Kocham Adama Michnika

Moim idolem jest Adam Michnik, bo nauczyłem się od Michnika wielu rzeczy. Pierwszą naukę odebrałem po latach fascynacji legendarnym dysydentem. Dziś wiem, że Michnik siedział i tak się brzydził komuną, że miliony mu uwierzyły. Potem walczył o Polskę, jaka nam się bezczelnie śniła. Kolorowa, tęczowa, nowoczesna, europejska, z pełnymi półkami niemieckich towarów i amerykańskiej Coca Coli.

Michnik poświęcił życie, żeby wszyscy mogli mówić i myśleć to, co Michnik mówi i myśli, a ponieważ katalog jego myśli i mów błogosławionym jest, to któżby się pod tym systemem wartości nie podpisał?

Według jedynie słusznej linii Adama Michnika znikały z Polski peerelowskie fabryki i przyzwyczajenia.

Niewydajny polski przemysł przejęły wydajne kapitalistyczne korporacje. Zapyziałe polskie PGR-y do ładu i składu doprowadzili nagle olśnieni byli kierownicy PGR-ów i byli sekretarze PZPR. Polak w końcu mógł pracować w zachodnich firmach i bez zbędnej postawy roszczeniowej zarabiać 130 proc. „kuroniówki”. Pracę tak ceniono i poszukiwano, że na jednego niezadowolonego Polaka przychodziło dziesięciu, z czego zadowolony był sales manager po zaocznym marketingu i zarządzaniu. I nagle te wszystkie zdobycze kapitalizmu popsuł zacofany kot, który w dniu 13 grudnia obudził się o 12:00 i do dziś „temu krajowi” spać nie daje. Biedny ja, bo głupi, gdybym tylko wiedział, że tak się to wszystko potoczy, to zakochany po uszy w Michniku, wyszedłbym za mąż za Adama. Kochać – łatwo powiedzieć, ale wziąć odpowiedzialność za miłość, zanim się coś konkretnego urodzi, to wyższa ideowa konieczność. Adamie Michniku, czy wyjdziesz za mnie? Jeśli się zgodzisz, to mam tylko jedną małżeńską prośbę. Wyjdź tak daleko za mnie, żebyś z powrotem nie trafił.

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Głupia zmiana

Zabawa prawem i zmienianie go pod wpływem emocji zawsze źle się kończy. Dlatego prawo powinno regulować realne problemy, które pojawiają się w życiu społecznym, a nie służyć do realizacji ideologicznego kierunku. Niestety, oceniam zmianę prawa łowieckiego jako tragiczną. Realny problem, który był do rozwiązania, dotyczył uwzględniania prawa własności przy procesie wytyczania obwodów łowieckich.

Rzeczywiście, jeżeli ktoś sobie nie życzy polowania na jego działce, powinien mieć możliwość powiedzenia „stop” tej czynności. Należało jakoś to uregulować, chociażby ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Nie wiadomo, dlaczego PiS uznało, że przy okazji zrobi na złość myśliwym i zrazi do siebie 120 tys. osób, równomiernie rozproszonych po terenie całego kraju, dodatkowo mających stały kontakt z rolnikami. Jaki realny problem rozwiązano? Naprawdę ktoś wierzy w to, że po wejściu w życie przepisów psy przestaną się gryźć z lisami albo dzikami? Czy naprawdę pokazywanie dziecku zabitego zwierzęcia prowadzi do wychowania patologii? Dziś wychodzi na to, że każdy rodzic, który szedł ze swoim, załóżmy, 17-letnim synem na polowanie, był przestępcą. Kim więc byli dowódcy, którzy w Powstaniu Warszawskim pozwalali angażować się w walkę 14-latkom? Brutalne porównanie, bo i skala głupoty tych przepisów porażająca. Uważam, że 14-latek, a nawet 9-latek może wybrać. PiS myśli inaczej i uważa, że wie lepiej niż rodzice dzieci. Od tego już tylko krok do myślenia rodem z podręczników gender i konwencji antyprzemocowej. I jeszcze na koniec. Przez kilka dni obserwowałem konta ekologów. Jeszcze żaden z nich nie pochwalił PiS. W sondażach zaczęły się już spadki. Jak dla mnie, żadne zaskoczenie. 
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl