Papież: Wszyscy rodzice są strażnikami, a nie właścicielami życia dziecka

Papież Franciszek / P. Tracz/ KPRM

Ojciec Święty zachęcił wiernych do dziękowania Bogu za mijający rok i otrzymane dobro. Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański życzył wszystkim „spokojnego zakończenia roku”, a rodzinom – godnych warunków życia.

Zwracając się do osób przybyłych na plac Świętego Piotra, Franciszek powiedział: „Dobrze zrobi każdemu z nas znalezienie chwili na to, by pomyśleć, jak wiele dobrych rzeczy otrzymaliśmy od Pana w tym roku, i za nie podziękować”.

Jeśli były przeszkody, trudności, też trzeba dziękować za to, że pomógł nam je pokonać. Dzisiaj jest dzień dziękczynienia 
– mówił papież.

Nawiązując do niedzielnej uroczystości Świętej Rodziny z Nazaretu podkreślił, że żadna rodzina nie jest wykluczona z możliwości wejścia na „nową drogę odrodzenia”. 

Za każdym razem, gdy rodziny, także te zranione i naznaczone kruchością, upadkami i trudnościami, wracają do źródła chrześcijańskiego doświadczenia; otwierają się nowe drogi i nieoczekiwane możliwości 
– wskazał Franciszek.

Papież mówił o potrzebie „stworzenia warunków sprzyjających harmonijnemu i pełnemu rozwojowi dzieci, aby mogły prowadzić życie dobre, godne Boga i konstruktywne dla świata”. 

To życzenie kieruję do wszystkich rodzin 
– dodał.

Franciszek powiedział również, że „wielką radością dla rodziny jest dorastanie dzieci”. 

Wszyscy rodzice są strażnikami, a nie właścicielami życia dziecka i muszą pomóc mu rosnąć i dojrzewać 
– zauważył Franciszek.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kucharczyk przesunięty do rezerw Legii Warszawa

Michał Kucharczyk / screen z Youtube, autor: sporttvp.pl, https://www.youtube.com/watch?v=q5PAiGMUXoc

Zaskakująca roszada w zespole Legii Warszawa. Trener Romeo Jozak zdecydował o przesunięciu do drużyny rezerw Michała Kucharczyka. Decyzja owiana jest tajemnicą i jest dość zaskakująca, bo w ostatnich trzech meczach Wojskowych dwie bramki strzelił właśnie ten zawodnik.

Internauci spekulują co mogło być powodem przesunięcia Kucharczyka do drużyny rezerw. Na pewno nie była to postawa sportowa, gdyż "Kuchy" w tym sezonie zagrał w 25 spotkaniach ekstraklasy, strzelając 5 bramek. Nie jest to może zbyt imponujący bilans na zawodnika ofensywnego, ale ambicji Kucharczykowi nie można było odmówić. W komunikacie Legii czytamy, że decyzja trenera Jozaka została podjęta z powodów pozasportowych, a u jej przyczyn leży dbałość o dobro drużyny.

Rozumiemy decyzję trenera. Najważniejsza jest jedność szatni i wspólny cel.

- mówi kapitan Legii Miroslav Radović, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa występuje od 2010 roku. W jej barwach pięciokrotnie zdobywał Puchar Polski oraz cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium ekstraklasy, świętując mistrzostwo Polski.

Źródło: legia.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl