Premier Morawiecki składa wieńce w Cytadeli Warszawskiej- NA ŻYWO

Udostępnij

W poniedziałek, 22 stycznia o 10.00 zapraszamy na transmisję na żywo z obchodów 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Cytadeli Warszawskiej.

O godzinie 10.00 pod Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej wieńce złoży Premier Mateusz Morawiecki. 

O godzinie 12.00 na dziedzińcu X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej przed galerią Rządu Narodowego przybyli na uroczystość wraz z przedstawicielami Muzeum Niepodległości złożą kwiaty pod popiersiem Romualda Traugutta.

Po uroczystościach, o 13.00 w X Pawilonie Cytadeli nastąpi otwarcie Galerii Jednego Obiektu: zaprezentowany zostanie obraz pędzla Anatolija Demianienki pt. „Portret Romualda Traugutta”.

Początek transmisji w poniedziałek o 10.00.

Źródło: Muzeum Niepodległości
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Prali pieniądze i handlowali lewym tytoniem

/ lodzka.policja.gov.pl

  

Podejrzani z Łodzi zatrzymali osiem osób, które piorąc brudne pieniądze i handlując nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, mogli narazić Skarb Państwa na stratę ponad 44 mln zł. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformował podkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, sześcioro z zatrzymanych usłyszało już zarzuty dotyczące handlu wyrobami akcyzowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej i prania pieniędzy pochodzących z nielegalnego źródła.

Grupę rozbili w poniedziałek policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej łódzkiej komendy.

- Jak wynikało z informacji, którymi dysponowali mundurowi, w wytypowanych do przeszukania pomieszczeniach w Łodzi i na terenie ościennej miejscowości miały znajdować się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli około 266 kg krajanki tytoniowej

– wyjaśnił podkom. Fiedukowicz.

Dodał, że w związku z nielegalnym procederem zatrzymano osiem osób – w tym cztery kobiety i czterech mężczyzn – w wieku od 29 do 57 lat.

- Oszacowano, że zatrzymani, działając wspólnie, w ciągu ośmiu lat mogli wprowadzić do obrotu około 70 ton tytoniu, co spowodowało uszczuplenie podatku akcyzowego na 44 mln zł. Podejrzani legalizowali uzyskane w ten sposób środki pieniężne przez prowadzenie operacji finansowych z użyciem kont bankowych

 – tłumaczył.

Podczas przeszukania domu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli też 13 worków o wadze około 135 kg z suszem roślinnym mogącym służyć do produkcji tzw. dopalaczy.

W stosunku do mężczyzny w wieku 35-lat oraz 29-letniej kobiety prokurator wystosował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl