Liczne ataki na polityków PiS i ich biura. "Jesteśmy o krok od tragedii" - ostrzega poseł Schreiber

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ataki na biura polityków Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zdarzają się coraz częściej, a media sprzyjające opozycji próbują bagatelizować problem. - Jesteśmy znowu o krok od tragedii, a niektórzy sprawiają wrażenie zadowolonych - mówił w rozmowie portalem niezalezna.pl poseł Łukasz Schreiber.

O ataku na biuro posła Łukasza Schreibera w Nakle nad Notecią informowaliśmy w poniedziałek. Nieznani sprawcy zniszczyli drzwi wejściowe do siedziby PiS i napisali na nich: "Macie krew na rękach! Piotr Szczęsny zginął przez was."

O tym akcie wandalizmu poinformowała również bydgoska "Gazeta Wyborcza", która nie powstrzymała się od skandalicznego komentarza.

"Kto sieje wiatr..."

- podpisano artykuł opublikowany na Facebooku.

Do tego odniósł się poseł Łukasz Schreiber.

- Ze smutkiem choć niestety bez zdziwienia przyjmuję postawę "Gazety Wyborczej", która wini mnie za to, że zaatakowano biuro PiS. Podobnie część polityków totalnej opozycji szuka usprawiedliwienia dla aktów wandalizmu, bo dotyczą politycznych przeciwników. Apeluję o opamiętanie

- napisał na Twitterze polityk.

W rozmowie z naszym portalem Łukasz Schreiber jasno ocenił podobne działania.

- Tak jak napisałem: ze smutkiem, ale bez specjalnego zdziwienia przyjmuję tego rodzaju zachowanie. Niestety przyzwyczailiśmy się do stosowania tego rodzaju metod.  Jest to oczywiście szczucie, to jest próba usprawiedliwiania tego co się dzieje, co usprawiedliwione nie powinno być przez nikogo

- powiedział poseł PiS.

- Faktem jest, że mamy serię ataków na nasze biura. Nawet jeżeliby przyjąć logikę, że chodzi o partię rządzącą to przypominam, że w ciągu ośmiu lat rządów PO nasi sympatycy się podobnych rzeczy nie dopuszczali

- zaznaczył polityk.

O komentarzu bydgoskiej Gazety Wyborczej Schreiber powiedział:

- Tu mamy do czynienia z eskalacją języka nienawiści i z przyzwoleniem na to ze strony części opinii publicznej. To jest niestety fatalne w skutkach. 

Polityk odniósł się również do informacji o tym, że w samochodzie senatora PiS i jego rodziny celowo odkręcono śruby.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ktoś chciał zabić senatora PiS i jego rodzinę?! Celowo odkręcone śruby w samochodzie - jest śledztwo

- To jest już przejście od słów do czynów. Podobnie jak atak na biuro pani minister Beaty Kempy. Jesteśmy znowu o krok od jakiejś tragedii, a niektórzy sprawiają wrażenie zadowolonych

- powiedział wprost Łukasz Schreiber.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Instruktor nauki jazdy z zarzutami molestowania

/ pixabay.com/tookapic/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Zarzuty dotyczące molestowanie seksualnego trzech kobiet – kursantek w szkole nauki jazdy – usłyszał dziś w kieleckiej prokuraturze instruktor nauki jazdy. Prokuratura Rejonowa Kielce –Zachód wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt wobec Jerzego Cz.

Jak poinformowano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Kielcach, z zebranego w śledztwie materiału dowodowego – m.in. z dokumentacji i zeznań świadków – wynika, że Jerzy Cz., jako instruktor w szkole nauki jazdy, dopuścił się kilku przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności oraz nietykalności cielesnej, na szkodę trzech młodych kobiet.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek. W prokuraturze usłyszał zarzuty związane z "doprowadzeniem dwóch pokrzywdzonych podstępem do poddania się innym czynnościom seksualnym i naruszenia nietykalności kolejnej pokrzywdzonej".

Do zdarzeń miało dojść w 2018 r. w Kielcach.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra postępowania nie można ujawnić

– podano w komunikacie.

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl