Kamil Stoch z wyjątkową nagrodą

Kamil Stoch / twitter.com/screen

  

Kamil Stoch zdobył nagrodę Skok Roku - za największą, łączną długość wszystkich prób w zawodach Pucharu Świata w 2017 roku. W 48 skokach uzyskał w sumie 7004,5 m. Najdalej wylądował w Vikersund – 238,5 m, a najbliżej w Pjongczangu – 100 m.

Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger - 6880,5 m, a trzecie Austriak Stefan Kraft – 6829,5 m.
Nagroda Skok Roku, której pomysłodawcą jest dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, została przyznana po raz 16.

W poprzednich latach zwyciężali: Austriacy Andreas Widhoelzl (2002), Thomas Morgenstern (2005, 2008, 2011) i Gregor Schlierenzauer (2009), Norwegowie Roar Ljoekolsoey (2003) i Bjoern Einar Romoeren (2006), Fin Janne Ahonen (2004), Adam Małysz (2007), Szwajcar Simon Ammann (2010), Niemiec Richard Freitag (2012) oraz Słoweniec Peter Prevc (2013, 2014, 2015, 2016)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyciągał gotówkę ze śmietnika. Fałszywy policjant zatrzymany

Gotówka / malopolska.policja.gov.pl

  

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 46-letniego gdańszczanina, podejrzanego o wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta CBŚP”.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu w rejonie Krowodrzy. Wpadł w ręce stróżów prawa „na gorącym” uczynku, bezpośrednio po tym, jak zabrał z kosza na śmieci wyłudzoną od seniora gotówkę w kwocie 21 tys. zł.

Oszust działał na terenie Krakowa od listopada 2018r. Podając się funkcjonariusza CBŚP, dzwonił do starszych osób, mówiąc o prowadzeniu przez organy ścigania tajnej akcji przeciwko hakerom, którzy włamują się na prywatne konta i defraudują z nich pieniądze.

Jednocześnie informował, że jedyną  możliwością ochrony przed utratą oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym jest przekazanie środków finansowych na przechowanie stróżom prawa. Gdy ofiary były skore do współpracy, oszust 46-latek ustalał z nimi miejsce, w którym pokrzywdzeni pozostawiali pieniądze. W taki sposób w ciągu dwóch miesięcy fałszywy policjant wzbogacił się o kwotę sięgającą 273 tys. zł. Najwięcej, bo aż 220 tys. zł., wyłudził od kobiety, która gotówkę w reklamówce wyrzuciła mu przez balkon swojego mieszkania.

Nad sprawą gdańszczanina intensywnie pracowali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Materiał dowodowy zebrany przez krakowskich śledczych pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie 5 zarzutów oszustw, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu (art. 286§1kk w zw. z art.65§1KK). Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl