Mark Wahlberg oddał honorarium na rzecz walki z molestowaniem

/ facebook.com/Mark Wahlberg

Jeden z gwiazdorów Hollywood Mark Wahlberg postanowił przekazać swoją gażę za ponowny udział w w filmie "Wszystkie pieniądze świata" organizacji walczącej z molestowaniem seksualnym w przemyśle filmowym. Honorarium za film, z którego usunięto Kevina Spacey'a wyniosło 1,5 mln dolarów.

Jak poinformowały media, Wahlberg otrzymał honorarium w takiej wysokości za udział w ponownym nakręceniu niektórych scen gotowego już filmu po usunięciu z nich Kevina Spacey’a oskarżonego o molestowanie seksualne.

Rolę Spacey’a w filmie, który był jednym z głównych zwycięzców niedawnej uroczystości rozdania Złotych Globów, otrzymał Christopher Plummer.

Jak poinformował agent aktora, Wahlberg postanowił przekazać swoją dodatkową gażę organizacji "Dość tego" (Time's Up) walczącej z przejawami molestowania na tle seksualnym w przemyśle filmowym i mediach oraz udzielającej pomocy prawnej ofiarom takich czynów.

O przekazaniu pieniędzy na rzecz organizacji "Time's Up" Wahlberg poinformował też na swoim Twitterze.

Organizacja powstała na początku stycznia po tym jak na jaw wyszły liczne przypadki molestowania seksualnego w Hollywood. Oskarżenia wysunięto m. in. przeciwko jednemu z najbardziej wpływowych producentów w Hollywood Harvey'owi Weinsteinowi i właśnie Kevinowi Spacey'owi.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiatr zepchnął autobus i samochód do rowu

/ siemianowice.katowice.kwpsp.gov.pl

Pod Strzelcami Opolskimi wiatr zepchnął z drogi autobus i osobową skodę - poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Wiejący nad województwem silny wiatr nie przyniósł do tej pory szkód materialnych. Strażacy odnotowali dziesięć interwencji. W większości były to wezwania do usuwania wiatrołomów.

Do nietypowego zdarzenia doszło na lokalnej drodze pod Strzelcami Opolskimi. Wiatr zepchnął z oblodzonej drogi do rowu autobus z kilkoma pasażerami. Wcześniej ten sam los spotkał osobową skodę. Nikt nie został ranny, jednak ratownicy walczący z podmuchami wiatru musieli pomóc jadącym autobusem w przejściu do innych pojazdów.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało po południu ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla 13 województw. Pierwszy stopień ostrzeżenia wydano m.in. dla woj. opolskiego.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl