Papież: Wszyscy rodzice są strażnikami, a nie właścicielami życia dziecka

Papież Franciszek / P. Tracz/ KPRM

  

Ojciec Święty zachęcił wiernych do dziękowania Bogu za mijający rok i otrzymane dobro. Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański życzył wszystkim „spokojnego zakończenia roku”, a rodzinom – godnych warunków życia.

Zwracając się do osób przybyłych na plac Świętego Piotra, Franciszek powiedział: „Dobrze zrobi każdemu z nas znalezienie chwili na to, by pomyśleć, jak wiele dobrych rzeczy otrzymaliśmy od Pana w tym roku, i za nie podziękować”.

Jeśli były przeszkody, trudności, też trzeba dziękować za to, że pomógł nam je pokonać. Dzisiaj jest dzień dziękczynienia 
– mówił papież.

Nawiązując do niedzielnej uroczystości Świętej Rodziny z Nazaretu podkreślił, że żadna rodzina nie jest wykluczona z możliwości wejścia na „nową drogę odrodzenia”. 

Za każdym razem, gdy rodziny, także te zranione i naznaczone kruchością, upadkami i trudnościami, wracają do źródła chrześcijańskiego doświadczenia; otwierają się nowe drogi i nieoczekiwane możliwości 
– wskazał Franciszek.

Papież mówił o potrzebie „stworzenia warunków sprzyjających harmonijnemu i pełnemu rozwojowi dzieci, aby mogły prowadzić życie dobre, godne Boga i konstruktywne dla świata”. 

To życzenie kieruję do wszystkich rodzin 
– dodał.

Franciszek powiedział również, że „wielką radością dla rodziny jest dorastanie dzieci”. 

Wszyscy rodzice są strażnikami, a nie właścicielami życia dziecka i muszą pomóc mu rosnąć i dojrzewać 
– zauważył Franciszek.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kompromitacja służb Putina. Wbiegły na boisko podczas finału mundialu

/ @Roman_Yhnovec

  

Podczas finałowego meczu mundialu doszło do incydentu - skompromitowały się służby, których obowiązkiem były zapewnienie bezpieczeństwa i na murawę zdołała wbiec grupka osób. Okazało się, że były to działaczki Pussy Riot.

Do zdarzenia doszło podczas dzisiejszego finału piłkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane były na stadionach w Rosji.

Podczas meczu Francja - Chorwacja uwaga kibiców koncentrowała się na grze piłkarze, ale w 52 minucie. wydarzyło się coś zaskakującego.

Na boisko wbiegły cztery kobiety w ubraniach stylizowanych na mundury - wprawdzie kamery telewizyjne nie pokazały całej sceny, ale w internecie bez problemy można znaleźć nagrania.

Jednoznacznie pokazują kompromitację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 

Niektóre kobiety - zanim zostały obezwładnione przez ochroniarzy - zdążył przybić "piątki" z piłkarzami.

Później na Facebooku pojawiło się oświadczenie działacze Pussy Riot, że to ich akcja i w ten sposób chciały zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Rosji.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl