawiał na temat reform wymiaru sprawiedliwości. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Zero propozycji, zero pomysłów”. Poseł Schreiber ocenił przemówienie Schetyny

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

– Na całej Radzie Krajowej PO padło jedno, prawdziwe zdanie, a dotyczyło ono tego, że my odrzucamy dorobek III RP, a zwłaszcza w jej wymiarze stworzenia Rzeczypospolitej Kastowej – powiedział Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Schreiber, odnosząc się do dzisiejszego przemówienia Grzegorza Schetyny.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas przemówienia na posiedzeniu Rady Krajowej PO, skrytykował m.in. kierunek polityki zagranicznej prowadzonej przez rząd PiS.

Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski i osłabiło pozycję państwa. Straciliśmy pozycję lidera całego regionu Europy Środkowej, przestaliśmy być nieformalnym reprezentantem naszego regionu w Trójkącie Weimarskim

– mówił lider PO.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Platforma nie odrobiła pracy domowej po klęsce". Rzecznik PiS nie zostawia na PO suchej nitki!

Poseł PiS Łukasz Schreiber, odnosząc się do przemówienia Grzegorza Schetyny, ocenił, że "to jest mniej więcej to samo, co słyszeliśmy w przeciągu ostatnich 2,5 lat".

Zero propozycji, zero pomysłów, tylko odmienianie przez wszystkie przypadki "Prawo i Sprawiedliwość" oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego

dodał.

Polityk PiS stwierdził, że "na całej Radzie Krajowej PO padło jedno, prawdziwe zdanie, a dotyczyło ono tego, że my - czyli PiS - odrzucamy dorobek III RP, a zwłaszcza w jej wymiarze stworzenia Rzeczypospolitej Kastowej".

Więc to im się udało – dodał poseł PiS.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl