Adam Szejnfeld sprowadzony do parteru. Polityk PO nie spodziewał się tak ciętej riposty

/ TVP Info/printscreen

  

Parlamentarzysta chciał złożyć noworoczne życzenia. Prowadząca program w TVP Info Magdalena Ogórek przypomniała mu kilka niewygodnych faktów.

Adam Szejnfeld życzył telewidzom w nowym roku "życzliwości, jaką przeżywamy na Boże Narodzenie". Magdalena Ogórek zapytała, czy chodzi także o sposób odnoszenia się działaczy PO do dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, na początku grudnia ubiegłego doku reporter TVP Info chciał porozmawiać z posłem Platformy Obywatelskiej na temat lipcowego spotkania z sędziami w siedzibie partii. Rafał Grupiński stracił panowanie nad sobą i próbował wyrwać mikrofon dziennikarzowi.

Czytaj więcej: Posłowi PO puściły nerwy. Dziennikarz zapytał go tylko o spotkanie opozycji z sędziami

Rozumiem, że nie będziecie już pisać donosów do Brukseli

- kontynuowała Magdalena Ogórek.

Przez dwa lata zrobiliście jako największa partia opozycyjna wszystko, żeby Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło prawie 50 procent poparcia. Jaki jest wasz plan w tym roku?

- pytała Szejnfelda.

Prowadząca audycję przypomniała też opowieści Donalda Tuska o Polsce jako "zielonej wyspie".

Czytaj też: Nie było zielonej wyspy za rządów Donalda Tuska

Ciekawe są też komentarze internautów.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, TVP Info,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania UJAWNIA: Kulisy operacji wymierzonej w Antoniego Macierewicza i jego rodzinę

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W dzisiejszym wydaniu programu „Koniec systemu” Dorota Kania zajęła się tematem inwigilacji prowadzonej przez komunistyczną bezpiekę i publikacji zbieranych przez esbeków wrażliwych danych. „Musimy szukać odpowiedzi na pytanie, jakie intencje kryły się w użyciu tych informacji. Wszystko wskazuje na to, że nie służy to żadnej kwestii poznania PRLu” - mówił w rozmowie z Dorotą Kanią, profesor Jan Żaryn. Rozmowa dotyczyła informacji opublikowanych w książce „Antoni Macierewicz - biografia nieautoryzowana”.

Jak zauważają rozmówcy Doroty Kani, w książce znaleźć można wiele informacji, które są po prostu nieprawdziwe, ale także składa się ona w dużej mierze z notatek prywatnych, często intymnych rozmów pomiędzy małżonkami Antonim i Hanną Macierewicz.

- Książka jest pod wieloma względami skandaliczna. Widać, że autorzy mylą podstawowe pojęcia i na tej podstawie stawiają szereg bardzo poważnych oskarżeń wobec Antoniego Macierewicza – zwraca uwagę historyk IPN Piotr Gontarczyk.

To właśnie zapis prywatnych rozmów czy też listowych korespondencji budzi najwięcej zastrzeżeń wśród historyków, recenzentów i czytelników książki.

- Hania była bardzo zdenerwowana Zdawała sobie sprawę, że nic dobrego dla niej, ani dla męża z tego nie wyniknie. W książce jest rozdział poświęcony rodzinie czyli Hani i Oli, jej córce. Po tylu latach dziennikarze sięgają do metod, które stosowali esbecy. Bardzo jej współczujemy, że musi przeżywać to, co przeżywała w czasie stanu wojennego - mówi Anna Bielańska, przedstawicielka Stowarzyszenia Kobiet Internowanych i Represjonowanych, a prywatnie przyjaciółka Hanny Macierewicz.

  
Z kolei prof. Jan Żaryn przypomina skandaliczne wypowiedzi Adama Michnika w sprawie akt IPN i wykorzystywania zapisów z prywatnych notatek.

- Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie są intencje piszących. Jeżeli są zdrowe warsztatowo, tak jak np. Pani Joanny Siedleckiej, która bardzo głęboko wnika w akty IPN, to służy to wyjaśnieniu ówczesnej rzeczywistości [...] Była kiedyś taka publiczna dyskusja wywołana przez Adama Michnika,który stwierdził, że jakikolwiek historyk użyje podsłuchów esbeckich, to sam zmieni się w tego esbeka i wytoczy mu proces – podkreśla prof. Żaryn.


cytaty za telewizjarepublika.pl

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl