Nowe technologie zmieniają rynek telekomunikacyjny

/ PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z najnowszego branżowego raportu „Ovum Decision Matrix” dotyczącego wyboru rozwiązań do analityki konsumenta dla firmy Telco w latach 2017-2018, dowiadujemy się, jak zmieniają się trendy na rynku dostawców usług mobilnych i technologii oraz jej wpływu na rynek i realizację strategii telekomunikacyjnej. Na podstawie przeprowadzonych badań i ocen, dostawcy zostali sklasyfikowani jako liderzy lub pretendenci rynkowi.

Jak się dowiedzieliśmy, wiodąca na świecie firma analityczno-konsultingowa Ovum, w swoim najnowszym raporcie, jako jednego z liderów rynku pod kątem rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych sklasyfikowała m.in. Firmę Huawei.
 
Ovum wskazał, że technologia tej właśnie firmy ma zalety w platformach chmurowych do analizy dużych zbiorów danych i zarządzania nimi. Ponadto, zdaniem analityków dobrze rozumie ona potrzeby biznesowe operatorów telekomunikacyjnych. Nie pozostaje to bez znaczenia w rozwoju innowacyjnych usług cyfrowych ze względu na możliwość dokładnej analizy zachowań różnych grup konsumentów.  
 
W obecnej sytuacji na rynku usług telekomunikacyjnych, operatorzy, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku, muszą poprawiać dotychczasowe doświadczenia obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych. Wpływa to więc na zwiększające się u nich potrzeby w zakresie kompleksowej analizy konsumentów opartej na dużych zbiorach danych.
 
Rozwiązaniem, które doceniono w raporcie jest opracowana przez Huawei platforma FusionInsight-Universe Analytics. W oparciu o nią operatorzy mogą szybko generować informacje o klientach pochodzące z różnych źródeł danych – takich jak BSS, OSS i MIS – i wykorzystywać je m.in. do obsługi operacji cyfrowych w przedsiębiorstwie lub wprowadzania innowacji w zakresie usług danych oraz wielu innych zadań, aby sprostać wyzwaniom rynku.

Poniżej szczegółowa klasyfikacja z podziałem na liderów oraz pretendentów rynkowych.  
Amdocs (Ovum recommendation: Market challenger)
Ericsson (Ovum recommendation: Market challenger)
HPE (Ovum recommendation: Market challenger)
Huawei (Ovum recommendation: Market leader)
IBM (Ovum recommendation: Market leader)
Netcracker (Ovum recommendation: Market leader)
Nokia (Ovum recommendation: Market challenger)
Pegasystems (Ovum recommendation: Market challenger)
SAS (Ovum recommendation: Market leader)

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ovum.informa.com, multipr.pl, huawei.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera! 29-latka szpiegowała w USA na rzecz Rosji. Dowody prowadzą prosto na Kreml!

/ Msporch; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Mieszkająca w Waszyngtonie Rosjanka została aresztowana pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji poprzez nawiązywanie kontaktów z obywatelami USA i infiltrowanie ugrupowań politycznych.

Informację potwierdza oficjalnie ministerstwo sprawiedliwości USA.

Z treści oświadczenia amerykańskiego resortu sprawiedliwości wynika, że 29-letnia Maria Butina działała pod kierownictwem rosyjskiego funkcjonariusza rządowego wysokiej rangi.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt kierujący działaniami szpiega funkcjonariusz wcześniej sam został objęty sankcjami zarządzonymi przez ministerstwo finansów USA.

Według oświadczenia, Butina została zatrzymana w niedzielę i do czasu zaplanowanego na środę przesłuchania pozostanie w areszcie tymczasowym.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl