Gotowi na misję do Kuwejtu

/ mat. 32. BLot. / http://32blot.wp.mil.pl/pl/167_878.html

  

Dziś w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie.

Podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski żegnając wojskowych podziękował im za wysiłek, włożony w przygotowanie kolejnej zmiany PKW.

Misja (w Kuwejcie - przyp.red.) ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa RP, ponieważ stanowi wypełnienie postanowień szczytu NATO

— podkreślił Grabski. 

Dowódcą IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego jest ppłk pil. Przemysław Struj, który podkreślił w swoim wystąpieniu, iż ma nadzieję, że "ta kolejna misja, podobnie jak poprzednia, zakończy się sukcesem dzięki profesjonalnie przygotowanej kadrze".

Podczas uroczystości podsekretarz stanu Bartłomiej Grabski wręczył dowódcy PKW flagę Polski. Podpisano także protokół przekazania podległości żołnierzy kontyngentu Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie jest użyty na mocy postanowienia, podpisanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę z dn. 17 czerwca 2016 r. o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (IS).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 32. BLot., CO MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie widać końca śmieciowego problemu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CopleyNathan/CC0

  

- Warszawa jest jednym z niewielu miast, które jeszcze nie wdrożyło systemu selektywnej zbiórki odpadów - alarmował dziś w TVP Info minister środowiska Henryk Kowalczyk.

"Powinniśmy dążyć do tego, żeby jak najmniej śmieci wywozić na wysypiska. Docelowo nie więcej niż 10 proc."

- powiedział Kowalczyk w TVP Info. Jak dodał, powinny to być tylko te odpady, których nie da się poddać recyklingowi.

Dopytywany, czy nie doprowadzi to do wzrostu opłat za odbiór śmieci, Kowalczyk odparł, że "dobra zbiórka selektywna" może doprowadzić do obniżenia kosztów ich utylizacji.

"Selektywnie zebrane odpady stają się surowcem wtórnym i one są odbierane za darmo, a za niektóre wręcz recyklerzy, czyli ci, co poddają recyklingowi, będą płacić, tak jak za złom czy makulaturę"

- mówił Kowalczyk.

Dodał, że Warszawa jest "jednym z niewielu miast, które jeszcze nie wdrożyło systemu selektywnej zbiórki odpadów".

"Warszawa w tym momencie jest chyba w tym momencie +czerwoną latarnią+ jeśli chodzi o porównanie do innych stolic europejskich, a nawet do innych miast wojewódzkich (...) Są samorządy znakomicie wypełniające reguły (zbiórki selektywnej), a Warszawa sobie nie radzi w tym wypadku"

- ocenił minister

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl