Smok, zamknięty w Watykanie przez papieża Sylwestra I, miał zniszczyć świat na początku roku 1000

Cesarz Konstantyn przekazuje Rzym papieżowi Sylwestrowi I

Ludzie mówili, że w roku 317 Sylwester I uwięził w podziemiach Watykanu smoka. Stara przepowiednia mówiła, że ów smok wydostanie się na wolność na początku roku tysięcznego, w rocznicę śmierci świętego czyli 31 grudnia, i zniszczy cały świat. Nic dziwnego, że w dzień św. Sylwestra 999 roku, z niepokojem czekano na północ. Kiedy minęła i nic się nie stało, wybuchła ogromna radość, ludzie wybiegli na ulice miast ciesząc się i ściskając, że udało się przetrwać zapowiadany koniec świata.

Akurat trwał pontyfikat kolejnego Sylwestra (Gerberta z Aurillac), wielkiego francuskiego uczonego, matematyka i filozofa. Pobierał nauki w katalońskim klasztorze Santa María de Ripoll, gdzie uczył się matematyki, astronomii i mechaniki. Stamtąd wrócił do Francji i uczył w szkole katedralnej w Reims.  Był wychowawcą Ottona III, więc miał zapewne ogromny wpływ na poglądy cesarza. Wspierany w karierze przez swego wychowanka został w 999 roku papieżem przybierając imię Sylwestra II. 

Był wielkim reformatorem kościoła, wzywał do przestrzegania celibatu przez duchownych, zezwolił, aby mnisi wybierali swoich opatów bez nacisków z zewnątrz. Działał wraz z Ottonem III na rzecz odrodzenia cesarstwa rzymskiego jako uniwersalnej monarchii chrześcijańskiej. Także Polacy zawdzięczają Sylwestrowi II niemało, gdyż z całego serca wspierał chrystianizację młodych państw. Utworzył arcybiskupstwo w Gnieźnie i trzy inne biskupstwa – w Kołobrzegu, Krakowie i Wrocławiu. Przeprowadził kanonizację św. Wojciecha, a jego brata  Radzima powołał na stanowisko arcybiskupa gnieźnieńskiego.

Sylwester II jest uznawany za najwybitniejszego matematyka X wieku, m.in. rozpowszechnił w chrześcijańskiej Europie cyfry arabskie oraz system dziesiętny, zajmował się logiką formalną. Jest autorem traktatu De rationali et de ratione uti, w którym rozważa m.in. kwestię klasyfikacji nauk. Zginął w Rzymie w 1003 roku w niewyjaśnionych okolicznościach. 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sakiewicz mocno o Tusku: Mamy do czynienia ze zbrodniczym idiotą

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Mamy do czynienia (…) ze zbrodniczym idiotą, który nie chce się dowiedzieć, co i jak ustalał jego urzędnik w cztery oczy. Zginął prezydent. Donald Tusk po 10 kwietnia 2010 roku miał obowiązek zapoznać się i zapoznać też władze śledcze ze wszystkim, co tej sprawy dotyczyło - powiedział na antenie TVP Info redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

W programie Michała Rachonia „Minęła 20” rozmawiano o zeznaniach Donalda Tuska, który odpowiadał na pytania przed sądem w procesie byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Sprawa dotyczy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku.

Nie wiem, czy głównym celem jest obrona Tomasza Arabskiego, czy głównym celem jest obrona Donalda Tuska. Tusk zeznaje, jakby sam się bronił, bo gdyby inaczej zaznawał – a to już nie chodzi o to, że Tomasz Arabski mógłby odzyskać pamięć w odpowiedzi na to, co mógłby powiedzieć o nim Donald Tusk – ale też ta sprawa bezpośrednio obciąża Donalda Tuska

- mówił Sakiewicz.

Jak podkreślił, Tomasz Arabski był wykonawcą pewnych rzeczy, jednak z Putinem rozmawiał  sam Donald Tusk, podobnie jak Donald Tusk nadzorował służby.

Zdaniem Sakiewicza istotne są pytania: kto podjął decyzję o rozdzieleniu wizyt, „na pewno bez Donalda Tuska nie byłoby to możliwe” i kto podjął decyzję o obniżeniu rangi wizyty.

Obniżenie rangi, wykazywał Sakiewicz, to nie tylko jawne upokorzenie polskiego prezydenta, ale również jednoczesne obniżenie rangi bezpieczeństwa. 

Nie było oficerów BOR-u, nie było rozpoznania SKW (…), nie reagowano na bardzo niedobre sygnały, jak np. faks z możliwym ostrzeżeniem o ataku na samolot NAT-owski kilkanaście godzin przed tragedią 

- wyliczał. 

Według Tomasza Sakiewicza istotny etap tej tragedii zaczyna się restauracji w Moskwie. 

Mówienie o tym, że go to nie interesuje, jest absolutną drwiną również z członków Platformy Obywatelskiej, którzy tam zginęli

- powiedział.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl