Po obławie zatrzymano podejrzewanych o oszustwo „na wnuczka”

/ policja.pl

  

Dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo "na wnuczka" zatrzymali po pościgu i obławie policjanci w Olsztynie. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze, po tym, jak mężczyźni chcieli przejechać próbującego zatrzymać ich policjanta.

Jak podał dziś Tomasz Markowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, wczoraj po południu policjanci prowadząc czynności operacyjne próbowali zatrzymać w centrum Olsztyna na ulicy Warszawskiej, jadących samochodem dwóch mężczyzn, których podejrzewali o dokonanie oszustwa "na wnuczka".

Kierowca zignorował jednak sygnały policjantów, a jednego z nich próbował przejechać. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze i ruszyli w pościg za uciekającym samochodem.

Ścigali sprawców przez kilka kilometrów na drodze wylotowej w kierunku Olsztynka. Za rogatkami Olsztyna samochód skręcił na przydrożny parking. Tam kierowca i pasażer porzucili auto i uciekli do lasu. Na miejsce wezwano kilkudziesięciu policjantów z komend miejskiej, wojewódzkiej oraz oddziałów prewencji, którzy przeczesując las, po obławie zatrzymali podejrzanych. Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie i w ciągu najbliższego czasu zostaną przesłuchani. Policja nie udziela szerszych informacji, tłumacząc że postępowanie nadzoruje prokuratura.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna pielgrzymka papieża Franciszka? Zaprosił go prezydent Słowacji

Zdjęcie ilustracyjne - pielgrzymka Papieża Franciszka / © Marian Paluszkiewicz 2018, All Rights Reserved

  

Prezydent Słowacji Andrej Kiska zaprosił papieża Franciszka do swego kraju. Zaproszenie złożył w czasie dzisiejszej audiencji w Watykanie. Papież odpowiedział prezydentowi: "Zasadniczo przyjmuję zaproszenie, zobaczymy, kiedy będę mógł".

"Chciałbym zaprosić Waszą Świątobliwość w imieniu całego narodu słowackiego. Wiemy, że Wasza Świątobliwość jest bardzo zajęta, ale gdyby mógł przyjechać, byłaby to ogromna radość"

- powiedział prezydent do Franciszka podczas ceremonii wymiany podarunków po trwającej ponad pół godziny prywatnej rozmowie. Papież zaproszenie przyjął. 

Kiska podarował Franciszkowi cztery wielkie bombki na choinkę, pomalowane - jak wyjaśnił - przez dzieci niepełnosprawne, romskie, sieroty i bezdomne. Następnie na tablecie pokazał papieżowi nagranie filmowe z prac nad przygotowaniem tych podarunków.

Franciszek, który z zainteresowaniem obejrzał ten film prezentujący ofiarodawców , podkreślił zwracając się do prezydenta:

"Proszę powiedzieć im, że zaniosę te prezenty do Domu Świętej Marty, gdzie odprawiam msze"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl