Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

fot.fotolia

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 1. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze dziennika podejmujemy temat kart płatniczych i informujemy, dlaczego karty najlepiej sprawdzą się podczas zimowego urlopu. Karty płatnicze to bowiem nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ze względu na brak konieczności noszenia przy sobie gotówki.

O historii kart płatniczych w Polsce, o ich użytkownikach, piszemy już w piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” w materiale pt. „Z kartą na ferie”. Polecamy!

 

Gotówką czy kartą?

Czy na wyjazd zabierać gotówkę czy karty płatnicze? Ten dylemat często towarzyszy przygotowaniom do podróży. Pomijając sytuacje, w których gotówka jest niezbędna, rozwiązaniem uniwersalnym będą karty płatnicze. Są proste w obsłudze, zajmują mniej miejsca i – przede wszystkim – zwiększają bezpieczeństwo naszych płatności. Najlepiej mieć ze sobą dwie karty: debetową i kredytową. Posiadanie ich obu daje podwójne korzyści. Można, m.in. bezpiecznie realizować płatności on-line, a stacjonarne także zbliżeniowo, wypłać gotówkę ze wszystkich bankomatów na świecie, korzystać z usługi cash-back i zawsze mieć pod ręką pieniądze na wszelki wypadek. Zyskujemy więc pieniądze i czas. Więcej praktycznych porad finansowych na portalu bankomania.pkobp.pl.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Partnerem wydania cyklu „Finanse na co dzień” jest PKO Bank Polski
Patronem medialnym cyklu jest
niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Prezydent Tarnobrzega zatrzymany przez CBA. Na jaw wychodzą nowe szczegóły

/ cba.gov.pl

Późnym wieczorem zakończyły się w prokuraturze czynności z zatrzymanym w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prezydentem Tarnobrzega (Podkarpackie) Grzegorzem K.

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł bliskich śledztwa w czwartek czynności z zatrzymanym zakończyły się w mazowieckim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Nie wiadomo jednak czy w piątek będą kontynuowane oraz czy Grzegorz K. przyznał się do zarzutów, które miała postawić prokuratura i czy składał wyjaśnienia.

W piątek powinno być wiadomo, czy prokurator zdecydował się wystąpić do sądu o aresztowanie K., czy zastosuje np. poręczenie majątkowe.

Agenci z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali prezydenta Tarnobrzega w środę w jego gabinecie, chwilę po tym, jak miał przyjąć 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego.

Nieoficjalną informację o akcji CBA potwierdził PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura. Prezydent Tarnobrzega - według agentów - miał otrzymać pieniądze w zamian za korzystne rozstrzygnięcie, co do planu zagospodarowania przestrzennego i zgody na budowę obiektów usługowo-handlowych w Tarnobrzegu.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej w komunikacie podał, że K. został zatrzymany w związku z tym, iż pełniąc funkcję publiczną zażądał od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyści majątkowej w kwocie 20 tys. zł.

- Żądanie to zostało sformułowane w związku z opracowywanymi przez urząd miasta zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które miały uwzględnić oczekiwania przedsiębiorcy - podała Prokuratura Krajowa.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl