Rosyjska armia zwiększa obecność w Syrii

/ By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45591098

  

Prezydent Rosji Władimir Putin ratyfikował w piątek dokument dotyczący rozszerzenia możliwości korzystania przez Marynarkę Wojenną Federacji Rosyjskiej z syryjskiej bazy morskiej w mieście Tartus.

Dokument został 21 grudnia przyjęty w Dumie Państwowej, pięć dni później zaaprobowany natomiast przez Radę Federacji. Według umowy aż 11 rosyjskich okrętów, w tym krążowniki atomowe, będą mogły korzystać z syryjskich portów oraz działać na ich wodach. Obecnie infrastruktura w Tartus umożliwia na stacjonowanie tam jedynie jednego okrętu.

Marynarka Wojenna Federacji Rosyjskiej otrzymała ponadto prawo do korzystania z infrastruktury wojskowej bez żadnych opłat przez okres 49 lat. Współpraca może być wydłużona automatycznie na kolejne 25 lat — chyba że jedna ze stron nie wyrazi na to zgody. Zarówno personel jak i członkowie załogi cieszyć się mają pełnym immunitetem oraz podlegać będą tylko pod rosyjską jurysdykcję. Przedstawiciele syryjskich władz nie będą mogli wizytować bazy bez zgody jej dowódcy.

Co więcej, rosyjskie pojazdy oraz jednostki powietrzne i morskie w bazie Tartus również cieszyć się będą pełnym immunitetem. Za ochronę przeciwlotniczą oraz przeciwokrętową bazy odpowiadać ma strona rosyjską, a ochrona lądowa pozostanie w gestii syryjskiej.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kompromitacja służb Putina. Wbiegły na boisko podczas finału mundialu

/ @Roman_Yhnovec

  

Podczas finałowego meczu mundialu doszło do incydentu - skompromitowały się służby, których obowiązkiem były zapewnienie bezpieczeństwa i na murawę zdołała wbiec grupka osób. Okazało się, że były to działaczki Pussy Riot.

Do zdarzenia doszło podczas dzisiejszego finału piłkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane były na stadionach w Rosji.

Podczas meczu Francja - Chorwacja uwaga kibiców koncentrowała się na grze piłkarze, ale w 52 minucie. wydarzyło się coś zaskakującego.

Na boisko wbiegły cztery kobiety w ubraniach stylizowanych na mundury - wprawdzie kamery telewizyjne nie pokazały całej sceny, ale w internecie bez problemy można znaleźć nagrania.

Jednoznacznie pokazują kompromitację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 

Niektóre kobiety - zanim zostały obezwładnione przez ochroniarzy - zdążył przybić "piątki" z piłkarzami.

Później na Facebooku pojawiło się oświadczenie działacze Pussy Riot, że to ich akcja i w ten sposób chciały zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Rosji.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl