Adam Szejnfeld sprowadzony do parteru. Polityk PO nie spodziewał się tak ciętej riposty

/ TVP Info/printscreen

Parlamentarzysta chciał złożyć noworoczne życzenia. Prowadząca program w TVP Info Magdalena Ogórek przypomniała mu kilka niewygodnych faktów.

Adam Szejnfeld życzył telewidzom w nowym roku "życzliwości, jaką przeżywamy na Boże Narodzenie". Magdalena Ogórek zapytała, czy chodzi także o sposób odnoszenia się działaczy PO do dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, na początku grudnia ubiegłego doku reporter TVP Info chciał porozmawiać z posłem Platformy Obywatelskiej na temat lipcowego spotkania z sędziami w siedzibie partii. Rafał Grupiński stracił panowanie nad sobą i próbował wyrwać mikrofon dziennikarzowi.

Czytaj więcej: Posłowi PO puściły nerwy. Dziennikarz zapytał go tylko o spotkanie opozycji z sędziami

Rozumiem, że nie będziecie już pisać donosów do Brukseli

- kontynuowała Magdalena Ogórek.

Przez dwa lata zrobiliście jako największa partia opozycyjna wszystko, żeby Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło prawie 50 procent poparcia. Jaki jest wasz plan w tym roku?

- pytała Szejnfelda.

Prowadząca audycję przypomniała też opowieści Donalda Tuska o Polsce jako "zielonej wyspie".

Czytaj też: Nie było zielonej wyspy za rządów Donalda Tuska

Ciekawe są też komentarze internautów.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, TVP Info,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

/ prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet pięciu ustaw składających się na Konstytucję Biznesu - poinformowała jego kancelaria. Konstytucja przewiduje m.in. wprowadzenie ulgi na start dla początkujących przedsiębiorców, działalności nierejestrowej czy powołanie Rzecznika MŚP.

Najważniejszą ustawą z pakietu Konstytucji Biznesu jest Prawo przedsiębiorców. Ma ono wprowadzić zasady: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; domniemania uczciwości przedsiębiorcy i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na jego korzyść. Wprowadza też instytucję działalności nierejestrowej czy ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców.

Konstytucja Biznesu to pakiet pięciu ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Większość przepisów Konstytucji Biznesu wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl