Smartfon, dom a nawet pojazd z dostępem do... sztucznej inteligencji

/ geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

Znana w branży nowych technologii firma MediaTek, ujawniła szczegóły strategii platformy sztucznej inteligencji umożliwiającej programowanie brzegowe sztucznej inteligencji na platformie NeuroPilot. Nowe rozwiązanie poprzez połączenie sprzętu i oprogramowania, urządzenia przetwarzania sztucznej inteligencji i NeuroPilot SDK wprowadzi sztuczną inteligencję do całego, obszernego portfela technologicznego. Jak się opkazuje portfel rozwiązań firmy zasila obecnie 1,5 miliarda produktów konsumenckich całego roku, w tym smartfony, domy smart, pojazdy i nie tylko.

Aktualnie stosowane rozwiązania sygnowane przez MediaTek i oparte o sztuczną inteligencję, z powodzeniem funkcjonują już na potrzeby asystentów głosowych, telewizorów i pojazdów autonomicznych. Rozwiązania te zostaną bardziej szczegółowo zaprezentowane na targach CES, gdzie firma zapowiada ukazanie pełni potencjału drzemiącego w wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz jej wpływu na urządzenia konsumenckie.

- Rok 2018 rozpocznie nową epokę w zakresie innowacji urządzeń. W MediaTek z oddaniem pracujemy nad umożliwianiem naszym partnerom i konsumentom dostępu do postępu technologicznego, którego spodziewają się konsumenci. Robimy to przez integrację sztucznej inteligencji z naszymi chipami. Rozwiązania technologiczne ulepszone przez sztuczną inteligencję szybko stają się nieodłącznym elementem życia codziennego konsumentów. Platforma sztucznej inteligencji firmy MediaTek została zaprojektowana na potrzeby dzisiejszych urządzeń smart i w celu wytyczenia ścieżki przyszłości opartej o sztuczną inteligencję” - podkreśla Jerry Yu, wiceprezes korporacyjny i główny dyrektor oddziału rozrywki domowej MediaTek

Analitycy twierdzą, że branża sztucznej inteligencji przekroczy wartość 14 miliardów dolarów do roku 2023. Producenci urządzeń na wielu platformach pracują nad włączeniem tej technologii do większej liczby urządzeń i potrzebują rozwiązań, które zapewniają tak samo szybkie przetwarzanie, nie wykorzystują nadmiernie baterii, a przy tym są wydajne kosztowo. Połączone urządzenia wymagają więcej mocy obliczeniowej przy brzegach, a nie w chmurze, co przyspiesza czas reakcji.
 

Źródło: niezalezna.pl, PR Newswire , mediatek.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Franciszek to pierwszy papież, który tam dotarł

/ fot. giampieropilia/ pixabay.com

Ojciec Święty, który przebywa w Peru, jako pierwszy papież odwiedził Amazonię. Spotkał się z tamtejszą ludnością w mieście Puerto Maldonado. – Jesteście żywą pamięcią o misji, którą Bóg powierzył nam wszystkim: troszczyć się o wspólny dom – mówił.

Musimy przełamać stary model, w którym Amazonia jest uważana za niewyczerpany magazyn państw, a nie bierze się pod uwagę jej mieszkańców 
– wskazywał papież.

W czasie spotkania wysłuchał relacji o niesprawiedliwości i dyskryminacji, których doświadczają, o wyzysku i „wielu cudzoziemcach”, którzy przybywają, by pozbawić ich ziemi.

Przemówienie do reprezentantów ponad 20 ludów Amazonii papież rozpoczął od słów świętego Franciszka z Asyżu: „Pochwalony bądź Panie mój”, do których nawiązuje tytuł jego ekologiczno-społecznej encykliki „Laudato si’”.

Franciszek wyznał: „Bardzo pragnąłem tego spotkania. Dziękuję za waszą obecność i za to, że mi pomagacie widzieć z bliższej odległości w waszych twarzach odbicie tej ziemi”.

Jest to oblicze pluralistyczne, nieskończonej różnorodności i ogromnego bogactwa biologicznego, kulturowego, duchowego. My, którzy nie zamieszkujemy tych ziem, potrzebujemy waszej mądrości i wiedzy, aby móc zasmakować – nie niszcząc – skarbu, który zawiera ten region 
– powiedział papież.

Dodał następnie: „Pochwalony bądź Panie za to wspaniałe dzieło ludów amazońskich i za całą różnorodność biologiczną, którą zawierają te ziemie!”.

Mówił o „głębokich ranach” Amazonii i jej ludów. 

Chciałem przybyć, aby zjednoczyć się z waszymi wyzwaniami oraz wraz z wami potwierdzić raz jeszcze stanowczą opcję na rzecz obrony życia, na rzecz obrony ziemi i na rzecz obrony kultur 
– mówił.

Prawdopodobnie pierwotne ludy Amazonii nigdy nie były tak zagrożone na swoich terytoriach, jak ma to miejsce obecnie 
– dodawał Franciszek.

Zwrócił uwagę na nową falę przemysłu wydobywczego i silną presję dużych przedsiębiorstw, które – jak mówił – „kierują swoją zachłanność ku ropie naftowej, gazowi, złotu, monokulturom rolno-przemysłowym”.

Z drugiej strony, zagrożenie dla waszych terytoriów pochodzi także z wypaczenia polityki, która promuje ochronę natury, nie biorąc pod uwagę człowieka, a mianowicie was, amazońskich braci, którzy tu mieszkacie 
– zauważył.

Papież apelował o wysiłki na rzecz dialogu z ludami rdzennymi, ratowania ich kultury, języka, tradycji, prawa i duchowości. Wyraził przekonanie, że uznanie i dialog „będą najlepszym sposobem na przekształcenie dawnych relacji, naznaczonych wykluczeniem i dyskryminacją”.

Jeżeli przez niektórych jesteście uważani za przeszkodę lub zawadę, w rzeczywistości poprzez wasze życie jesteście krzykiem skierowanym ku takiemu stylowi życia, który nie jest w stanie zmierzyć własnych kosztów 
– mówił mieszkańcom Amazonii.

Franciszek podkreślił, że „obrona ziemi nie ma innego celu, niż obrona życia. Znamy cierpienie, doznawane przez niektórych z was z powodu emisji węglowodorów, które poważnie zagrażają życiu waszych rodzin i zanieczyszczają środowisko naturalne”.

Apelował o troskę o ludy pierwotne, żyjące w dobrowolnej izolacji, przypominając, że to one są najbardziej podatne na zagrożenia.

Wskazywał że „Amazonia, oprócz tego, że jest zasobem bioróżnorodności, jest także zasobem kulturowym, który musi zostać zachowany w obliczu nowych kolonializmów”.

Mówił o potrzebie szczególnej ostrożności, aby „nie dać się zniewolić kolonializmom ideologicznym, udającym postęp, które stopniowo wchodzą i niszczą tożsamości kulturowe oraz ustanawiają mentalność jednolitą, dominującą, lecz słabą”.

Franciszek zauważył, że wielu misjonarzy i misjonarek zaangażowało się w pracę na rzecz ludów amazońskich i obrony ich kultury. 

Czynili to zainspirowani Ewangelią 
– dodał.

Zapewnił, że dla Kościoła ważne są problemy ludności tej części świata i dlatego, jak wyjaśnił, zwołał na przyszły rok Synod dla Amazonii.

Reprezentantom rdzennej ludności papież wręczył swą encyklikę „Laudato si” w ich lokalnych językach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl