Patryk Jaki utarł nosa politykom PO. Przy okazji kilka dużych redakcji usłyszało coś na swój temat

/ Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Wiceminister sprawiedliwości zastanawiał się, jak to możliwe, że po takim skandalu, jak afera reprywatyzacyjna w Warszawie, Platforma Obywatelska ma jeszcze w ogóle 16 proc. poparcia. Jego zdaniem jest to wynik lansowania polityków PO przez przyjazne tej opcji media.

Na antenie TVP Info wiceminister Patryk Jaki w zaledwie kilku zdaniach wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem, pomimo tak dużej afery, z jaką mamy do czynienia w przypadku dzikiej reprywatyzacji, PO nadal cieszy się jeszcze poparciem na poziomie ok 16 proc.

- Dlaczego Platforma jeszcze po tym gigantycznym skandalu, jak w Warszawie, ma 16 proc. poparcia? Dzieje się tak dlatego, ze są silne media, które wspierają te elity III RP. Media, które zachowują się w sposób absolutnie haniebny. Jak państwo zresztą dzisiaj wejdziecie na główne portale w Polsce to zobaczycie, że gdzie jest informacja o tym, że gość z kontrwywiadu był kuratorem 140-letniej osoby. Na tych największych portalach idzie albo nisko gdzieś pochowane, albo w ogóle nie ma – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Jednocześnie Patryk Jaki zwrócił uwagę na medialne publikacje, w których „bije się personalnie w polityków PiS”, natomiast na tych samych portalach ciężko jest znaleźć informacje o „hańbie Platformy Obywatelskiej”.

- Dlatego te manipulacje medialne sprawiają, że Platforma ma jeszcze te 16 proc. poparcia, czy tam 15, po tych wszystkich gigantycznych skandalach. [...] My próbujemy odzyskać majątek od grup przestępczych i zwrócić go do miasta, a miasto pod szyldem PO nie chce i woli żeby został u handlarzy roszczeń  - mówił na antenie TVP Info Patryk Jaki.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Węgier odznaczył Polaków

/ www.facebook.com/orbanviktor

  

Dwóch Polaków znalazło się w gronie działaczy mniejszości narodowych na Węgrzech, nagrodzonych dzisiaj przez premiera tego kraju, Viktora Orbana z okazji Dnia Narodowości, który na Węgrzech obchodzony jest 18 grudnia.

Odznaczeni zostali artysta-grafik aktywny na polu współpracy polsko-węgierskiej Krzysztof Ducki oraz szef samorządu narodowości polskiej w Szekesfehervarze Andrzej Straszewski. Obaj mieszkają na Węgrzech od ponad 30 lat.

W laudacji pokreślono, że Ducki poza swą działalnością zawodową pomaga polskiej społeczności artystycznej oraz Stowarzyszeniu Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha, natomiast Straszewski 30 lat temu założył pierwszy regionalny oddział najstarszej organizacji polonijnej na Węgrzech, Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. Józefa Bema, zaś jako działacz samorządu narodowości polskiej przyczynił się do rozwinięcia kontaktów Szekesfehervaru i Opola jako miast partnerskich.

Staram się i w rodzinie, i wśród przyjaciół chronić kulturę polską i poprzez swoją pracę ją propagować. Od 8 lat pracuję na Uniwersytecie Metropolitan i od pierwszych dni staram się krzewić kontakt z polską kulturą poprzez naukę

 – powiedział Ducki.

Artysta co roku organizuje wraz z Instytutem Polskim w Budapeszcie pokaz prac polskiego grafika, który potem uczestniczy w warsztatach dla Węgrów na Uniwersytecie Metropolitan.

Ducki przez wiele lat był też głównym grafikiem czasopism „Głos Polonii” i ”Polonia Węgierska”. Zaprojektował również znaki, którymi przez wiele lat posługiwały się Instytut Polski w Budapeszcie i Instytut Węgierski w Warszawie, a ostatnio znak Fundacji im. Wacława Felczaka.

Drugi z wyróżnionych powiedział PAP, że jak tylko przyjechał do Szekesfehervaru w 1985 r., wraz z grupą osób, które chciały wspólnie działać, stworzył Klub Polonia jako oddział terenowy Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. Józefa Bema.

Cele, jakie sobie stawialiśmy, to promowanie polskiej kultury na Węgrzech, jak również węgierskiej kultury w Polsce

 – zaznaczył.

Podkreślił, ze ponieważ od 60 lat Szekesfehervar ma bardzo dobre kontakty ze swoim miastem partnerskim Opolem, to „niejako naturalne było, żebyśmy współuczestniczyli w tych kontaktach, stworzyli jakiś pomost między społecznymi czy samorządowymi organizacjami w Opolu i Szekesfehervarze”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl