Rosyjska armia zwiększa obecność w Syrii

/ By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45591098

Prezydent Rosji Władimir Putin ratyfikował w piątek dokument dotyczący rozszerzenia możliwości korzystania przez Marynarkę Wojenną Federacji Rosyjskiej z syryjskiej bazy morskiej w mieście Tartus.

Dokument został 21 grudnia przyjęty w Dumie Państwowej, pięć dni później zaaprobowany natomiast przez Radę Federacji. Według umowy aż 11 rosyjskich okrętów, w tym krążowniki atomowe, będą mogły korzystać z syryjskich portów oraz działać na ich wodach. Obecnie infrastruktura w Tartus umożliwia na stacjonowanie tam jedynie jednego okrętu.

Marynarka Wojenna Federacji Rosyjskiej otrzymała ponadto prawo do korzystania z infrastruktury wojskowej bez żadnych opłat przez okres 49 lat. Współpraca może być wydłużona automatycznie na kolejne 25 lat — chyba że jedna ze stron nie wyrazi na to zgody. Zarówno personel jak i członkowie załogi cieszyć się mają pełnym immunitetem oraz podlegać będą tylko pod rosyjską jurysdykcję. Przedstawiciele syryjskich władz nie będą mogli wizytować bazy bez zgody jej dowódcy.

Co więcej, rosyjskie pojazdy oraz jednostki powietrzne i morskie w bazie Tartus również cieszyć się będą pełnym immunitetem. Za ochronę przeciwlotniczą oraz przeciwokrętową bazy odpowiadać ma strona rosyjską, a ochrona lądowa pozostanie w gestii syryjskiej.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kucharczyk przesunięty do rezerw Legii Warszawa

Michał Kucharczyk / screen z Youtube, autor: sporttvp.pl, https://www.youtube.com/watch?v=q5PAiGMUXoc

Zaskakująca roszada w zespole Legii Warszawa. Trener Romeo Jozak zdecydował o przesunięciu do drużyny rezerw Michała Kucharczyka. Decyzja owiana jest tajemnicą i jest dość zaskakująca, bo w ostatnich trzech meczach Wojskowych dwie bramki strzelił właśnie ten zawodnik.

Internauci spekulują co mogło być powodem przesunięcia Kucharczyka do drużyny rezerw. Na pewno nie była to postawa sportowa, gdyż "Kuchy" w tym sezonie zagrał w 25 spotkaniach ekstraklasy, strzelając 5 bramek. Nie jest to może zbyt imponujący bilans na zawodnika ofensywnego, ale ambicji Kucharczykowi nie można było odmówić. W komunikacie Legii czytamy, że decyzja trenera Jozaka została podjęta z powodów pozasportowych, a u jej przyczyn leży dbałość o dobro drużyny.

Rozumiemy decyzję trenera. Najważniejsza jest jedność szatni i wspólny cel.

- mówi kapitan Legii Miroslav Radović, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa występuje od 2010 roku. W jej barwach pięciokrotnie zdobywał Puchar Polski oraz cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium ekstraklasy, świętując mistrzostwo Polski.

Źródło: legia.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl