Piękny gest premiera Orbana! Oto, co zamieścił na Facebooku po wizycie Mateusza Morawieckiego

/ flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna

- Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy - te słowa, stanowiące pierwsze wersy polskiego hymnu, w języku węgierskim i angielskim zamieścił dziś na Facebooku Viktor Orban, premier Węgier, który wczoraj gościł w swoim kraju premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Była to pierwsza zagraniczna wizyta nowego szefa rządu polskiego.

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"

- te słowa polskiego hymnu w języku węgierskim i angielskim zawarł Viktor Orban w zamieszczonym na Facebooku poście z filmem podsumowującym wczorajszą wizytę na Węgrzech premiera Mateusza Morawieckiego.

Była to pierwsza zagraniczna wizyta Morawieckiego po zaprzysiężeniu go w grudniu na szefa polskiego rządu. Jej głównym punktem była rozmowa prezesa Rady Ministrów z premierem Węgier, Viktorem Orbanem. Politycy poruszali przede wszystkim kwestie wzajemnej współpracy oraz planów stojących przed naszymi państwami. Istotnym wątkiem rozmowy był także kryzys migracyjny i związane z nim działania Unii Europejskiej.

- Wierzę, że tak podobnie myślące narody - jak polski i węgierski - mogą wspólnie, bardzo pozytywnie wpłynąć na losy Europy

- powiedział wczoraj po spotkaniu z Orbanem Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Morawiecki: Państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują

W wieczornej rozmowie w TVP Info z szefem węgierskiego rządu, Viktor Orban zapewnił, że Węgry poprą Polskę w jej sporze z Komisją Europejską.

- Węgry stoją za Polską. Obecna procedura KE wobec Polski nie ma faktycznych podstaw i samo postępowanie nie jest prawidłowe

- powiedział premier Węgier.

Źródło: Facebook, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Zero propozycji, zero pomysłów”. Poseł Schreiber ocenił przemówienie Schetyny

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

– Na całej Radzie Krajowej PO padło jedno, prawdziwe zdanie, a dotyczyło ono tego, że my odrzucamy dorobek III RP, a zwłaszcza w jej wymiarze stworzenia Rzeczypospolitej Kastowej – powiedział Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Schreiber, odnosząc się do dzisiejszego przemówienia Grzegorza Schetyny.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas przemówienia na posiedzeniu Rady Krajowej PO, skrytykował m.in. kierunek polityki zagranicznej prowadzonej przez rząd PiS.

Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski i osłabiło pozycję państwa. Straciliśmy pozycję lidera całego regionu Europy Środkowej, przestaliśmy być nieformalnym reprezentantem naszego regionu w Trójkącie Weimarskim

– mówił lider PO.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Platforma nie odrobiła pracy domowej po klęsce". Rzecznik PiS nie zostawia na PO suchej nitki!

Poseł PiS Łukasz Schreiber, odnosząc się do przemówienia Grzegorza Schetyny, ocenił, że "to jest mniej więcej to samo, co słyszeliśmy w przeciągu ostatnich 2,5 lat".

Zero propozycji, zero pomysłów, tylko odmienianie przez wszystkie przypadki "Prawo i Sprawiedliwość" oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego

dodał.

Polityk PiS stwierdził, że "na całej Radzie Krajowej PO padło jedno, prawdziwe zdanie, a dotyczyło ono tego, że my - czyli PiS - odrzucamy dorobek III RP, a zwłaszcza w jej wymiarze stworzenia Rzeczypospolitej Kastowej".

Więc to im się udało – dodał poseł PiS.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl