Smartfon, dom a nawet pojazd z dostępem do... sztucznej inteligencji

/ geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

Znana w branży nowych technologii firma MediaTek, ujawniła szczegóły strategii platformy sztucznej inteligencji umożliwiającej programowanie brzegowe sztucznej inteligencji na platformie NeuroPilot. Nowe rozwiązanie poprzez połączenie sprzętu i oprogramowania, urządzenia przetwarzania sztucznej inteligencji i NeuroPilot SDK wprowadzi sztuczną inteligencję do całego, obszernego portfela technologicznego. Jak się opkazuje portfel rozwiązań firmy zasila obecnie 1,5 miliarda produktów konsumenckich całego roku, w tym smartfony, domy smart, pojazdy i nie tylko.

Aktualnie stosowane rozwiązania sygnowane przez MediaTek i oparte o sztuczną inteligencję, z powodzeniem funkcjonują już na potrzeby asystentów głosowych, telewizorów i pojazdów autonomicznych. Rozwiązania te zostaną bardziej szczegółowo zaprezentowane na targach CES, gdzie firma zapowiada ukazanie pełni potencjału drzemiącego w wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz jej wpływu na urządzenia konsumenckie.

- Rok 2018 rozpocznie nową epokę w zakresie innowacji urządzeń. W MediaTek z oddaniem pracujemy nad umożliwianiem naszym partnerom i konsumentom dostępu do postępu technologicznego, którego spodziewają się konsumenci. Robimy to przez integrację sztucznej inteligencji z naszymi chipami. Rozwiązania technologiczne ulepszone przez sztuczną inteligencję szybko stają się nieodłącznym elementem życia codziennego konsumentów. Platforma sztucznej inteligencji firmy MediaTek została zaprojektowana na potrzeby dzisiejszych urządzeń smart i w celu wytyczenia ścieżki przyszłości opartej o sztuczną inteligencję” - podkreśla Jerry Yu, wiceprezes korporacyjny i główny dyrektor oddziału rozrywki domowej MediaTek

Analitycy twierdzą, że branża sztucznej inteligencji przekroczy wartość 14 miliardów dolarów do roku 2023. Producenci urządzeń na wielu platformach pracują nad włączeniem tej technologii do większej liczby urządzeń i potrzebują rozwiązań, które zapewniają tak samo szybkie przetwarzanie, nie wykorzystują nadmiernie baterii, a przy tym są wydajne kosztowo. Połączone urządzenia wymagają więcej mocy obliczeniowej przy brzegach, a nie w chmurze, co przyspiesza czas reakcji.
 

Źródło: niezalezna.pl, PR Newswire , mediatek.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poseł PiS spotkał się z protestującymi rodzicami

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w Sejmie z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy od środy protestują w gmachu parlamentu. – Jestem przekonany, że polski rząd pochyli się z troską nad losem osób niepełnosprawnych, ich rodzin – powiedział.

Rodzice domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło protestujących na spotkanie w środę o godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"; zaproszenie, z którego protestujący nie skorzystali, zostało ponowione. MRPiPS zaproponowało kolejne spotkanie w czwartek o godz. 10.

Poseł Mularczyk powiedział w czwartek dziennikarzom, że "miał intensywne spotkania z tym środowiskiem (protestujących rodziców osób niepełnosprawnych), w kadencji 2011-2015".

To były dziesiątki konferencji prasowych, one się nie przebijały do mediów, media nie były zainteresowane tym protestem – ocenił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl