Kontrowersyjne słowa arcybiskupa o uchodźcach. Prof. Pawłowicz: Każdy odpowiada za swoje wypowiedzi

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

– Troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa nie może przeważać nad postawą, która powinna być ukierunkowana na pomoc innym osobom – powiedział dziś przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. – Jako córka Kościoła rozumiem postawę hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. (...) Natomiast ja się najzwyczajniej po ludzku boję. I widzę strach oraz obawy moich wyborców – powiedziała portalowi Niezalezna.pl poseł PiS Krystyna Pawłowicz, komentując słowa arcybiskupa.

Abp Gądecki spotkał się z dziennikarzami w Warszawie podczas konferencji prasowej podsumowującej 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który Kościół katolicki obchodził w niedzielę.

Jak podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podejściu do problemu uchodźstwa i migracji Kościół katolicki kieruje się zasadą, że wszyscy ludzie są dziećmi jednego Boga.

Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom
– stwierdził abp Gądecki.

Słowa przewodniczącego episkopatu w rozmowie z naszym portalem skomentowała poseł Krystyna Pawłowicz.

Jako córka Kościoła rozumiem postawę hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Ponieważ papież Franciszek przyjął taki kierunek, to obowiązuje zasada posłuszeństwa. Nie chce nikogo krytykować, bo każdy odpowiada za swoje wypowiedzi. Natomiast ja się najzwyczajniej po ludzku boję. I widzę strach oraz obawy moich wyborców, które powstają na samą nieśmiałą zapowiedź, że do Polski można byłoby sprowadzić uchodźców
– powiedziała polityk.

Jak dodała, jej obawy wynikają z kilku rzeczy.

Strach o moją wiarę. Strach, jako polityka, o bezpieczeństwo Polaków. I strach o bezpieczeństwo członków mojej rodziny bliższej i dalszej. To są podstawowe rzeczy
– wyjaśniła swoje stanowisko ws. przyjmowania uchodźców w Polsce prof. Pawłowicz.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl