Nowinki technologiczne w dziedzinie łączności

asus.com, mat. pras.

Targi CES 2018 całkowicie zdominowały branżę skupioną wokół nowych technologii. W Las Vegas pojawili się wszyscy liczący się na rynku producenci i wystawcy. Nie mogło tam również zabraknąć najnowszych rozwiązań z dziedziny łączności.

Na targach CES 2018 zadebiutowały najnowsze urządzenia sieciowe ASUS, w tym Lyra Voice, Lyra Trio oraz RT-AX88U. Lyra Voice i Lyra Trio to innowacyjne dodatki do sieci typu mesh, które rozszerzają możliwości łączności we wszystkich częściach domu użytkownika – oferując zintegrowaną funkcję sterowania głosem Amazon Alexa za pośrednictwem Lyra Voice. Natomiast RT-AX88U to następnej generacji ruter z połączeniami 802.11ax zapewniający ultraszybką łączność przez Wi-Fi oraz bardzo wysoką wydajność w zakresie obsługi wielu urządzeń.


Jakie nowinki technologiczne przygotowała dla zwiedzających firma ASUS? Poniżej krótki opis najciekawszych gadżetów prosto z targów CES 2018.


ASUS Lyra Voice
Zwycięzca tegorocznej nagrody dla najlepszej innowacji na targach CES 2018 urządzenie Lyra Voice to system bezprzewodowej sieci typu mesh 802.11ac wraz z funkcją asystenta głosowego, z głośnikami stereo o dużej mocy, mikrofonem i zintegrowanym sterowaniem głosowym za pomocą Amazon Alexa. Użytkownicy mają możliwość interakcji z Amazon Alexa po prostu mówiąc bezpośrednio do Lyra Voice, co pozwala im odtwarzać muzykę, słuchać wiadomości, sprawdzać pogodę, sterować urządzeniami inteligentnego domu i znacznie więcej.
Lyra Voice należy do rodziny produktów systemu bezprzewodowej sieci typu mesh Lyra. Jest to trzypasmowe urządzenie klasy AC2200, które komunikuje się z podłączonymi do sieci koncentratorami w celu zapewnienia stabilnego sygnału dla całego domu, bez żadnych martwych stref Wi-Fi. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania wszędzie tam, gdzie potrzebna jest funkcja inteligentnego asystenta – np. w kuchni, pokoju stołowym lub sypialni. System ten także płynnie integruje usługi uruchamiania oraz automatyzacji, takie jak np. IFTTT, dzięki czemu bardzo łatwo można zamienić tradycyjny dom w połączony z siecią dom inteligentny. Urządzenie Lyra Voice można łatwo skonfigurować i sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji Lyra na urządzenia mobilne.

ASUS Lyra Trio
Lyra Trio to stylowy, dwupasmowy system sieci Wi-Fi typu mesh z kilkoma koncentratorami oraz wyjątkowym rozmieszczeniem anteny, dla dostarczania doskonałej jakości sygnału Wi-Fi do każdego kąta domu – eliminując wszelkie martwe strefy.
Lyra Trio wykorzystuje technologię 3x3 MIMO oraz bardzo płynny roaming dla zapewnienia najwyższych prędkości Wi-Fi i automatycznie łączy użytkowników z najlepszym możliwym źródłem sygnału w dowolnym miejscu w domu, stale gwarantując szybkie i płynne połączenie. Ten przyciągający wzrok nowy system Wi-Fi zapewnia również zawsze aktywną ochronę prywatności dla wszystkich podłączonych inteligentnych urządzeń i to przez całą długość życia Lyra Trio, stale gwarantując aktualne zabezpieczenie.
Dzięki aplikacji ASUS Lyra użytkownik ma pełną kontrolę. Umożliwia ona instalację bez użycia komputera, zarządzanie i diagnostykę sieci, a także automatycznie powiadamia administratora sieci w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

ASUS RT-AX88U
RT-AX88U to dwupasmowy ruter korzystający ze standardu bezprzewodowych połączeń sieciowych następnej generacji 802.11ax, który zapewnia ultraszybkie połączenie Wi-Fi rzędu nawet 6000 Mbps. Dzięki rewolucyjnemu połączeniu technologii OFDMA i MU-MIMO technologia 802.11ax zapewnia 4 razy szybszą przepustowość niż technologia 802.11ac na podłączonych urządzeniach przy warunkach dużego ruchu w sieci, a także zwiększa wydajność w zakresie liczby podłączonych urządzeń i efektywność pracy sieci. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii 802.11ax oraz czterech bardzo wydajnych anten, RT-AX88U oferuje szeroki zasięg oraz stabilne połączenia. Ponadto RT-AX88U zapewnia wygodną łączność dla wielu użytkowników. Jego osiem gniazd Gigabit LAN oraz technologia MU-MIMO zarówno dla transmisji uplink, jak i downlink sprawiają, że RT-AX88U doskonale sprawdzi się w warunkach dużego natężeniu ruchu, jak np. podczas imprez typu LAN party, które wymagają wysokiej prędkości połączeń przewodowych i bezprzewodowych.
RT-AX88U zawiera również AiProtection, funkcję bezpieczeństwa sieci o klasie komercyjnej napędzaną przez Trend Micro™, która blokuje i neutralizuje zagrożenia w zakresie bezpieczeństwa sieci na wszystkich podłączonych inteligentnych urządzeniach. Jest ona również kompatybilna z systemem ASUS AiMesh dla płynnego zabezpieczenia całej powierzchni domu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, asus.com


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kubuś odmienia dziecięce szpitale

  

Szpitalna, szara rzeczywistość po raz kolejny ustąpiła przed kolorowym światem Kubusia. Dzięki akcji „Kubusiowe Szpitale” już 50. oddział pediatryczny w Polsce zmienił swoje oblicze w przyjazną dzieciom krainę. 

Bardzo często można usłyszeć od lekarzy, jak wielką rolę w leczeniu odgrywa pozytywne nastawienie do prowadzonej terapii. Znacznie trudniej pomóc osobie zrezygnowanej, która nie wierzy w powrót do zdrowia, niż pacjentowi patrzącemu w przyszłość z nadzieją, pomimo napotykanych trudności. W przypadku dzieci szczególnie ważne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery tak, aby szpital nie kojarzył się z bólem i smutkiem, a z ciekawym, zaczarowanym miejscem, w którym mały pacjent wraca do zdrowia. Trudno osiągnąć ten efekt, kiedy dziecko w drodze na badania czy zabiegi zmuszone jest przemierzać długie, ponure i szare korytarze szpitala. Zdecydowanie łatwiej o uśmiech, jeśli w takiej podróży małemu pacjentowi towarzyszą kolorowe postacie, życzliwie zerkające ze ścian i tworzące wrażenie przemierzania baśniowej krainy. Nie ma w tym nic zaskakującego, jeśli wziąć pod uwagę wiedzę o wpływie kolorów na psychikę ludzi, w szczególności dzieci.

Niesamowita moc kolorów 

Już od starożytności wiadomo, że kolory wpływają nie tylko na samopoczucie człowieka, ale również na jego rozwój od najmłodszych lat. Dzieci zaczynają rozróżniać kolory na zasadzie kontrastu, jeszcze zanim skończą pół roku. Oczywiście nie możemy wtedy mówić o odróżnianiu poszczególnych barw, jednak już w początkowym okresie życia niektóre z nich kojarzą się dzieciom z bezpieczeństwem – chodzi tutaj o kolory zbliżone do koloru skóry rodziców. Z kolei około czteroletnie dzieci powinny już rozpoznawać poszczególne barwy. Wtedy też wyraźnie zaczynają kojarzyć poszczególne kolory z konkretnymi emocjami – np. kolor żółty z radością. W późniejszym okresie dzieci zyskują także umiejętność rozróżniania odcieni barw.

Na wpływ kolorów na rozwój dzieci i ich samopoczucie coraz częściej uwagę zwracają osoby aranżujące pokoje dla najmłodszych. Przyjmuje się, że najlepiej jest przez jakiś czas po urodzeniu dziecka obserwować jego kształtujący się właśnie charakter – chociażby to, czy niemowlę jest wyjątkowo aktywne, czy może nadzwyczaj spokojne – i dopiero wtedy dopasować barwy pokoju, w którym najczęściej będzie przebywał maluch. Warto przy tym pamiętać, że kolory niebieski i zielony mają właściwości uspokajające, żółty poprawia humor, pomarańczowy łagodzi stres i pobudza intelektualnie, a kolor czerwony dodaje energii. Doskonale wiedzą o tym autorzy akcji „Kubusiowe Szpitale”, którzy od ponad 10 lat sprawiają, że szpitalne korytarze oddziałów pediatrycznych w całej Polsce zyskują nowe oblicze i stają się bardziej przyjazne dzieciom. 

Pomoc mierzona uśmiechami

W ostatnich latach świadomość tego, że oprócz fachowej pomocy lekarskiej szpitale powinny również zadbać o odpowiednią atmosferę dla najmłodszych pacjentów, znacznie wzrosła. Często jednak sama chęć dostosowania przestrzeni do potrzeb dzieci nie wystarcza, ponieważ problemem jest bariera finansowa. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi projekt „Kubusiowe Szpitale”, realizowany przez markę Kubuś.

– Akcję „Kubusiowe Szpitale” rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy pomalowaliśmy pięć dziecięcych oddziałów w szpitalach na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Maspex. Ponieważ została świetnie przyjęta, zdecydowaliśmy się ją kontynuować i objąć jej zasięgiem także inne miasta. Na 50. szpital wybraliśmy oddział w Limanowej i mamy nadzieję, że wesołe, przytulne sale posłużą małym pacjentom przez wiele lat – mówi Dariusz Czech, Dyrektor Generalny Zakładów Tymbark i przedstawiciel firmy Maspex, organizatora akcji „Kubusiowe Szpitale”.

Słońce na szpitalnych korytarzach

W ramach prowadzonej akcji oddział Chorób Dzieci Szpitala Powiatowego w Limanowej przeistoczył się w radosną krainę, w której małym pacjentom towarzyszą kolorowe motyle, biedronki, pszczoły, a także bohater główny – Kubuś jeżdżący na deskorolce i cieszący się słonecznym dniem. Autorem tej metamorfozy – podobnie jak pozostałych projektów zrealizowanych w ramach akcji „Kubusiowe Szpitale” – jest artysta Maciej Kot. Jak sam podkreśla: – Wszystkie odmienione oddziały to przestrzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Każdy z projektów jest inny, ale wszystkie łączy to, że są pełne kolorów i słonecznego ciepła. Wspólnym ich elementem jest także postać Kubusia. Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych, stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie. 

Kubusiowa kraina zawitała już do szpitali niemal we wszystkich województwach: małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, śląskim, podlaskim, opolskim, lubelskim, lubuskim, pomorskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim. A kolejne oddziały będą jeszcze dołączać do ich grona. Warto również podkreślić, że autorzy akcji dbają nie tylko o to, aby finalny efekt prac był przyjazny dzieciom, ale również sam proces malowania wnętrz szpitali. Do tworzenia zaczarowanej krainy Kubusia wykorzystywane są jedynie farby hipoalergiczne i bezzapachowe. 

Akcja „Kubusiowe Szpitale” w całości finansowana jest przez producenta soków i napojów dla dzieci Kubuś. O jej sukcesie świadczą przede wszystkim uśmiechy na twarzach małych pacjentów, walczących dzielnie o powrót do zdrowia na oddziałach pediatrycznych w całej Polsce.
 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl