TCS: Trudne zadanie Stocha

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Kamil Stoch kontra Austriak Manuel Fettner - to najciekawsza para z udziałem Polaka w pierwszej serii inauguracyjnego konkursu 66. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. W niemieckim Oberstdorfie wystąpi w sumie pięciu biało-czerwonych.

Fettner siedem lat temu w Oberstdorfie uplasował się na trzeciej pozycji, a w klasyfikacji końcowej TCS był czwarty. Następne pięć sezonów miał słabsze, ale rok temu zajął na inaugurację tradycyjnej niemiecko-austriacko imprezy piąte miejsce i na takiej samej pozycji ją zakończył.

W tym roku we wszystkich rozegranych siedmiu konkursach indywidualnych awansował do serii finałowej i w Pucharze Świata plasuje się na 15. pozycji z dorobkiem 117 pkt. W kwalifikacjach był 23., a Stoch - 28. Polak, który wygrał poprzedni TCS, ma w PŚ 323 pkt i jest czwarty.

Szósty w kwalifikacjach Dawid Kubacki zmierzy się w parze z trenowanym przez Łukasza Kruczka reprezentantem Włoch Alexem Insamem, rywalem Stefana Huli będzie Francuz Vincent Descombes Sevoie, Piotr Żyła o miejsce w drugiej serii powalczy z jego rodakiem Jonathanem Learoydem, który zadebiutuje w konkursie PŚ, a Maciej Kot zmierzy się z Austriakiem Clemensem Aignerem.

Z innych par, ustalonych na podstawie miejsc w kwalifikacjach (1. z 50., 2. z 49., itd.), najciekawiej zapowiadają się pojedynki między dwoma Japończykami - zwycięzcą pierwszego w sezonie konkursu PŚ w Wiśle Junshiro Kobayashi i Taku Takeuchim oraz Norwegami trzecim w PŚ Danielem-Andre Tandem i Andreasem Stjernenem.

Lider klasyfikacji PŚ i najlepszy w piątkowych kwalifikacjach reprezentant gospodarzy Richard Freitag spotka się z Kanadyjczykiem Mackenzie Boyd-Clowesem, który w tym sezonie jeszcze nie punktował.

Do serii finałowej awansują zwycięzcy poszczególnych par i pięciu przegranych z najwyższymi notami. Początek konkursu zaplanowano na godz. 16.30.

Z Oberstdorfu skoczkowie przeniosą się na noworoczne zawody do Garmisch-Partenkirchen, a w austriackiej części TCS rywalizować będą w Innsbrucku i Bischofshofen (4 i 6 stycznia).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera wyborcza w Olsztynie: z komisji wyborczej zginęło 399 kart do głosowania!

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

W obwodowej komisji wyborczej przy ul. Warszawskiej w Olsztynie zginęło 399 kart do głosowania. "Czy zostały one użyte w wyborach, okaże się po podliczeniu wyników we wszystkich obwodowych komisjach w mieście" - powiedział dyrektor delegatury KBW w Olsztynie Piotr Sarnacki.

Jak poinformował dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki, obwodowa komisja wyborcza w Olsztynie, która pracowała w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Warszawskiej, stwierdziła brak 399 kart do głosowania. O sprawie jest już powiadomiona policja, która prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające oraz komisarz wyborczy. Karty były ostemplowane.

"Na razie trudno stwierdzić, czy karty, których nie ma, zostały użyte w głosowaniu. To się okaże, gdy wszystkie obwodowe komisje w Olsztynie podliczą wyniki. Wtedy będzie można stwierdzić, czy liczba kart wydanych do głosowania i kart wyjętych z urn jest taka sama, czy nie"

- wyjaśnił Sarnacki.

Sarnacki przyznał, że zakładane są dwa scenariusze zdarzenia: że ktoś karty wyniósł z lokalu i ich nie użył, jak i taki, że karty zostały wyniesione i użyte w wyborach. W przypadku tego drugiego scenariusza, prawdopodobnie dojdzie do protestu wyborczego i wówczas sąd zdecyduje, czy miało to wpływ na wynik wyborów, czy nie.

Sarnacki powiedział, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż około godz. 17 przewodnicząca komisji przy ul. Warszawskiej stwierdziła, że "kupka z kartami do głosowania jest jakaś dziwnie mniejsza". Komisja kilka razy przeliczała karty i szukała brakujących, jednak ich nie odnaleziono. W ocenie Sarnackiego brak tylu kart nie może być pomyłką przy ich przeliczaniu. "Czasem dochodzi do sklejenia się dwóch czy trzech kart, ale nie aż tylu" - wyjaśnił dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

Założono, że karty z komisji wyborczej zostały wyniesione od rana do godz. 17. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl