Antoni Macierewicz reaguje na oszczerstwa Blumsztajna. „Kieruję sprawę na drogę sądową”

/ youtube.com/print screen

  

Macierewicz przed dymisją zaczął grać teczkami, wyjął teczki na Morawieckiego – powiedział we wczorajszej „Loży prasowej” w TVN 24 Seweryn Blumsztajn. Dodał, że informację tę posiada z „Gazety Wyborczej”. Zareagował Antoni Macierewicz. Poseł PiS zapowiedział, że za te słowa Blumsztajn odpowie przed sądem.

W związku z oszczerczą wypowiedzią Seweryna Blumsztajna, kieruję sprawę na drogę sądową

– napisał na Twitterze Antoni Macierewicz.

We wczorajszym programie na antenie TVN 24 wzięli udział Renata Grochal z „Newsweeka”, Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej”, Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” i Paweł Lisicki z „Do Rzeczy”.

Goście Małgorzaty Łaszcz rozmawiali głównie o ujawnionym niedawno filmie ze spotkania neonazistów. Pojawił się też temat zmian personalnych w Ministerstwie Obrony Narodowej po objęciu funkcji szefa MON przez Mariusza Błaszczaka. I zaczęło się.

Według Seweryna Blumsztajna Antoni Macierewicz tuż przed dymisją „rozpoczął grę teczkami”.

Macierewicz przed dymisją zaczął grać teczkami, wyjął teczki na Morawieckiego

– wypalił Blumsztajn.

Dopytano skąd ma takie informacje.

Z „Gazety Wyborczej”

– dodał.

To kolejny pozew jaki wytoczy Antoni Macierewicz. Jak informowaliśmy ostatnio poseł PiS pozwie Onet.pl. za sugerowanie, że szantażował Mateusza Morawieckiego.
 

Seweryn Blumsztajn pochodzi z Wrocławia. Działał w opozycji antykomunistycznej w okresie PRL. W 1989 wszedł w skład redakcji „Gazety Wyborczej”. W latach 2002–2006 kierował krakowskim dodatkiem tego pisma, w 2006 został redaktorem naczelnym warszawskiego dodatku lokalnego („Gazeta Stołeczna”).

Blumsztajn bierze udział w tworzeniu zajadle antypisowskiego portalu OKO.press. Wydawcą OKO.press jest Fundacja Ośrodek Kontroli Obywatelskiej „Oko”, której jednym z założycieli jest właśnie Blumsztajn.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier rezygnuje, król się waha. Niejasna sytuacja w Belgii

Król Belgii Filip I / By Lars Koopmans - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30289745

  

Belgijski król Filip I nie podjął decyzji, czy zaakceptować prośbę o rezygnację przedstawioną przez premiera kraju Charlesa Michela. Poinformował o tym dziś wieczorem pałac królewski. Media podają, że król prawdopodobnie jutro rozpocznie konsultacje z szefami partii.

Michel ogłosił dziś w belgijskim parlamencie swoją rezygnację. "Podejmuję decyzję o rezygnacji i natychmiast udaję się do króla" - oświadczył. Ogłosił rezygnację, ponieważ - jak argumentował - jego apel o utrzymanie rządu po tym, gdy rządzącą koalicję opuścił Nowy Sojusz Flamandzki, nie spotkał się z poparciem.

Za decyzją o rezygnacji stała groźba przegłosowania wniosku o wotum nieufności dla rządu. Michel powiedział parlamentarzystom, że złoży ją na ręce króla, bo socjaliści i Zieloni przedstawili wniosek o wotum nieufności dla jego mniejszościowego rządu.

Przyczyną kryzysu politycznego w Belgii jest ONZ-owski pakt migracyjny. 8 grudnia koalicję rządzącą w Belgii opuściła największa partia - Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA), protestując przeciw przyjęciu tego paktu. Michel krótko po tym poinformował, że jego rząd będzie teraz funkcjonował jako gabinet mniejszościowy.

Bez N-VA koalicja w 150-osobowym parlamencie ma tylko 52 deputowanych. Wybory są zaplanowane na koniec maja 2019 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl