Tragiczny pożar na warszawskim Mokotowie

/ Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

  

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania na Mokotowie, który wybuchł w bloku przy al. Niepodległości - poinformował kpt. Tomasz Stankowski z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. Ewakuowanych zostało 35 osób, w akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Jak przekazał PAP Stankowski, zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło o godz. 01.59. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej i dwudziestu strażaków.

- Jedna osoba zginęła w pożarze, jedną osobę strażacy wynieśli z tego płonącego mieszkania - poinformował Stankowski.

Jak dodał, z budynku ewakuowało się 35 osób, część samodzielnie, część z pomocą policji i straży pożarnej.

- Był podstawiony autobus miejski i 27 osób skorzystało z tego autobusu tak, żeby się ogrzać - powiedział.

Pożar został ugaszony, na razie jego przyczyny nie są znane. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nagrody dla młodych talentów

Utalentowana młodzież otrzymała stypendia i nagrody / manseok CC0

  

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało dziś stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wyróżnienia przyznał samorząd województwa podkarpackiego w ramach programu wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zgubić talentu”.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił na uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, że nagrody i wyróżnienia, które odbiera młodzież, to również zasługa ich nauczycieli i rodziców.

Oni wspierają was w edukacji i rozwoju. Wszystko to, co robicie teraz przygotowując się do przyszłego życia zawodowego, jest okupione naprawdę dużym wysiłkiem. Jednak dzięki waszym talentom, pasji i zainteresowaniem na pewno osiągniecie sukces i łatwiej też wejdziecie w życie społeczne i publiczne kraju

– mówił Ortyl. Zwracając się do nauczycieli marszałek życzył im, aby praca przynosiła efekty i satysfakcję.

Samorząd województwa podkarpackiego od 2008 roku realizuje program wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Młodzież otrzymuje stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Trafiają one do uczniów podkarpackich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz tych, którzy ukończyli VI klasę szkoły podstawowej.

Stypendia oraz nagrody finansowane są z budżetu województwa podkarpackiego.

W tym roku zarząd województwa podkarpackiego zdecydował o zwiększeniu liczby stypendystów. Dzięki temu stypendium otrzymało 108 uczniów. Z tej liczby 27 uhonorowano za osiągnięcia artystyczne, a 81 za wybitne osiągnięcia naukowe.

Dodatkowo zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu nagród pieniężnych dla 88 młodych ludzi. Nagrody pieniężne otrzymało też 8 zespołów artystycznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl