Piękny gest premiera Orbana! Oto, co zamieścił na Facebooku po wizycie Mateusza Morawieckiego

/ flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna

  

- Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy - te słowa, stanowiące pierwsze wersy polskiego hymnu, w języku węgierskim i angielskim zamieścił dziś na Facebooku Viktor Orban, premier Węgier, który wczoraj gościł w swoim kraju premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Była to pierwsza zagraniczna wizyta nowego szefa rządu polskiego.

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"

- te słowa polskiego hymnu w języku węgierskim i angielskim zawarł Viktor Orban w zamieszczonym na Facebooku poście z filmem podsumowującym wczorajszą wizytę na Węgrzech premiera Mateusza Morawieckiego.

Była to pierwsza zagraniczna wizyta Morawieckiego po zaprzysiężeniu go w grudniu na szefa polskiego rządu. Jej głównym punktem była rozmowa prezesa Rady Ministrów z premierem Węgier, Viktorem Orbanem. Politycy poruszali przede wszystkim kwestie wzajemnej współpracy oraz planów stojących przed naszymi państwami. Istotnym wątkiem rozmowy był także kryzys migracyjny i związane z nim działania Unii Europejskiej.

- Wierzę, że tak podobnie myślące narody - jak polski i węgierski - mogą wspólnie, bardzo pozytywnie wpłynąć na losy Europy

- powiedział wczoraj po spotkaniu z Orbanem Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Morawiecki: Państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują

W wieczornej rozmowie w TVP Info z szefem węgierskiego rządu, Viktor Orban zapewnił, że Węgry poprą Polskę w jej sporze z Komisją Europejską.

- Węgry stoją za Polską. Obecna procedura KE wobec Polski nie ma faktycznych podstaw i samo postępowanie nie jest prawidłowe

- powiedział premier Węgier.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koniec protestu? To dobra decyzja

/ By Grzeszczykm [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

  

Jeżeli zawieszenie protestu osób niepełnosprawnych stanie się faktem, będzie to dobra decyzja; dziękuję za nią i zapraszam do dalszej pracy nad rozwiązaniami dla środowiska osób niepełnosprawnych - powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych poinformowali, że zawieszają swój protest. "Po 40 dniach zawieszamy protest w Sejmie; decyzja została podjęta jednomyślnie" - powiedziała Iwona Hartwich.

Do decyzji protestujących Kopcińska odniosła się w TVP Info. Jak mówiła, jeżeli zawieszenie protestu osób niepełnosprawnych "stanie się faktem, będzie to dobra decyzja".

Ja za nią dziękuję i zapraszam razem z moimi kolegami do dalszej pracy nad rozwiązaniami dla środowiska osób niepełnoprawnych, bo to o czym mówiliśmy, ta mapa drogowa budowy systemu wsparcia osób niepełnoprawnych i ich rodzin, przedstawiona przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego, jest tak naprawdę jednym z elementów zmiany systemu, której musimy dokonać, żeby Polska była jedna dla wszystkich; żeby zgodnie z zapisami konstytucji osoby niepełnosprawne w pewnych szczególnych sytuacjach miały szczególną opiekę państwa, a na co dzień czuły się równe, żeby nie dochodziło do wykluczenia 

- podkreśliła rzeczniczka rządu.

Dodała, że jeżeli osoby protestujące opuszczą budynek Sejmu, podejmą "słuszną decyzję", która - jak mówiła - "nie kończy dialogu, który chcemy prowadzić ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i wtedy, kiedy państwo będą chcieli z nami dalej rozmawiać, my jesteśmy gotowi, bo ten dialog, ta rozmowa cały czas trwa".

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl