TCS: Trudne zadanie Stocha

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Kamil Stoch kontra Austriak Manuel Fettner - to najciekawsza para z udziałem Polaka w pierwszej serii inauguracyjnego konkursu 66. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. W niemieckim Oberstdorfie wystąpi w sumie pięciu biało-czerwonych.

Fettner siedem lat temu w Oberstdorfie uplasował się na trzeciej pozycji, a w klasyfikacji końcowej TCS był czwarty. Następne pięć sezonów miał słabsze, ale rok temu zajął na inaugurację tradycyjnej niemiecko-austriacko imprezy piąte miejsce i na takiej samej pozycji ją zakończył.

W tym roku we wszystkich rozegranych siedmiu konkursach indywidualnych awansował do serii finałowej i w Pucharze Świata plasuje się na 15. pozycji z dorobkiem 117 pkt. W kwalifikacjach był 23., a Stoch - 28. Polak, który wygrał poprzedni TCS, ma w PŚ 323 pkt i jest czwarty.

Szósty w kwalifikacjach Dawid Kubacki zmierzy się w parze z trenowanym przez Łukasza Kruczka reprezentantem Włoch Alexem Insamem, rywalem Stefana Huli będzie Francuz Vincent Descombes Sevoie, Piotr Żyła o miejsce w drugiej serii powalczy z jego rodakiem Jonathanem Learoydem, który zadebiutuje w konkursie PŚ, a Maciej Kot zmierzy się z Austriakiem Clemensem Aignerem.

Z innych par, ustalonych na podstawie miejsc w kwalifikacjach (1. z 50., 2. z 49., itd.), najciekawiej zapowiadają się pojedynki między dwoma Japończykami - zwycięzcą pierwszego w sezonie konkursu PŚ w Wiśle Junshiro Kobayashi i Taku Takeuchim oraz Norwegami trzecim w PŚ Danielem-Andre Tandem i Andreasem Stjernenem.

Lider klasyfikacji PŚ i najlepszy w piątkowych kwalifikacjach reprezentant gospodarzy Richard Freitag spotka się z Kanadyjczykiem Mackenzie Boyd-Clowesem, który w tym sezonie jeszcze nie punktował.

Do serii finałowej awansują zwycięzcy poszczególnych par i pięciu przegranych z najwyższymi notami. Początek konkursu zaplanowano na godz. 16.30.

Z Oberstdorfu skoczkowie przeniosą się na noworoczne zawody do Garmisch-Partenkirchen, a w austriackiej części TCS rywalizować będą w Innsbrucku i Bischofshofen (4 i 6 stycznia).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szykują się zmiany w obchodach Wielkanocy? Franciszek rozmawiał z patriarchami

/ By http://www.cgpgrey.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37262866

  

Na niedawnym spotkaniu modlitewnym Franciszka z prawosławnym i innymi wschodniochrześcijańskimi hierarchami z Bliskiego Wschodu podniesiono m.in. temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy jako widocznego znaku jedności chrześcijan. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonii kard. Luis Raphael Sako, który był jednym z uczestników tamtego wydarzenia na południu Włoch.

W czasie rozmów, toczonych za zamkniętymi drzwiami, nie podejmowano spraw doktrynalnych – przyznał kardynał w rozmowie z Radiem Watykańskim. Wyjaśnił, że uczestnicy spotkania mieli świadomość, że do jedności kroczy się razem, na wspólnej modlitwie i podejmując te same problemy, wiedząc, że można zaczerpnąć ze wspólnego źródła.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego zaznaczył jednoczenie, że nie mówiono wyłącznie o prześladowaniu chrześcijan.

- Dla wszystkich było jasne, że przyszłość wyznawców Chrystusa jest złączona z muzułmanami, żydami i innymi wspólnotami, które żyją na Bliskim Wschodzie

 – podkreślił kard. Sako.

Przyznał, że słowa, które wypowiedziano i wspólna modlitwa położyły dobry fundament pod wspólne działania, toteż jest przekonany, że spotkanie w Bari nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wyraził także nadzieję, że kiedyś będzie możliwe poszerzenie gremium osób, które będą brały w nim udział o przedstawicieli muzułmanów i żydów.

- Sami bowiem nie zdołamy stawić czoła i rozwiązać tak wielu problemów

 – powiedział iracki hierarcha.

Dodał, że rzeczy dojrzewają, kiedy przyjdzie na to czas.

- Pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia takie spotkanie jak to, które odbyło się w Bari 

– podkreślił kard. Sako. – Dlatego to wspólne spotkanie przedstawicieli tak wielu różnych Kościołów i wspólnot może być postrzegane jako przykład także dla innych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl