Patryk Jaki utarł nosa politykom PO. Przy okazji kilka dużych redakcji usłyszało coś na swój temat

/ Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Wiceminister sprawiedliwości zastanawiał się, jak to możliwe, że po takim skandalu, jak afera reprywatyzacyjna w Warszawie, Platforma Obywatelska ma jeszcze w ogóle 16 proc. poparcia. Jego zdaniem jest to wynik lansowania polityków PO przez przyjazne tej opcji media.

Na antenie TVP Info wiceminister Patryk Jaki w zaledwie kilku zdaniach wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem, pomimo tak dużej afery, z jaką mamy do czynienia w przypadku dzikiej reprywatyzacji, PO nadal cieszy się jeszcze poparciem na poziomie ok 16 proc.

- Dlaczego Platforma jeszcze po tym gigantycznym skandalu, jak w Warszawie, ma 16 proc. poparcia? Dzieje się tak dlatego, ze są silne media, które wspierają te elity III RP. Media, które zachowują się w sposób absolutnie haniebny. Jak państwo zresztą dzisiaj wejdziecie na główne portale w Polsce to zobaczycie, że gdzie jest informacja o tym, że gość z kontrwywiadu był kuratorem 140-letniej osoby. Na tych największych portalach idzie albo nisko gdzieś pochowane, albo w ogóle nie ma – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Jednocześnie Patryk Jaki zwrócił uwagę na medialne publikacje, w których „bije się personalnie w polityków PiS”, natomiast na tych samych portalach ciężko jest znaleźć informacje o „hańbie Platformy Obywatelskiej”.

- Dlatego te manipulacje medialne sprawiają, że Platforma ma jeszcze te 16 proc. poparcia, czy tam 15, po tych wszystkich gigantycznych skandalach. [...] My próbujemy odzyskać majątek od grup przestępczych i zwrócić go do miasta, a miasto pod szyldem PO nie chce i woli żeby został u handlarzy roszczeń  - mówił na antenie TVP Info Patryk Jaki.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont drogi za 80 milionów

zdjęcie ilustracyjne / By I, Matio, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2419700

  

Blisko 80 mln zł ma kosztować przebudowa drogi wojewódzkiej nr 123 w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu (WZDW) poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcami inwestycji.

Droga zostanie rozbudowana na dwóch odcinkach o łącznej długości 17,5 km w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jej początek będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 174 w Hucie Szklanej, a koniec – na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22 w rejonie Przesiek w gminie Krzyż Wielkopolski.

Termin zakończenia inwestycji to 2021 rok.

Wykonawcą pierwszego odcinka o długości 9,2 km - od skrzyżowania z drogą nr 174 w Hucie Szklanej do końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej - będzie Colas Polska. Drugi odcinek o długości 8,3 km - od końca obszaru zabudowanego w Kuźnicy Żelichowskiej do skrzyżowania z drogą krajową nr 22 w rejonie Przesiek - rozbuduje firma Eurovia Polska.

Jak poinformowała Paulina Jęczmionka-Majchrzak z WZDW, podstawowy zakres inwestycji obejmuje przebudowę lub budowę: nowej konstrukcji jezdni, skrzyżowań wraz ze zmianą geometrii trasy, dwóch jednoprzęsłowych mostów na rzece Człopica, przepustów drogowych, zatok autobusowych, zjazdów, chodników, poboczy i rowów, kanalizacji deszczowej, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, oznakowania pionowego i poziomego oraz likwidację przejazdów kolejowych.

Zadanie będzie realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wynosi 79,8 mln zł, w tym 64,3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl