Nowe technologie zmieniają rynek telekomunikacyjny

/ PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z najnowszego branżowego raportu „Ovum Decision Matrix” dotyczącego wyboru rozwiązań do analityki konsumenta dla firmy Telco w latach 2017-2018, dowiadujemy się, jak zmieniają się trendy na rynku dostawców usług mobilnych i technologii oraz jej wpływu na rynek i realizację strategii telekomunikacyjnej. Na podstawie przeprowadzonych badań i ocen, dostawcy zostali sklasyfikowani jako liderzy lub pretendenci rynkowi.

Jak się dowiedzieliśmy, wiodąca na świecie firma analityczno-konsultingowa Ovum, w swoim najnowszym raporcie, jako jednego z liderów rynku pod kątem rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych sklasyfikowała m.in. Firmę Huawei.
 
Ovum wskazał, że technologia tej właśnie firmy ma zalety w platformach chmurowych do analizy dużych zbiorów danych i zarządzania nimi. Ponadto, zdaniem analityków dobrze rozumie ona potrzeby biznesowe operatorów telekomunikacyjnych. Nie pozostaje to bez znaczenia w rozwoju innowacyjnych usług cyfrowych ze względu na możliwość dokładnej analizy zachowań różnych grup konsumentów.  
 
W obecnej sytuacji na rynku usług telekomunikacyjnych, operatorzy, aby uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku, muszą poprawiać dotychczasowe doświadczenia obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych. Wpływa to więc na zwiększające się u nich potrzeby w zakresie kompleksowej analizy konsumentów opartej na dużych zbiorach danych.
 
Rozwiązaniem, które doceniono w raporcie jest opracowana przez Huawei platforma FusionInsight-Universe Analytics. W oparciu o nią operatorzy mogą szybko generować informacje o klientach pochodzące z różnych źródeł danych – takich jak BSS, OSS i MIS – i wykorzystywać je m.in. do obsługi operacji cyfrowych w przedsiębiorstwie lub wprowadzania innowacji w zakresie usług danych oraz wielu innych zadań, aby sprostać wyzwaniom rynku.

Poniżej szczegółowa klasyfikacja z podziałem na liderów oraz pretendentów rynkowych.  
Amdocs (Ovum recommendation: Market challenger)
Ericsson (Ovum recommendation: Market challenger)
HPE (Ovum recommendation: Market challenger)
Huawei (Ovum recommendation: Market leader)
IBM (Ovum recommendation: Market leader)
Netcracker (Ovum recommendation: Market leader)
Nokia (Ovum recommendation: Market challenger)
Pegasystems (Ovum recommendation: Market challenger)
SAS (Ovum recommendation: Market leader)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ovum.informa.com, multipr.pl, huawei.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kraków: ławeczka Walerego Pisarka

/ Mach240390; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Prof. Walery Pisarek, zmarły w 2017 wybitny językoznawca, honorowy prezes i przewodniczący Rady Języka Polskiego, będzie miał w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie swoją literacką ławkę. W piątek otrzyma je także 11 innych osób.

W ten sposób Kraków honoruje wybitnych twórców i akcentuje swoje literackie dziedzictwo. To także element promocji czytelnictwa poprzez łączenie literatury z nowymi technologiami.

Wszystkie ławki są opatrzone tabliczkami, na których obok imienia i nazwiska bohatera znajduje się również specjalny kod QR. Po jego zeskanowaniu urządzeniem mobilnym wyposażonym w odpowiednią aplikację trafiamy na stronę internetową, gdzie można zapoznać się z biografią danej postaci oraz fragmentem książki w wersji tekstowej i audio.

Dodatkowo na stronie jest interaktywna mapa, dzięki której można zlokalizować wszystkie literackie ławki – a także najważniejsze literackie adresy Krakowa.

W ramach projektu Kody Miasta literackie ławeczki zyska dwunastu twórców m.in.: autor kultowej serii powieści o Baltazarze Gąbce, redaktor i publicysta Stanisław Pagaczewski, związana z Piwnicą pod Baranami pieśniarka Anna Szałapak, dramaturg, reżyser teatralny i telewizyjny Maciej Wojtyszko oraz publicysta Stefan Wilkanowicz.

Wśród twórców związanych z Krakowem, którzy otrzymają imienne ławeczki będą także poeci: Ewa Sonnenberg, Joanna Lech, Joanna Oparek, Jerzy Kronhold, prozaicy: bośniacki pisarz Miljenko Jergović i Aleksandra Zielińska oraz żyjący w XV wieku niemiecki humanista rozsławiający gród Kraka w utworach poetyckich Konrad Celtis.

Projekt Kody Miasta jest realizowany od czterech lat. W tej chwili jest 168 ławeczek, a od piątku będzie ich 180 - oplatają Planty, są w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie, a tabliczki z kodami QR są umieszczone na kamienicach Kazimierza. W ten sposób honorowane są osoby o istotnym dorobku literackim bądź artystycznym i promowany jest tytuł Miasta Literatury UNESCO, który Kraków otrzymał jesienią 2013 r. Dzięki archiwalnym nagraniom można usłyszeć głosy m.in. Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Adama Zagajewskiego, Ryszarda Krynickiego, Ewy Lipskiej, Julii Hartwig czy Ziemowita Szczerka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl