Opozycja w rozsypce

Platforma Obywatelska i Nowoczesna uczyniły kolejny duży krok w kierunku tego, aby zawęzić grono własnych wyborców. W momencie gdy PiS robi otwarcie na centrum i zaczyna pokazywać bardziej łagodną oraz merytorycznie kojarzącą się twarz, opozycja robi mu miejsce, kierując się jednoznacznie w lewą stronę.

Wszystko dzieje się przy okazji tematu aborcji, który miał być kłopotem dla partii rządzącej. Założę się, że w myślach opozycja widziała rozkładające się parasolki i siebie na barykadach protestów ratujących kobiety. No i nic z tego. Okazało się, że opozycja nawet w takich sprawach nie jest w stanie narzucić własnej narracji. Cała sytuacja pokazuje również, że w polityce nie chodzi o to, aby uciekając przed lwem, być szybszym od lwa. Wystarczy być krok przed najwolniejszym. W ostatnim wyścigu PiS okazało się szybsze i od PO, i od Nowoczesnej.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

KOD przeciw Solidarności

Proces, który wczoraj ruszył przed gdańskim sądem, ma wymiar nie tylko prawny, ale przede wszystkim symboliczny. Komitet Obronny Demokracji złożył pozew przeciwko NSZZ „Solidarność” za stwierdzenie władz związku, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze SB i Wojskowych Służb Informacyjnych.

W sierpniu 2017 r. KOD chciał przejąć obchody Sierpnia ‘80 i zaprosił „S” na obchody 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych na placu Solidarności w Gdańsku. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wydało oświadczenie, w którym zaproszenie KOD uznało za „bezczelną prowokację”. Stanowisko jak najbardziej słuszne: wszak KOD na swoje demonstracje zaprasza ludzi WSI, jak np. szkolony w Moskwie Marek Dukaczewski, ich były szef. Na pikietach i marszach KOD takich typów bywało znacznie więcej – byli esbecy, funkcjonariusze komunistycznej wojskowej bezpieki i działacze PZPR. Maszerowali w rocznicę stanu wojennego, w święto niepodległości, w rocznicę Sierpnia ‘80. Brzmiała tam „Kalinka” i „Pierwsza brygada” – to pokazuje, co w głowie mają KOD-owcy. Bełt umysłowy w ich głowach jest pokłosiem sowieckiej dominacji, co warto przypominać nie tylko w rocznicę agresji 17 września 1939 r.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl