Nowe technologie zmieniają rynek telekomunikacyjny

/ PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

Z najnowszego branżowego raportu „Ovum Decision Matrix” dotyczącego wyboru rozwiązań do analityki konsumenta dla firmy Telco w latach 2017-2018, dowiadujemy się, jak zmieniają się trendy na rynku dostawców usług mobilnych i technologii oraz jej wpływu na rynek i realizację strategii telekomunikacyjnej. Na podstawie przeprowadzonych badań i ocen, dostawcy zostali sklasyfikowani jako liderzy lub pretendenci rynkowi.

Jak się dowiedzieliśmy, wiodąca na świecie firma analityczno-konsultingowa Ovum, w swoim najnowszym raporcie, jako jednego z liderów rynku pod kątem rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych sklasyfikowała m.in. Firmę Huawei.
 
Ovum wskazał, że technologia tej właśnie firmy ma zalety w platformach chmurowych do analizy dużych zbiorów danych i zarządzania nimi. Ponadto, zdaniem analityków dobrze rozumie ona potrzeby biznesowe operatorów telekomunikacyjnych. Nie pozostaje to bez znaczenia w rozwoju innowacyjnych usług cyfrowych ze względu na możliwość dokładnej analizy zachowań różnych grup konsumentów.  
 
W obecnej sytuacji na rynku usług telekomunikacyjnych, operatorzy, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku, muszą poprawiać dotychczasowe doświadczenia obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych. Wpływa to więc na zwiększające się u nich potrzeby w zakresie kompleksowej analizy konsumentów opartej na dużych zbiorach danych.
 
Rozwiązaniem, które doceniono w raporcie jest opracowana przez Huawei platforma FusionInsight-Universe Analytics. W oparciu o nią operatorzy mogą szybko generować informacje o klientach pochodzące z różnych źródeł danych – takich jak BSS, OSS i MIS – i wykorzystywać je m.in. do obsługi operacji cyfrowych w przedsiębiorstwie lub wprowadzania innowacji w zakresie usług danych oraz wielu innych zadań, aby sprostać wyzwaniom rynku.

Poniżej szczegółowa klasyfikacja z podziałem na liderów oraz pretendentów rynkowych.  
Amdocs (Ovum recommendation: Market challenger)
Ericsson (Ovum recommendation: Market challenger)
HPE (Ovum recommendation: Market challenger)
Huawei (Ovum recommendation: Market leader)
IBM (Ovum recommendation: Market leader)
Netcracker (Ovum recommendation: Market leader)
Nokia (Ovum recommendation: Market challenger)
Pegasystems (Ovum recommendation: Market challenger)
SAS (Ovum recommendation: Market leader)

 

Źródło: ovum.informa.com, multipr.pl, huawei.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Franciszek to pierwszy papież, który tam dotarł

/ fot. giampieropilia/ pixabay.com

Ojciec Święty, który przebywa w Peru, jako pierwszy papież odwiedził Amazonię. Spotkał się z tamtejszą ludnością w mieście Puerto Maldonado. – Jesteście żywą pamięcią o misji, którą Bóg powierzył nam wszystkim: troszczyć się o wspólny dom – mówił.

Musimy przełamać stary model, w którym Amazonia jest uważana za niewyczerpany magazyn państw, a nie bierze się pod uwagę jej mieszkańców 
– wskazywał papież.

W czasie spotkania wysłuchał relacji o niesprawiedliwości i dyskryminacji, których doświadczają, o wyzysku i „wielu cudzoziemcach”, którzy przybywają, by pozbawić ich ziemi.

Przemówienie do reprezentantów ponad 20 ludów Amazonii papież rozpoczął od słów świętego Franciszka z Asyżu: „Pochwalony bądź Panie mój”, do których nawiązuje tytuł jego ekologiczno-społecznej encykliki „Laudato si’”.

Franciszek wyznał: „Bardzo pragnąłem tego spotkania. Dziękuję za waszą obecność i za to, że mi pomagacie widzieć z bliższej odległości w waszych twarzach odbicie tej ziemi”.

Jest to oblicze pluralistyczne, nieskończonej różnorodności i ogromnego bogactwa biologicznego, kulturowego, duchowego. My, którzy nie zamieszkujemy tych ziem, potrzebujemy waszej mądrości i wiedzy, aby móc zasmakować – nie niszcząc – skarbu, który zawiera ten region 
– powiedział papież.

Dodał następnie: „Pochwalony bądź Panie za to wspaniałe dzieło ludów amazońskich i za całą różnorodność biologiczną, którą zawierają te ziemie!”.

Mówił o „głębokich ranach” Amazonii i jej ludów. 

Chciałem przybyć, aby zjednoczyć się z waszymi wyzwaniami oraz wraz z wami potwierdzić raz jeszcze stanowczą opcję na rzecz obrony życia, na rzecz obrony ziemi i na rzecz obrony kultur 
– mówił.

Prawdopodobnie pierwotne ludy Amazonii nigdy nie były tak zagrożone na swoich terytoriach, jak ma to miejsce obecnie 
– dodawał Franciszek.

Zwrócił uwagę na nową falę przemysłu wydobywczego i silną presję dużych przedsiębiorstw, które – jak mówił – „kierują swoją zachłanność ku ropie naftowej, gazowi, złotu, monokulturom rolno-przemysłowym”.

Z drugiej strony, zagrożenie dla waszych terytoriów pochodzi także z wypaczenia polityki, która promuje ochronę natury, nie biorąc pod uwagę człowieka, a mianowicie was, amazońskich braci, którzy tu mieszkacie 
– zauważył.

Papież apelował o wysiłki na rzecz dialogu z ludami rdzennymi, ratowania ich kultury, języka, tradycji, prawa i duchowości. Wyraził przekonanie, że uznanie i dialog „będą najlepszym sposobem na przekształcenie dawnych relacji, naznaczonych wykluczeniem i dyskryminacją”.

Jeżeli przez niektórych jesteście uważani za przeszkodę lub zawadę, w rzeczywistości poprzez wasze życie jesteście krzykiem skierowanym ku takiemu stylowi życia, który nie jest w stanie zmierzyć własnych kosztów 
– mówił mieszkańcom Amazonii.

Franciszek podkreślił, że „obrona ziemi nie ma innego celu, niż obrona życia. Znamy cierpienie, doznawane przez niektórych z was z powodu emisji węglowodorów, które poważnie zagrażają życiu waszych rodzin i zanieczyszczają środowisko naturalne”.

Apelował o troskę o ludy pierwotne, żyjące w dobrowolnej izolacji, przypominając, że to one są najbardziej podatne na zagrożenia.

Wskazywał że „Amazonia, oprócz tego, że jest zasobem bioróżnorodności, jest także zasobem kulturowym, który musi zostać zachowany w obliczu nowych kolonializmów”.

Mówił o potrzebie szczególnej ostrożności, aby „nie dać się zniewolić kolonializmom ideologicznym, udającym postęp, które stopniowo wchodzą i niszczą tożsamości kulturowe oraz ustanawiają mentalność jednolitą, dominującą, lecz słabą”.

Franciszek zauważył, że wielu misjonarzy i misjonarek zaangażowało się w pracę na rzecz ludów amazońskich i obrony ich kultury. 

Czynili to zainspirowani Ewangelią 
– dodał.

Zapewnił, że dla Kościoła ważne są problemy ludności tej części świata i dlatego, jak wyjaśnił, zwołał na przyszły rok Synod dla Amazonii.

Reprezentantom rdzennej ludności papież wręczył swą encyklikę „Laudato si” w ich lokalnych językach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl