Nowe technologie zmieniają rynek telekomunikacyjny

/ PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

Z najnowszego branżowego raportu „Ovum Decision Matrix” dotyczącego wyboru rozwiązań do analityki konsumenta dla firmy Telco w latach 2017-2018, dowiadujemy się, jak zmieniają się trendy na rynku dostawców usług mobilnych i technologii oraz jej wpływu na rynek i realizację strategii telekomunikacyjnej. Na podstawie przeprowadzonych badań i ocen, dostawcy zostali sklasyfikowani jako liderzy lub pretendenci rynkowi.

Jak się dowiedzieliśmy, wiodąca na świecie firma analityczno-konsultingowa Ovum, w swoim najnowszym raporcie, jako jednego z liderów rynku pod kątem rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych sklasyfikowała m.in. Firmę Huawei.
 
Ovum wskazał, że technologia tej właśnie firmy ma zalety w platformach chmurowych do analizy dużych zbiorów danych i zarządzania nimi. Ponadto, zdaniem analityków dobrze rozumie ona potrzeby biznesowe operatorów telekomunikacyjnych. Nie pozostaje to bez znaczenia w rozwoju innowacyjnych usług cyfrowych ze względu na możliwość dokładnej analizy zachowań różnych grup konsumentów.  
 
W obecnej sytuacji na rynku usług telekomunikacyjnych, operatorzy, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku, muszą poprawiać dotychczasowe doświadczenia obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych. Wpływa to więc na zwiększające się u nich potrzeby w zakresie kompleksowej analizy konsumentów opartej na dużych zbiorach danych.
 
Rozwiązaniem, które doceniono w raporcie jest opracowana przez Huawei platforma FusionInsight-Universe Analytics. W oparciu o nią operatorzy mogą szybko generować informacje o klientach pochodzące z różnych źródeł danych – takich jak BSS, OSS i MIS – i wykorzystywać je m.in. do obsługi operacji cyfrowych w przedsiębiorstwie lub wprowadzania innowacji w zakresie usług danych oraz wielu innych zadań, aby sprostać wyzwaniom rynku.

Poniżej szczegółowa klasyfikacja z podziałem na liderów oraz pretendentów rynkowych.  
Amdocs (Ovum recommendation: Market challenger)
Ericsson (Ovum recommendation: Market challenger)
HPE (Ovum recommendation: Market challenger)
Huawei (Ovum recommendation: Market leader)
IBM (Ovum recommendation: Market leader)
Netcracker (Ovum recommendation: Market leader)
Nokia (Ovum recommendation: Market challenger)
Pegasystems (Ovum recommendation: Market challenger)
SAS (Ovum recommendation: Market leader)

 

Źródło: ovum.informa.com, multipr.pl, huawei.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poseł PiS spotkał się z protestującymi rodzicami

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w Sejmie z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy od środy protestują w gmachu parlamentu. – Jestem przekonany, że polski rząd pochyli się z troską nad losem osób niepełnosprawnych, ich rodzin – powiedział.

Rodzice domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło protestujących na spotkanie w środę o godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"; zaproszenie, z którego protestujący nie skorzystali, zostało ponowione. MRPiPS zaproponowało kolejne spotkanie w czwartek o godz. 10.

Poseł Mularczyk powiedział w czwartek dziennikarzom, że "miał intensywne spotkania z tym środowiskiem (protestujących rodziców osób niepełnosprawnych), w kadencji 2011-2015".

To były dziesiątki konferencji prasowych, one się nie przebijały do mediów, media nie były zainteresowane tym protestem – ocenił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl