Dowódcy plutonów i drużyn przeszkoleni

/ mat. CPdMZ / http://cpdmz.wp.mil.pl/pl/2_1054.html

  

Niedługo swoją działalność szkoleniową rozpocznie pierwszy w tym roku turnus kompanii szkolnej Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Na potrzeby szkolenia żołnierzy służby przygotowawczej należało przygotować ich dowódców plutonów i drużyn. W tym celu w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w dniach 3-5 stycznia br. odbył się kurs instruktorsko-metodyczny.

Zasadniczym celem szkoleniowym kursu było przygotowanie dowódców plutonów i dowódców drużyn jako instruktorów do organizowania i prowadzenia zajęć programowych dla żołnierzy kompanii szkolnej. Żołnierze w trakcie trwania kursu musieli zmierzyć się z wieloma zagadnieniami — od zasad wykonywania dokumentacji szkoleniowej, po szkolenie ogniowe. Nie mniej istotnym elementem było zapoznanie dowódców z bazą szkoleniową CPdMZ - podaje kieleckie Centrum. 

Dowódcy plutonów i drużyn to głównie żołnierze spoza naszej jednostki, muszą dokładnie wiedzieć czym dysponują, aby mogli planować prawidłowo przyszłe szkolenie

– powiedział odpowiedzialny za realizację kursu mjr Krzysztof Nowicki, cytowany przez oficjalny portal CPdMZ. 

Organizacja kursów instruktorsko-metodycznych przekłada się na poziom wiedzy merytorycznej oraz umiejętności praktyczne dowódców plutonów i dowódców drużyn. Przygotowując skrupulatnie i metodycznie żołnierzy do roli instruktorów na zajęciach programowych, mamy pewność, że wyszkolą oni swoich podwładnych na najwyższym poziomie 

— dodał. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CPdMZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump zebrał miliony na nową kampanię

/ Gage Skidmore; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Następne wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie 2020 roku - za 27 miesięcy, jednak Donald Trump zebrał już na swoją przyszłą kampanię wyborczą ponad 88 mln. Potwierdzają to dane z dokumentów złożonych w Federalnym Komitecie Wyborczym.

Dwie grupy prowadzące w ramach Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej zbiórkę funduszy na kampanię wyborczą Trumpa tylko od kwietnia do czerwca zgromadziły na ten cel 17,7 mln USD.

W sumie, licząc te środki oraz pieniądze zebrane przez komitet wyborczy, Trump ma w banku na potrzeby swojej kampanii przed wyborami prezydenckimi ponad 88 mln dolarów.

Trump wielokrotnie zapowiadał, że zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach roku 2020.

45. prezydent Stanów Zjednoczonych w wywiadzie dla brytyjskiego „Daily Mail” potwierdził swoje plany dotyczące drugiej kadencji.

- Wydaje mi się, że wszyscy tego chcą - odparł Trump, zapytany przez znanego brytyjskiego komentatora Piersa Morgana, czy zamierza wziąć udział w wyborach 2020.

Trump dodał, że jego zdaniem Demokraci nie mają żadnego kandydata, który byłby w stanie go pokonać.

Do tej pory żaden przedstawiciel Partii Demokratycznej nie ogłosił jednoznacznie, że zamierza kandydować w następnych w wyborach prezydenckich.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl