Liczne ataki na polityków PiS i ich biura. "Jesteśmy o krok od tragedii" - ostrzega poseł Schreiber

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ataki na biura polityków Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zdarzają się coraz częściej, a media sprzyjające opozycji próbują bagatelizować problem. - Jesteśmy znowu o krok od tragedii, a niektórzy sprawiają wrażenie zadowolonych - mówił w rozmowie portalem niezalezna.pl poseł Łukasz Schreiber.

O ataku na biuro posła Łukasza Schreibera w Nakle nad Notecią informowaliśmy w poniedziałek. Nieznani sprawcy zniszczyli drzwi wejściowe do siedziby PiS i napisali na nich: "Macie krew na rękach! Piotr Szczęsny zginął przez was."

O tym akcie wandalizmu poinformowała również bydgoska "Gazeta Wyborcza", która nie powstrzymała się od skandalicznego komentarza.

"Kto sieje wiatr..."

- podpisano artykuł opublikowany na Facebooku.

Do tego odniósł się poseł Łukasz Schreiber.

- Ze smutkiem choć niestety bez zdziwienia przyjmuję postawę "Gazety Wyborczej", która wini mnie za to, że zaatakowano biuro PiS. Podobnie część polityków totalnej opozycji szuka usprawiedliwienia dla aktów wandalizmu, bo dotyczą politycznych przeciwników. Apeluję o opamiętanie

- napisał na Twitterze polityk.

W rozmowie z naszym portalem Łukasz Schreiber jasno ocenił podobne działania.

- Tak jak napisałem: ze smutkiem, ale bez specjalnego zdziwienia przyjmuję tego rodzaju zachowanie. Niestety przyzwyczailiśmy się do stosowania tego rodzaju metod.  Jest to oczywiście szczucie, to jest próba usprawiedliwiania tego co się dzieje, co usprawiedliwione nie powinno być przez nikogo

- powiedział poseł PiS.

- Faktem jest, że mamy serię ataków na nasze biura. Nawet jeżeliby przyjąć logikę, że chodzi o partię rządzącą to przypominam, że w ciągu ośmiu lat rządów PO nasi sympatycy się podobnych rzeczy nie dopuszczali

- zaznaczył polityk.

O komentarzu bydgoskiej Gazety Wyborczej Schreiber powiedział:

- Tu mamy do czynienia z eskalacją języka nienawiści i z przyzwoleniem na to ze strony części opinii publicznej. To jest niestety fatalne w skutkach. 

Polityk odniósł się również do informacji o tym, że w samochodzie senatora PiS i jego rodziny celowo odkręcono śruby.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ktoś chciał zabić senatora PiS i jego rodzinę?! Celowo odkręcone śruby w samochodzie - jest śledztwo

- To jest już przejście od słów do czynów. Podobnie jak atak na biuro pani minister Beaty Kempy. Jesteśmy znowu o krok od jakiejś tragedii, a niektórzy sprawiają wrażenie zadowolonych

- powiedział wprost Łukasz Schreiber.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

/ prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet pięciu ustaw składających się na Konstytucję Biznesu - poinformowała jego kancelaria. Konstytucja przewiduje m.in. wprowadzenie ulgi na start dla początkujących przedsiębiorców, działalności nierejestrowej czy powołanie Rzecznika MŚP.

Najważniejszą ustawą z pakietu Konstytucji Biznesu jest Prawo przedsiębiorców. Ma ono wprowadzić zasady: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; domniemania uczciwości przedsiębiorcy i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na jego korzyść. Wprowadza też instytucję działalności nierejestrowej czy ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców.

Konstytucja Biznesu to pakiet pięciu ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Większość przepisów Konstytucji Biznesu wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl