Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Kaliszu

/ Piotr Zdrowicki; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

Orszak Trzech Króli to symbol, który świadczy o powołaniu człowieka do ciągłej wędrówki i pielgrzymowania - powiedział w święto Objawienia Pańskiego biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. Dzisiaj ulicami Kalisza przeszedł pierwszy w tym mieście orszak Trzech Króli.

Najpierw w kościele Świętej Rodziny na Rogatce odbyła się msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna. Wierni modlili się w intencji miasta, domów i rodziny.

O orszaku Trzech Króli bp Łukasz Buzun pomocniczy powiedział, że to jest symbol, który świadczy o powołaniu człowieka do ciągłej wędrówki i pielgrzymowania „ponieważ tak do końca nic nie możemy przy sobie zatrzymać na zawsze a wszystko na tym świecie jest niepewne, począwszy od naszego zdrowia i ciała”.

Duchowny podkreślił, że w życiu człowieka wszystko jest przygodne, a sensem istnienia jest umiejętność rozpoznania Chrystusa i dzięki temu nabycie umiejętności dochodzenia do celu.

„Człowiek przez kłamstwo, złość i nienawiść może odciągnąć od tego, który jest miłością. Jak mówi Słowo Boże przeklęty ten, kto zaufał człowiekowi a błogosławiony ten, kto ufa Bogu, a więc człowiek powinien lgnąć do Boga” – podkreślił biskup.

Bp. Buzun powiedział też, że są ludzie, którzy uważają się za mądrych, bo posiadają dużo wiedzy, ale – jak podkreślił duchowny - niekoniecznie są dobrzy i sprawiedliwi.

„Często przez posiadaną wiedzę stają się jeszcze bardziej zmanierowani, a sprytem potrafią innych nakłaniać do złego. My potrzebujemy wiedzy, która nas prowadzi dobrą drogą i zbliża do Boga” – zauważył bp. Buzun.

Duchowny powiedział, że człowiek, który spotyka się z Bogiem, jest szczęśliwy pomimo problemów, które go spotykają, ponieważ ma na czym się oprzeć i „jest jak skała, na której buduje swój dom”.

Po mszy św. uformował się kilkusetosobowy orszak na czele z Trzema Królami, w których role wcieli się: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Stanisław Piotrowski oraz przedsiębiorca Wiktor Tyc.

Za nimi podążały dzieci przebrane za anioły, pasterzy i służbę dworską oraz kaliszanie z koronami na głowach, które dostali od organizatorów.

Na placu św. Józefa przed Narodową Bazyliką Świętego Józefa, dokąd dotarł orszak, ustawiono estradę, na której dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu oraz Schola Lenartowicka & zespół Sound of Heaven wykonali program jasełkowy. Przedstawienie połączone było ze wspólnym kolędowaniem wszystkich kaliszan.

Orszak Trzech Króli został zorganizowany przez franciszkanów i jezuitów pod patronatem biskupa Edwarda Janiaka oraz prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl