Kontrowersyjne słowa arcybiskupa o uchodźcach. Prof. Pawłowicz: Każdy odpowiada za swoje wypowiedzi

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

– Troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa nie może przeważać nad postawą, która powinna być ukierunkowana na pomoc innym osobom – powiedział dziś przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. – Jako córka Kościoła rozumiem postawę hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. (...) Natomiast ja się najzwyczajniej po ludzku boję. I widzę strach oraz obawy moich wyborców – powiedziała portalowi Niezalezna.pl poseł PiS Krystyna Pawłowicz, komentując słowa arcybiskupa.

Abp Gądecki spotkał się z dziennikarzami w Warszawie podczas konferencji prasowej podsumowującej 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który Kościół katolicki obchodził w niedzielę.

Jak podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podejściu do problemu uchodźstwa i migracji Kościół katolicki kieruje się zasadą, że wszyscy ludzie są dziećmi jednego Boga.

Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom
– stwierdził abp Gądecki.

Słowa przewodniczącego episkopatu w rozmowie z naszym portalem skomentowała poseł Krystyna Pawłowicz.

Jako córka Kościoła rozumiem postawę hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Ponieważ papież Franciszek przyjął taki kierunek, to obowiązuje zasada posłuszeństwa. Nie chce nikogo krytykować, bo każdy odpowiada za swoje wypowiedzi. Natomiast ja się najzwyczajniej po ludzku boję. I widzę strach oraz obawy moich wyborców, które powstają na samą nieśmiałą zapowiedź, że do Polski można byłoby sprowadzić uchodźców
– powiedziała polityk.

Jak dodała, jej obawy wynikają z kilku rzeczy.

Strach o moją wiarę. Strach, jako polityka, o bezpieczeństwo Polaków. I strach o bezpieczeństwo członków mojej rodziny bliższej i dalszej. To są podstawowe rzeczy
– wyjaśniła swoje stanowisko ws. przyjmowania uchodźców w Polsce prof. Pawłowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marchew i jej szczególne znaczenie w żywieniu

/ jackmac34

  

Przy wyborze warzyw wspomagających leczenie nowotworów powinno się brać pod uwagę udokumentowane właściwości rakobójcze poszczególnych roślin. Marchew ma najwięcej właściwości przeciwrakowych.

Jej głównym atutem jest obecność pigmentujących związków zwanych karotenoidami, do których należy również beta-karoten - pisze dr Mark Sircus, specjalista w dziedzinie  medycyny naturalnej w swojej książce pt. „Filary zdrowia”. Beta-karoten, który odpowiedzialny jest za kolor marchwi, nie tylko chroni przed rozwojem nowotworu, lecz przyczynia się do prawidłowego widzenia, wzmacnia odporność organizmu. 

Zawarte w marchwi pektyny obniżają poziom cholesterolu we krwi i przeciwdziałają miażdżycy, wspomagają leczenie choroby wieńcowej. 

Przy spożywaniu marchwi warto wiedzieć, że surowa roślina ma niski indeks glikemiczny (IG = 30), zaś rozgotowane warzywo ma zdecydowanie większą wartość IG sięgająca nawet do 90. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób chorujących na cukrzycę typu 2.

Marchew poprawia perystaltykę jelit, co jest ważne dla osób w podeszłym wieku cierpiących na zaparcia. Sok z marchwi wspomaga leczenie trądziku i opóźnia pojawianie się zmarszczek, przyśpiesza i przedłuża efekt opalania.

Trzeba jednak zachować umiar i nie przesadzać z ilością soku, zwłaszcza gdy pije się go codziennie przez długi czas. Nadmierne spożywanie soku źle działa na wątrobę, skórę i wzrok.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl