Smartfon, dom a nawet pojazd z dostępem do... sztucznej inteligencji

/ geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Znana w branży nowych technologii firma MediaTek, ujawniła szczegóły strategii platformy sztucznej inteligencji umożliwiającej programowanie brzegowe sztucznej inteligencji na platformie NeuroPilot. Nowe rozwiązanie poprzez połączenie sprzętu i oprogramowania, urządzenia przetwarzania sztucznej inteligencji i NeuroPilot SDK wprowadzi sztuczną inteligencję do całego, obszernego portfela technologicznego. Jak się opkazuje portfel rozwiązań firmy zasila obecnie 1,5 miliarda produktów konsumenckich całego roku, w tym smartfony, domy smart, pojazdy i nie tylko.

Aktualnie stosowane rozwiązania sygnowane przez MediaTek i oparte o sztuczną inteligencję, z powodzeniem funkcjonują już na potrzeby asystentów głosowych, telewizorów i pojazdów autonomicznych. Rozwiązania te zostaną bardziej szczegółowo zaprezentowane na targach CES, gdzie firma zapowiada ukazanie pełni potencjału drzemiącego w wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz jej wpływu na urządzenia konsumenckie.

- Rok 2018 rozpocznie nową epokę w zakresie innowacji urządzeń. W MediaTek z oddaniem pracujemy nad umożliwianiem naszym partnerom i konsumentom dostępu do postępu technologicznego, którego spodziewają się konsumenci. Robimy to przez integrację sztucznej inteligencji z naszymi chipami. Rozwiązania technologiczne ulepszone przez sztuczną inteligencję szybko stają się nieodłącznym elementem życia codziennego konsumentów. Platforma sztucznej inteligencji firmy MediaTek została zaprojektowana na potrzeby dzisiejszych urządzeń smart i w celu wytyczenia ścieżki przyszłości opartej o sztuczną inteligencję” - podkreśla Jerry Yu, wiceprezes korporacyjny i główny dyrektor oddziału rozrywki domowej MediaTek

Analitycy twierdzą, że branża sztucznej inteligencji przekroczy wartość 14 miliardów dolarów do roku 2023. Producenci urządzeń na wielu platformach pracują nad włączeniem tej technologii do większej liczby urządzeń i potrzebują rozwiązań, które zapewniają tak samo szybkie przetwarzanie, nie wykorzystują nadmiernie baterii, a przy tym są wydajne kosztowo. Połączone urządzenia wymagają więcej mocy obliczeniowej przy brzegach, a nie w chmurze, co przyspiesza czas reakcji.
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PR Newswire , mediatek.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera! 29-latka szpiegowała w USA na rzecz Rosji. Dowody prowadzą prosto na Kreml!

/ Msporch; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Mieszkająca w Waszyngtonie Rosjanka została aresztowana pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji poprzez nawiązywanie kontaktów z obywatelami USA i infiltrowanie ugrupowań politycznych.

Informację potwierdza oficjalnie ministerstwo sprawiedliwości USA.

Z treści oświadczenia amerykańskiego resortu sprawiedliwości wynika, że 29-letnia Maria Butina działała pod kierownictwem rosyjskiego funkcjonariusza rządowego wysokiej rangi.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt kierujący działaniami szpiega funkcjonariusz wcześniej sam został objęty sankcjami zarządzonymi przez ministerstwo finansów USA.

Według oświadczenia, Butina została zatrzymana w niedzielę i do czasu zaplanowanego na środę przesłuchania pozostanie w areszcie tymczasowym.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl