Papież Franciszek pod polską choinką

/ Vahag851; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Papież Franciszek po zakończeniu niedzielnych nieszporów w bazylice watykańskiej za kończący się rok poszedł na plac Świętego Piotra, gdzie pod polską choinką i szopką z włoskiego regionu Kampania złożył noworoczne życzenia setkom zgromadzonych tam osób.

Franciszek podszedł do pozdrawiających go tłumów zebranych wokół choinki z okolic Gołdapi i neapolitańskiej szopki. Podawał ludziom ręce i po kolei składał im życzenia. Szczególnie ciepło pozdrawiał obecne tam dzieci, które głośno skandowały życzenia.

Papież dłuższą chwilę przyglądał się szopce, a następnie ponownie podszedł do wiwatujących wiernych z wielu krajów, rozmawiał z nimi i powtarzał słowa: "Dobrego Nowego Roku".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zieliński do oficerów: dbajcie o etos

/ MSWiA

  

Dołączając do grona oficerów, stajecie się częścią elity polskiej policji, ale też reprezentujecie państwo, dlatego tak ważny jest etos waszej służby – mówił do nowo promowanych podkomisarzy policji w Szczytnie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) odbyła się promocja na pierwszy stopień oficerski, czyli podkomisarza, 207 funkcjonariuszy policji.

Uczestniczący w uroczystości wiceszef MSWiA zwrócił uwagę, że ten awans to nie tylko ocena zdobytej przez policjantów wiedzy, ale również ich dotychczasowej służby. "Dołączając do grona oficerów, stajecie się częścią elity polskiej policji" – podkreślił.

Zieliński zaznaczył, że stopnie oficerskie oznaczają też większe wymagania i odpowiedzialność, bo – jak mówił – oficer policji zawsze musi być przykładem, wzorem dla innych funkcjonariuszy i społeczeństwa, ponieważ reprezentuje państwo.

"Mundur jest znakiem państwa, więc każdy z was na służbie i poza służbą będzie siłą rzeczy identyfikowany z państwem. Dlatego tak ważne są wymagania, etos polskiego policjanta. Jestem przekonany, że będziecie go wzmacniać swoją postawą, służbą i oddaniem ojczyźnie"

– powiedział.

Wiceminister – nawiązując do rocznicy stulecia odzyskania niepodległości – podkreślił, że w formacjach mundurowych równie ważny jak profesjonalizmem i standardy etyczne jest patriotyzm. "Miłość do ojczyzny to jest podstawa waszej służby, tego by być dobrym policjantem, jeśli oczywiście zdobywa się umiejętności i wykształcenie niezbędne w tej służbie" – mówił.

Zieliński podkreślał, że trzeba stwarzać warunki, żeby policja mogła dobrze spełniać swoje zadania. Przypomniał, że realizowany jest program modernizacji służb mundurowych, na który przeznaczono 9,2 mld zł. Zapowiedział, że kolejny program rozwoju służb mundurowych będzie realizowany po 2020 r.

Życzenia satysfakcji ze służby złożył nowo mianowanym podkomisarzom komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Podkreślił, że wraz z gwiazdkami oficerskimi przyjmują oni odpowiedzialność za podwładnych, którymi będą kierować.

"Zawsze powtarzam, że największą wartością polskiej policji są ludzie, którzy w niej służą i pracują. I bardzo proszę, żebyście o tych ludzi dbali"

– mówił.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się też uroczysta inauguracja roku akademickiego. To jedyna uczelnia w kraju specjalizująca się w kształceniu policjantów i funkcjonariuszy innych służb podległych ministrowi MSWiA bądź przez niego nadzorowanych.

W nowym roku akademickim na kierunki studiów: kryminologię, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne i informatykę przyjęto 906 nowych studentów zarówno funkcjonariuszy, jak i osoby cywilne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl