Nowoczesna niknie w oczach, a Lubnauer dodatkowo pogrąża jej posłów. Zupełnie nie wiedzą, za czym głosują?

Katarzyna Lubnauer / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dziś oficjalnie potwierdzono, że szeregi Nowoczesnej opuści poseł Adam Cyrański. Wczoraj decyzję o zawieszeniu członkostwa w partii podjęło troje innych parlamentarzystów - Joanna Schmidt, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Krzysztof Mieszkowski. Szefowa N, Katarzyna Lubnauer ma twardy orzech do zgryzienia, jednak to, co dziś powiedziała w Radiu ZET, raczej sytuacji i wizerunku partii nie poprawi...

Dziś Katarzyna Lubnauer potwierdziła odejście z partii Adama Cyrańskiego w rozmowie z Radiem ZET.

- Ludzie, kiedy przychodzą pierwszy raz do Sejmu, szukają swojej przestrzeni - patrzą, jakie mają poglądy i na ile się zgadzają

- powiedziała dziś na antenie stacji przewodnicząca Nowoczesnej.

Wcześniej decyzję o zawieszeniu członkostwa w N podjęło troje innych posłów - Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski. 

Ruchy kadrowe w Nowoczesnej mają związek ze środowym głosowaniem w sprawie projektu "Ratujmy Kobiety 2017" . Sejm zdecydował w środę, że projekt, zakładający liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji, nie będzie procedowany. Zabrakło 9 głosów do tego, by projekt ten skierowany został do dalszych prac w sejmowej komisji. W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

Co więcej, jak wynika ze słów Katarzyny Lubnauer, nie wszyscy posłowie N. mieli wiedzieć, za czym tak naprawdę głosują.

Trudno, by po takich słowach wierzyć jeszcze w szanse na uratowanie wizerunku ugrupowania...

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera! 29-latka szpiegowała w USA na rzecz Rosji. Dowody prowadzą prosto na Kreml!

/ Msporch; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Mieszkająca w Waszyngtonie Rosjanka została aresztowana pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji poprzez nawiązywanie kontaktów z obywatelami USA i infiltrowanie ugrupowań politycznych.

Informację potwierdza oficjalnie ministerstwo sprawiedliwości USA.

Z treści oświadczenia amerykańskiego resortu sprawiedliwości wynika, że 29-letnia Maria Butina działała pod kierownictwem rosyjskiego funkcjonariusza rządowego wysokiej rangi.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt kierujący działaniami szpiega funkcjonariusz wcześniej sam został objęty sankcjami zarządzonymi przez ministerstwo finansów USA.

Według oświadczenia, Butina została zatrzymana w niedzielę i do czasu zaplanowanego na środę przesłuchania pozostanie w areszcie tymczasowym.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl